Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

Bosak na drugim miejscu w gminie. Grybów bastionem Konfederacji

Drugi wynik Krzysztofa Bosaka na terenie gminy Grybów wielu zaskoczył. Przy urnach I tury wyborów prezydenckich, było widać bardzo wiele młodych osób. Czy to oni głosowali w większości w kandydata Konfederacji? Czy dobry wynik Bosaka to efekt aktywnych struktur w tym regionie?

O komentarz do aktualnej sytuacji związanej z wyborami poprosiliśmy wiceprezesa partii KORWiN okręgu 14, liderem Konfederacji w Regionie, Ryszarda Wilka.

Jak Pan ocenia wyniki pierwszej tury wyborów Prezydenckich?

Ryszard Wilk: Patrząc na wyniki krajowe, spektakularnych zwycięzców nie było. Andrzej Duda nie wygrał wyborów w pierwszej turze. Rafał Trzaskowski nie przybliżył się zbytnio do wyniku Andrzeja DUDY. Są natomiast kandydaci, którzy prawdopodobnie są mocno zawiedzeni wynikami wyborów. Mowa tutaj o kandydacie Lewicy Robercie Biedroniu oraz kandydacie PSL, Władysławie Kosiniaku-Kamyszu. Obaj zdobyli po lekko ponad 2 % głosów. To są bardzo słabe wyniki przyrównując do wyników wyborów parlamentarnych gdzie kolejno Lewica i PSL otrzymali 12,5 % oraz 8,5 % głosów.

A jak oceni Pan wynik kandydata Konfederacji?

Ryszard Wilk:  Z wyniku Naszego kandydata, Krzysztofa Bosaka, jesteśmy zadowoleni, mogło być lepiej ale również mogło być gorzej. Otrzymał poparcie 6,78 % , czyli ponad 1 300 000 głosów w skali kraju, to świadczy, że przybyło nam 50 000 sympatyków od jesieni zeszłego roku. W wielu gminach z naszego regionu, mam tu na myśli powiat nowosądecki oraz gorlicki udało się nam wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego oraz Szymona Hołownię (Grybów, Kamionka Wielka, Bobowa, Moszczenica i wiele innych), wynik Naszego regionu jest znacznie wyższy niż ogólnokrajowego. Na moim podwórku czyli w gminie oraz mieście Grybów Krzysztof Bosak dostał ponad 9% głosów. Jestem bardzo zadowolony z tych wyników, tym bardziej, że byłem koordynatorem kampanii wyborczej Krzysztofa Bosaka w gminie Grybów oraz powiecie Gorlickim.

Czym właściwie jest Konfederacja, co proponujecie ludziom że tak chętnie na Was głosują?

Ryszard Wilk:  Konfederacja to partia która jest koalicją środowisk wolnościowych, narodowych oraz katolickich. Dla ścisłości to koalicja partii KORWiN, Ruchu Narodowego oraz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Można Nas śmiało nazwać ideową prawicą. Różnica między Konfederacją a PiS, które wraz z partiami koalicyjnymi nazwało się „Zjednoczoną prawicą” jest jednak ogromna. O ile w kilku aspektach światopoglądowych może znaleźlibyśmy wspólne punkty o tyle w poglądach gospodarczych dzieli Nas przepaść. PiS, PO, Lewica czy PSL mają podobne do siebie programy gospodarcze, wszystkie są mocno socjalne i potrzebują masę podatków na pokrycie obietnic. PiS w dużej mierze realizuje teraz lewicowe rozwiązania gospodarcze. W wielkim skrócie coraz więcej obiecuje i rozdaje ale też coraz więcej zabiera w postaci podatków i para-podatków, od 1 lipca mamy 3 nowe, od napojów słodzonych, VOD czy e-papierosów. Wyborcy mają już dość tego duopolu politycznego który się u nas zainstalował i chcą czegoś innego. Konfederacja zyskuje sympatyków proponując im jedynie święty spokój.
Nie obiecujemy nikomu że mu coś damy, chcemy po prostu mniej zabierać, poprzez obniżenie podatków, odchudzenie administracji państwowej oraz upraszczanie prawa. Podniesienie kwoty wolnej od podatku czy obniżka akcyzy na paliwo to postulaty, które trafiają do coraz szerszej grupy wyborców. Jak to mawiał Churchill: “Wiara, że naród za sprawą podatków może wybić się na dobrobyt, to tak jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, że podniesie się jeśli mocno pociągnie za ucho.”

Po II turze wyborów prezydenckich będzie 3 lata przerwy do następnych wyborów czyli parlamentarnych. Jak zamierzacie wykorzystać ten czas?

Ryszard Wilk:  Patrząc na wyniki wyborów prezydenckich oraz aktualne sondaże wyborcze Konfederacja staje się trzecią siłą polityczną w kraju. Zawdzięczamy to ciężkiej pracy u podstaw, spotkaniom z sympatykami, rozmowami z wyborcami i wiele innych. Będziemy kontynuować tą pracę. Organizować spotkania oraz różne inne wydarzenia, docierając ze swoim programem do jak największej liczby Polaków. W te trzy lata zamierzamy mocno poprawić wyniki. Wszystkich którzy chcą być na bieżąco, gorąco zapraszam do śledzenia naszych profili internetowych gdzie podajemy informacje o nadchodzących wydarzeniach. Ponadto zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi, deklaracje członkowskie znajdują się na stronach naszych koalicjantów tj. Partii KORWiN, Ruchu Narodowego czy Korony Grzegorza Brauna. Czynne członkostwo w Konfederacji to nie tylko polityka, to także spotkania, miła atmosfera,  wartościowi ludzie, praca społeczna, wzajemna pomoc, rozwój i  wiele innych.

WILK_konfederacja

bosak-wilk-w-tarnowie

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: