Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 04 marca 2024

Spotkanie noworoczno-opłatkowe pszczelarzy w Bartnej Chacie (TV)

Już po raz dziewiąty, w niedziele 27 stycznia br. pszczelarze zrzeszeni w grybowskim Kole Pszczelarzy oraz zaproszeni goście wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu noworoczno-opłatkowym. Wydarzenie podobnie jak we wcześniejszych lat, odbyło się w Bartnej Chacie w Stróżach będącą częścią Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik.

– Spotkanie opłatkowe członków koła grybowskiego jest już tradycją – mówi Janusz Kasztelewicz, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”. – Jest to okazja do spotkania się z władzami gminy, urzędu miasta czy też innymi osobami współpracujących z pszczelarzami. Jest to również okazja do podziękowań: dla pszczelarzy za trud prowadzenia pasiek oraz władzy samorządowych za wsparcie, umożliwienie organizacji pewnych wydarzeń związanych ze środowiskiem pszczelarskim, bowiem hodowla jest coraz trudniejsza. Warto tutaj przypomnieć apel do rolników, decydentów środowiska wiejskiego, żeby jak najmniej używali niepotrzebniej chemii, aby tak mocno tego środowiska nie zatruwać. Ważne jest także przestrzeganie zasad prawidłowego oprysku. Pszczoły się z roku na rok chorują coraz bardziej. My pszczelarze, idziemy z duchem czasu, staramy się podążać za nowościami, szkolimy się, edukujemy aby pszczoły odpowiednio prowadzić. Staramy się pozyskiwać jak najwięcej produktów pszczelich łącznie z użądleniem pszczelim. Kuracje użądleniowe powodują wyleczenie wiele chorób reumatycznych, bólowych.

Spotkanie pszczelarzy rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym w Stróżach. Liturgię w intencji pszczelarzy celebrował ks. kanonik Stanisław Betlej proboszcz parafii. Wśród gości, którzy przybyli na noworoczno-opłatkowe spotkanie pszczelarzy byli m.in. radny Miasta Nowego Sącza Leszek Zegzda wraz z małżonką, senator Stanisław Kogut, burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda, wójt gminy Grybów Jacek Migacz, poprzedni wójt gminy Grybów Piotr Krok, prezes Koła Pszczelarzy w Grybowie Ryszard Dargiewicz, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” Janusz Kasztelewicz oraz księża z parafii w Stróżach – ks. kanonik Stanisław Betlej, ks. Szymon Ćwik.

– Od wielu lat uczestniczę w takich noworocznych spotkaniach pszczelarzy w Sądeckim Bartniku – powiedział Leszek Zegzda, radny Miasta Nowego Sącza. – Do tego jak ważną funkcję pełnią pszczoły i to jak potrzebna jest praca pszczelarzy nie trzeba właściwie nikogo przekonywać, jest to wiedza powszechna. Warto tworzyć takie wspólnoty ludzi, którzy zajmują się tą samą pracą.  Deklaruje chęć i pomoc dla tych wszystkich, którzy pszczołami się opiekują.

– Spotkaliśmy się jak co roku, na spotkaniu noworocznym, gdzie gospodarzami jest Koło Pszczelarzy działające w naszym mieście, mieście Grybowie.  Pragnę podziękować za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu od dobrych kilku lat. Życzę pszczelarzom aby ten rok był dobry, obfity w zbiory i abyśmy mogli uczestniczyć w kolejnych takich spotkaniach  – podsumował spotkanie Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa.

– Cieszę się, że mamy aż tylu pszczelarzy, bowiem jest nadzieja, że tradycja bartnictwa na ziemi grybowskiej nie zaginie – dodał Jacek Migacz, wójt Gminy Grybów. – Jest to moje pierwsze spotkanie noworoczne w gronie pszczelarzy, dlatego tym bardziej jestem mile zaskoczony z wyróżnienia, jakie otrzymałem. Piękny album oraz list gratulacyjny zobowiązują mnie do dobrej współpracy jako Wójta Gminy Grybów z pszczelarzami. Będę was wspomagał na ile tylko będę miał możliwości.

Po oficjalnych przemówieniach wszyscy mogli porozmawiać przy wspólnym stole. Spotkanie było w głównej mierze okazją do wzajemnego złożenia życzeń, przełamania się opłatkiem oraz wręczenia nagród i wyróżnień. Spotkanie uatrakcyjnił Zespół Kowalnia ze Stróż, wykonując tradycyjne kolędy i pastorałki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: