Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 22 marca 2023
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bon Turystyczny do 30 marca 2023. Przypominamy

Miasto Grybów rozbuduje szkołę „Dwójkę”. Pomogą rządowe środki!

Marzenie mieszkańców Osiedla Biała Wyżna oraz całej społeczności zgromadzonej wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie spełni się! Obiekt w najbliższym roku doczeka się długo wyczekiwanej rozbudowy. Miasto Grybów pozyskało na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Informację o przyznaniu dotacji dla Miasta Grybowa na przebudowę i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Mieście Grybów przekazał dzisiaj podczas konferencji prasowej Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

– Wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do samorządów w ciągu kilkudziesięciu dni – mówił podczas dzisiejszej konferencji Łukasz Kmita, wojewoda Małopolski.  – Zadania do realizacji zostały wyłonione w ramach naboru konkursowego, którego wnioski oceniali eksperci z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przyznane dla Małopolski środki w ramach drugiej tzw. „tarczy dla samorządów” to swoiste koło zamachowe gospodarki. Przez lata dominowała tendencja do finansowania dużych ośrodków. Priorytetem Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości, tych małych jak i dużych. W całej Małopolsce sfinansowane zostanie 186 zadań na kwotę ponad 400 mln złotych.

Wszyscy doskonale pamiętają dzień, w którym Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda przekazał na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Zofii Podwiki wizualizację projektu rozbudowy szkoły. Był to dzień 8 czerwca 2018. Od tego dnia rozpoczęły się usilne starania gospodarza Miasta Grybowa o pozyskanie dofinansowania na realizację inwestycji. Nie było to łatwe zadanie, bowiem zadanie obejmujące budowę sali gimnastycznej oraz dodatkowych sal lekcyjnych jest kosztowne. Aplikowanie o rządowe środki było możliwe dzięki bardzo dobremu przygotowaniu Miasta Grybowa oraz przede wszystkim gotowej dokumentacji budowlanej, nad którą prace rozpoczęły się już w 2016 roku.

– Znalezienie programu na dofinansowanie tak kosztownej inwestycji nie było łatwe – mówi Paweł Fyda, burmistrz Miasta Grybowa. – Gdy pojawiła się szansa aby aplikować o środki na to zadanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie miałem żadnych wątpliwości by rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 wskazać jako zadanie priorytetowe. Tym bardziej, że odkąd przywrócono szkoły podstawowe ośmioklasowe braki w ilości sal lekcyjnych stały się jeszcze bardziej odczuwalne. Nie wspominając o zapewnieniu warunków do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Stąd też, dzisiejszą wiadomość o uzyskaniu dofinansowania w kwocie aż 3 mln złotych na realizację tego zdania w ramach tzw. „Tarczy dla samorządów” przyjąłem z ogromną radością. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu jak i całemu Rządowi Prawa i Sprawiedliwości za przyznane środki finansowe w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tych nie łatwych czasach, kiedy borykamy się z pandemią koronawirusa, każda inwestycja to przeciwdziałanie jej skutkom. Zwłaszcza tym gospodarczym. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy się przyczynili się do tego sukcesu. W sposób szczególny dziękuję parlamentarzystom z naszego okręgu: Pani Poseł Barbarze Bartuś, Panu Posłowi Patrykowi Wichrowi, Panu Senatorowi Wiktorowi Durlakowi oraz Pełnomocnikowi Premiera ds. Czystego Powietrza Panu Bartłomiejowi Orłowi. Podziękowania składam również na ręce Pana Wojewody Łukasza Kmity i Jego Zastępcy Józefa Leśniaka, pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, których rady były pomocne na etapie aplikowania o środki. Myślę, że realizacja tej inwestycji przyniesie dużo radości całej społeczności „Dwójki”. 

Wizualizacja projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie.


fot. M. Książkiewicz

min_rozbudowa-szkoly-Grybow-IMG_4587

 

 

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: