Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 07 lutego 2023

Wieczór panieński – gdzie najlepiej spędzić go w Krakowie?

Wieczór panieński jest jedną z ważniejszych chwil w naszym życiu. Poprzedza długo wyczekiwaną ceremonię ślubną i powinien być bardzo starannie zaplanowany.

Wieczór panieński – co to właściwie za wieczór?

Jest to przyjęcie urządzane dla przyszłej panny młodej, poprzedzające ślub. Zwyczajowo w takim wieczorze uczestniczy tylko płeć żeńska. Mało kto wie, że wieczór panieński to żadna nowo-moda. Historia tego wieczoru jest bardzo długa na ziemiach polskich i wiąże się z wieloma ludowymi obrządkami towarzyszącymi zabawie skłaniającej do świętowania ostatniego wieczoru stanu wolnego. Sama nazwa wieczór panieński w zależności od regionu był nazywany wieczorem dziewiczym, rózgowinami, bądź wieńczynami. Podczas wieczoru wypiekany był np. kołacz weselny, oraz przygotowywana rózga weselna. Obecnie nie pamiętamy już o dawnych zwyczajach towarzyszących wieczorowi panieńskiemu, obchodzimy ten wieczór bardziej nowocześnie – nie mniej równie uroczyście.

Kto powinien zorganizować wieczór panieński?

Zazwyczaj za to zadanie jest odpowiedzialna świadkowa, lub najlepsza przyjaciółka panny młodej i to ona dba o odpowiednią oprawę oraz atrakcje tego wieczoru.

Ważne jest aby zacząć planować ten wyjątkowy wieczór z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trzeba ustalić datę – odpowiadającą wszystkim uczestniczkom, oraz zadbać o ich ewentualny nocleg. Czasami taki wieczór organizuje się na tydzień przed planowaną ceremonią ślubną, rzadziej w przeddzień ślubu – z uwagi na ewentualne niewyspanie i zmęczenie panny młodej.

Kto płaci za wieczór panieński?

Kwestia kosztów wieczoru panieńskiego zależy od pomysłu jak ten wieczór chcemy spędzić. Zazwyczaj koszty dzieli się na wszystkie uczestniczki imprezy – przyjęło się że przyszła panna młoda nie płaci za swój udział. Osoba która jest odpowiedzialna za zorganizowanie wieczoru i jego atrakcji, powinna poinformować o przewidywanych kosztach pozostałe panie. Może się zdarzyć, że gdy nie będzie wspólnej zgody odnośnie kosztów imprezy – będzie trzeba zmienić nieco pierwotne plany.

Jakie mamy propozycje na ciekawe spędzenie wieczoru panieńskiego?

Często wymyśla się tzw. motyw przewodni takiego wieczoru – i zaopatruje się w odpowiednio tematyczne akcesoria. Jeśli organizujemy wieczór w domu lub wynajętym lokalu warto zadbać o odpowiednią dekorację – czyli dobrane spójnie kolorystycznie np.: balony, podkładki pod talerze czy serwetki. W sklepach dostępne są skomponowane gotowe komplety wszelkich potrzebnych gadżetów w odpowiednio dobranej kolorystyce.

Popularne są wieczory np. w stylu pin up girl – gdzie wszystkie panie ubierają się w charakterystyczne stroje i wspólnie wyruszają na miasto. Samo spędzenie czasu w jakiejś przyjemnej knajpce jest jednym z częściej wybieranych propozycji na wieczór panieński.

Nie zapominajmy też o tzw. „babskich wieczorach” czy „imprezach piżamowych” w domu lub mieszkaniu – gdzie wspólnie można pooglądać jakiś film, nałożyć na twarz maseczkę i plotkować o nieobecnych.

Jeśli chcemy aktywnie spędzić ten czas – to dobrym pomysłem może być również wspólny wypad za miasto. Może park linowy lub górska wycieczka?.

Dość popularne stały się mobilne imprezy w wynajętej limuzynie, lub busie imprezowym, gdzie przy dźwiękach muzyki panie bawią się przemierzając ulice miasta.

Jeśli daleko nam do organizowania ludowego wieczoru z wypiekaniem weselnych kołaczy, oraz nie jesteśmy entuzjastkami głośnych imprez z kiczowatymi akcesoriami niejednokrotnie przypominającymi męskie genitalia, może powinniśmy wybrać coś bardziej nietuzinkowego.

Mowa tutaj o spędzeniu wieczoru w wyjątkowy sposób – wybierając się np.: do SPA.

Jest to bardzo ciekawa forma spędzenia wieczoru panieńskiego pozwalająca na relaks w mieście. Relaksujące rytuały spa – skomponowane specjalnie na tę okazję pozwolą zapomnieć na chwilę o stresie związanym z organizacją ślubu i wesela.

Bogatą ofertę wieczoru panieńskiego lub babskiego SPA w Krakowie znajdziesz tutaj.

Wszystkie uczestniczki takiego wieczoru docenią z pewnością oszałamiającą przyjemność z masażu całego ciała z elementami masażu Lomi Lomi, lub peelingu kokosowego i masażu pędzelkami okolic oczu. Pamiętajmy że zrelaksowana przyszła panna młoda – na pewno nie zapomni tak wyjątkowego wieczoru.

Jeśli zaplanowałyśmy na ten czas inne atrakcje i nie uwzględniamy opcji wspólnego spędzenia czasu w SPA, to możemy się zdecydować zakupić w formie prezentu specjalny pakiet Day SPA dla naszej gwiazdy wieczoru. Taki prezent na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę i ucieszy obdarowaną.

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: