Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Miasto Grybów rozbuduje szkołę “Dwójkę”. Pomogą rządowe środki!

Marzenie mieszkańców Osiedla Biała Wyżna oraz całej społeczności zgromadzonej wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie spełni się! Obiekt w najbliższym roku doczeka się długo wyczekiwanej rozbudowy. Miasto Grybów pozyskało na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Informację o przyznaniu dotacji dla Miasta Grybowa na przebudowę i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Mieście Grybów przekazał dzisiaj podczas konferencji prasowej Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

– Wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do samorządów w ciągu kilkudziesięciu dni – mówił podczas dzisiejszej konferencji Łukasz Kmita, wojewoda Małopolski.  – Zadania do realizacji zostały wyłonione w ramach naboru konkursowego, którego wnioski oceniali eksperci z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przyznane dla Małopolski środki w ramach drugiej tzw. „tarczy dla samorządów” to swoiste koło zamachowe gospodarki. Przez lata dominowała tendencja do finansowania dużych ośrodków. Priorytetem Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości, tych małych jak i dużych. W całej Małopolsce sfinansowane zostanie 186 zadań na kwotę ponad 400 mln złotych.

Wszyscy doskonale pamiętają dzień, w którym Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda przekazał na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Zofii Podwiki wizualizację projektu rozbudowy szkoły. Był to dzień 8 czerwca 2018. Od tego dnia rozpoczęły się usilne starania gospodarza Miasta Grybowa o pozyskanie dofinansowania na realizację inwestycji. Nie było to łatwe zadanie, bowiem zadanie obejmujące budowę sali gimnastycznej oraz dodatkowych sal lekcyjnych jest kosztowne. Aplikowanie o rządowe środki było możliwe dzięki bardzo dobremu przygotowaniu Miasta Grybowa oraz przede wszystkim gotowej dokumentacji budowlanej, nad którą prace rozpoczęły się już w 2016 roku.

– Znalezienie programu na dofinansowanie tak kosztownej inwestycji nie było łatwe – mówi Paweł Fyda, burmistrz Miasta Grybowa. – Gdy pojawiła się szansa aby aplikować o środki na to zadanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie miałem żadnych wątpliwości by rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 wskazać jako zadanie priorytetowe. Tym bardziej, że odkąd przywrócono szkoły podstawowe ośmioklasowe braki w ilości sal lekcyjnych stały się jeszcze bardziej odczuwalne. Nie wspominając o zapewnieniu warunków do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Stąd też, dzisiejszą wiadomość o uzyskaniu dofinansowania w kwocie aż 3 mln złotych na realizację tego zdania w ramach tzw. “Tarczy dla samorządów” przyjąłem z ogromną radością. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu jak i całemu Rządowi Prawa i Sprawiedliwości za przyznane środki finansowe w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tych nie łatwych czasach, kiedy borykamy się z pandemią koronawirusa, każda inwestycja to przeciwdziałanie jej skutkom. Zwłaszcza tym gospodarczym. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy się przyczynili się do tego sukcesu. W sposób szczególny dziękuję parlamentarzystom z naszego okręgu: Pani Poseł Barbarze Bartuś, Panu Posłowi Patrykowi Wichrowi, Panu Senatorowi Wiktorowi Durlakowi oraz Pełnomocnikowi Premiera ds. Czystego Powietrza Panu Bartłomiejowi Orłowi. Podziękowania składam również na ręce Pana Wojewody Łukasza Kmity i Jego Zastępcy Józefa Leśniaka, pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, których rady były pomocne na etapie aplikowania o środki. Myślę, że realizacja tej inwestycji przyniesie dużo radości całej społeczności “Dwójki”. 

Wizualizacja projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie.


fot. M. Książkiewicz

min_rozbudowa-szkoly-Grybow-IMG_4587

 

 

Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: