Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 21 września 2023
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów
Krakowski Park Technologiczny - strefa inwestycyjna

Wieczór panieński – gdzie najlepiej spędzić go w Krakowie?

Wieczór panieński jest jedną z ważniejszych chwil w naszym życiu. Poprzedza długo wyczekiwaną ceremonię ślubną i powinien być bardzo starannie zaplanowany.

Wieczór panieński – co to właściwie za wieczór?

Jest to przyjęcie urządzane dla przyszłej panny młodej, poprzedzające ślub. Zwyczajowo w takim wieczorze uczestniczy tylko płeć żeńska. Mało kto wie, że wieczór panieński to żadna nowo-moda. Historia tego wieczoru jest bardzo długa na ziemiach polskich i wiąże się z wieloma ludowymi obrządkami towarzyszącymi zabawie skłaniającej do świętowania ostatniego wieczoru stanu wolnego. Sama nazwa wieczór panieński w zależności od regionu był nazywany wieczorem dziewiczym, rózgowinami, bądź wieńczynami. Podczas wieczoru wypiekany był np. kołacz weselny, oraz przygotowywana rózga weselna. Obecnie nie pamiętamy już o dawnych zwyczajach towarzyszących wieczorowi panieńskiemu, obchodzimy ten wieczór bardziej nowocześnie – nie mniej równie uroczyście.

Kto powinien zorganizować wieczór panieński?

Zazwyczaj za to zadanie jest odpowiedzialna świadkowa, lub najlepsza przyjaciółka panny młodej i to ona dba o odpowiednią oprawę oraz atrakcje tego wieczoru.

Ważne jest aby zacząć planować ten wyjątkowy wieczór z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trzeba ustalić datę – odpowiadającą wszystkim uczestniczkom, oraz zadbać o ich ewentualny nocleg. Czasami taki wieczór organizuje się na tydzień przed planowaną ceremonią ślubną, rzadziej w przeddzień ślubu – z uwagi na ewentualne niewyspanie i zmęczenie panny młodej.

Kto płaci za wieczór panieński?

Kwestia kosztów wieczoru panieńskiego zależy od pomysłu jak ten wieczór chcemy spędzić. Zazwyczaj koszty dzieli się na wszystkie uczestniczki imprezy – przyjęło się że przyszła panna młoda nie płaci za swój udział. Osoba która jest odpowiedzialna za zorganizowanie wieczoru i jego atrakcji, powinna poinformować o przewidywanych kosztach pozostałe panie. Może się zdarzyć, że gdy nie będzie wspólnej zgody odnośnie kosztów imprezy – będzie trzeba zmienić nieco pierwotne plany.

Jakie mamy propozycje na ciekawe spędzenie wieczoru panieńskiego?

Często wymyśla się tzw. motyw przewodni takiego wieczoru – i zaopatruje się w odpowiednio tematyczne akcesoria. Jeśli organizujemy wieczór w domu lub wynajętym lokalu warto zadbać o odpowiednią dekorację – czyli dobrane spójnie kolorystycznie np.: balony, podkładki pod talerze czy serwetki. W sklepach dostępne są skomponowane gotowe komplety wszelkich potrzebnych gadżetów w odpowiednio dobranej kolorystyce.

Popularne są wieczory np. w stylu pin up girl – gdzie wszystkie panie ubierają się w charakterystyczne stroje i wspólnie wyruszają na miasto. Samo spędzenie czasu w jakiejś przyjemnej knajpce jest jednym z częściej wybieranych propozycji na wieczór panieński.

Nie zapominajmy też o tzw. „babskich wieczorach” czy „imprezach piżamowych” w domu lub mieszkaniu – gdzie wspólnie można pooglądać jakiś film, nałożyć na twarz maseczkę i plotkować o nieobecnych.

Jeśli chcemy aktywnie spędzić ten czas – to dobrym pomysłem może być również wspólny wypad za miasto. Może park linowy lub górska wycieczka?.

Dość popularne stały się mobilne imprezy w wynajętej limuzynie, lub busie imprezowym, gdzie przy dźwiękach muzyki panie bawią się przemierzając ulice miasta.

Jeśli daleko nam do organizowania ludowego wieczoru z wypiekaniem weselnych kołaczy, oraz nie jesteśmy entuzjastkami głośnych imprez z kiczowatymi akcesoriami niejednokrotnie przypominającymi męskie genitalia, może powinniśmy wybrać coś bardziej nietuzinkowego.

Mowa tutaj o spędzeniu wieczoru w wyjątkowy sposób – wybierając się np.: do SPA.

Jest to bardzo ciekawa forma spędzenia wieczoru panieńskiego pozwalająca na relaks w mieście. Relaksujące rytuały spa – skomponowane specjalnie na tę okazję pozwolą zapomnieć na chwilę o stresie związanym z organizacją ślubu i wesela.

Bogatą ofertę wieczoru panieńskiego lub babskiego SPA w Krakowie znajdziesz tutaj.

Wszystkie uczestniczki takiego wieczoru docenią z pewnością oszałamiającą przyjemność z masażu całego ciała z elementami masażu Lomi Lomi, lub peelingu kokosowego i masażu pędzelkami okolic oczu. Pamiętajmy że zrelaksowana przyszła panna młoda – na pewno nie zapomni tak wyjątkowego wieczoru.

Jeśli zaplanowałyśmy na ten czas inne atrakcje i nie uwzględniamy opcji wspólnego spędzenia czasu w SPA, to możemy się zdecydować zakupić w formie prezentu specjalny pakiet Day SPA dla naszej gwiazdy wieczoru. Taki prezent na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę i ucieszy obdarowaną.

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: