Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 25 września 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Krakowski Park Technologiczny - strefa inwestycyjna

Kraków i jego zaskakujące atrakcje

Kraków znany jest ze swojej architektury i sztuki. Jest pełen ciekawych miejsc, które przynajmniej raz w życiu musisz koniecznie zobaczyć. Kraków jednak to nie tylko Rynek Główny, Kościół Mariacki czy Wawel. Miasto to zachwyca swoją bogatą kulturą i wielonarodowością. Kraków może być ciekawy i nieprzewidywalny.

Synagoga Remu

Jedna z najstarszych Synagog w Krakowie, która znajduje się w dzielnicy Kazimierz. Jest jedyną Synagogą, w której odbywają się nabożeństwa o tradycyjnych porach. Powstała w XVI wieku, a do niej przylega najstarszy, żydowski cmentarz w Europie. Stanowi wyjątkowy i niepowtarzalny zespół żydowskiej sztuki.

Muzeum Jana Matejki

Twórczość tego niezwykłego artysty została upamiętniona w Muzeum, które powstało w jego rodzinnym domu przy ul. Floriańskiej. Warto wybrać się do tego niezwykłego miejsca, w którym możemy podziwiać nie tylko jego twórczość, ale i to jak mieszkał i żył.

Muzeum Krakowa

Odwiedzając Kraków, często mówi się o ogromnej ilości miejsc, które warto odwiedzić. Nie inaczej jest i w tym wypadku. Muzeum Krakowa znajduje się w podziemiach Sukiennic, a jego eksponaty zostały odkryte całkiem przypadkowo, a mianowicie podczas prac rewitalizacyjnych nawierzchni Rynku Głównego. Podczas dalszych wykopalisk odnaleziono fragmenty dawnych domostw znajdujących się na terenie właśnie Rynku Głównego. Ekspozycja w muzeum przedstawiona jest za pomocą fragmentów domów, które można obejrzeć z bliska, a także mnóstwem zdjęć i filmów powstałych podczas wykopalisk. Muzeum to jest świetnym miejscem dla dzieci, ponieważ jest to bardzo multimedialne muzeum.

273-atrkacje-krakowa-2

Lot wiatrakowcem

Wielu z nas zna loty paralotnią nad miastami, których panorama nas zachwyca. My proponujemy lot wiatrakowcem Kraków. Jest to nie wielka maszyna przypominająca helikopter, ale dużo bezpieczniejsza i mniejsza. Lot trwa 15 minut i możesz w jego czasie nagrać film z przelotu lub po prostu zrobić piękne zdjęcia. Podczas ładnej i słonecznej pogody z całą pewnością będziesz mieć okazje podziwiać piękny widok na Tatry.

Ogród Zoologiczny

Czy wiesz, że Kraków może pochwalić się jednym z najpiękniejszych i zarazem największych ogrodów zoologicznych w Polsce? Już sama lokalizacja ogrodu sprawia, że jest świetnym miejscem do wypoczynku. Krakowski Ogród Zoologiczny znajduje się na wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim, gdzie samochodem możemy dojechać tylko do pewnej wysokości wzgórza. Większość osób odwiedzających to miejsce jako środek transportu wybiera komunikację miejską, które dojeżdża pod samą bramę ogrodu lub ewentualnie taksówkę, która również może wjechać na sam szczyt wzgórza.

Staw Dąbski

Jest świetnym miejscem pod względem jego położenia. Staw znajduje się w bliskiej okolicy Galerii Kraków Plaza, co powoduje, że może stać się miłą odskocznią od zgiełku miasta w bliskim sąsiedztwie. Staw ten jest również niezwykły pod względem mieszkających w nich rzadkich i wyjątkowych zwierząt takich jak szczeżuja wielka i różanka. Gdy Galeria była jeszcze czynna, często wiele osób spędzało tam wolny czas.

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: