Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 18 czerwca 2024

Sądecki Bartnik jeszcze bardziej EKO, za sprawą fotowoltaiki

Nie tak dawno zakończyła się rozbudowa zakładu Sądecki Bartnik. Wraz z nią właściciele firmy – państwo Kasztelewiczowie zdecydowali o montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy blisko 100 kWp. Dzięki niej powietrze w okolicy będzie jeszcze czystsze!

Współwłaściciel firmy SOLGRO, Grzegorz Mordarski zauważa, że duże przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w instalacje fotowoltaiczne.

– To nie tylko oszczędność dla firmy ale co znacznie ważniejsze udział w ochronie środowiska, powietrza – mówi współwłaściciel SOLGRO. – Problem smogu jest nam wszystkim dobrze znany. W sezonie grzewczym czujniki pyłu w znacznej części regionu święcą na czerwono. Aby temu zapobiec konieczne są zmiany w źródle ogrzewania nie tylko w prywatnych domach ale także przedsiębiorstwach. Tylko w 2020 roku nasz firma wykonała ponad tysiąc instalacji do 50 kWp oraz kilkadziesiąt dużych przedsięwzięć powyżej 50 kWp, obarczonych już bardziej skomplikowanymi procedurami oraz prawem budowlanym.

Jedną z takich realizacji firmy SOLGRO było zamontowanie na dachu firmy Sądecki Bartnik instalacji fotowoltaicznej o mocy 99 kWp. Prace od początku do końca były nadzorowane od strony technicznej, a całą dokumentację od oferty, poprzez projekt oraz dokumentację wymaganą przez prawo budowlane leżały po stronie wykonawcy instalacji fotowoltaicznej, wspomnianej firmy SOLGRO.

Sądecki Bartnik to gospodarstwo pasieczne, które nie tylko produkuje wyśmienity miód ale także prowadzi muzeum, restaurację oraz eko-sklep. Jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Gminie Grybów, dzięki czemu do Stróż przybywa wielu turystów jak i pasjonatów pszczelarstwa. Instalacja fotowoltaiki to kolejny krok do tego by gospodarstwo był jeszcze bardziej “EKO”. Za sprawą fotowoltaiki udało się uzyskać zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i zanieczyszczeń do atmosfery.

– Jedno wiemy na pewno, poprzez zainstalowanie fotowoltaiki Sądecki Bartnik zyskał kilkukrotnie – dodaje Konrad Mordarski, drugi ze współwłaścicieli firmy SOLGRO. – Po pierwsze znacznie zmniejszyły się rachunki przedsiębiorstwa za prąd a w okolicy poprawiła się jakość powietrza. Tym samym doceniane przez wszystkich pszczoły mają się teraz jeszcze lepiej.

Koniec roku to najlepszy okres dla firm rozliczających się z fiskusem do zmniejszenia swoich zobowiązań, jak i do znacznego zmniejszenia kosztów ponoszonych za energię elektryczną. Jeśli mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości chętnie rozwiążą je specjaliści z firmy SOLGRO z Paszyna, której siedziba mieści się tuż przy drodze krajowej nr 28.

Kontakt: SOLGRO Grzegorz Mordarski; tel. 18 440 20 26; Paszyn 567, 33-326 Mogilno.


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: