Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 14 kwietnia 2024

Trzy trasy, ponad 100 uczestników to Grybowski Rajd Rowerowy! (TV)

Grybowski Rajd Rowerowy 2019 już za nami. Na trzy przygotowane trasy (o różnej skali trudności) wyruszyło ponad 100 uczestników, dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Przygotowana przez Grybowską Grupę Rowerową impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, do Ptaszkowej przybyły nawet osoby z Jasła, Biecza, Gorlic czy Nowego Sącza.

Aktywność sportowa staje się coraz bardziej modna a już zwłaszcza bieganie czy jazda na rowerze. Z inicjatywą Grybowskiego Rajdu Rowerowego wyszła Grybowska Grupa Rowerowa a dokładniej Wiesław Janowski, Grzegorz Gruca, Marzena Grybel oraz Andrzej Matuła. Ich staraniem udało się pozyskać sponsorów oraz instytucje wspierające, wśród których była m.in. Gmina Grybów.

Zgodnie z założeniami uczestnicy rajdu zebrali się pod Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. To właśnie spod mety zlokalizowanej na trasach gminnego ośrodka wyruszyło ponad 100 osób, miłośników jazdy na rowerze. Każdy z uczestników mógł wybrać jedną z trzech tras o różnym stopniu zaawansowania.

Pierwsza, Trasa A (rekreacyjna) prowadziła wokół najwyższego pasma gór grybowskich czyli Jaworza (882 m n.p.m.) i liczyła 15 km. Na trasę tą wyruszyło najwięcej dzieci oraz rodziny. Druga trasa (średnia) była już trudniejsza, uczestnicy, którzy ją wybrali mieli do pokonania około 40 kilometrów. Podobnie jak w przypadku Trasy A, rowerzyści przejechali wschodnim stokiem góry Jaworze w kierunku przełęczy Bacówka, która znajduje się pomiędzy Binczarową a Boguszą. Następnie zjechali w stronę Królowej Górnej skąd “wspięli się” przez Bartyszowiec na Czarną Kępice. Stąd jeszcze zjazd do Kamionki Wielkiej, góra Świętego Krzyża i łąkami do Ptaszkowej. Trasa C czyli zaawansowana liczyła blisko 70km i przez większość jadących nią rowerzystów została okrzyknięta “Grybowskim wyrypem”.  Uczestnicy, którzy wybrali tą trasę musieli mieć naprawdę niezłą kondycję ponieważ suma wszystkich podjazdów to aż 1354m. Najwyższy punkt tej trasy znajdował się na wysokości 757 metrów n.p.m.

Metą dla wszystkich tras był ponownie ośrodek Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Wśród uczestników rajdu rozlosowano nagrody, które wręczył Krzysztof Osmoła radny Gminy Grybów a zarazem Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Grybów. Przybyłych na metę rowerzystów witała także Renata Żarnowska, kierownik Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Ostatnim punktem programu Grybowskiego Rajdu Rowerowego było wspólne grillowanie oraz integracja na terenie rekreacyjnym ośrodka.

Warto podkreślić, że uczestnikami niedzielnego wydarzenia byli nie tylko mieszkańcy gminy Grybów ale także miasta Grybowa, Gorlic, Biecza, Jasła czy też Nowego Sącza. Wszyscy rowerzyści biorący udział w rajdzie podkreślali niezwykle malownicze trasy oraz standard CSZ w Ptaszkowej, z którego gościnności korzystali.

Relacja z Grybowskiego Rajdu Rowerowego powstała dzięki naszym partnerom – firmom: ElektroPartner, Libropol, NextBud, Sądecki Bartnik, Bednarz Budownictwo oraz Hotel i Restauracja Ostoja z Bobowej.

fot: M.Książkiewicz / B.Serafin / J.Kieroński


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: