Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 22 lipca 2024

Burmistrz z absolutorium! Radni byli jednogłośni (TV)

Podczas LIII Sesji Rady Miejskiej w Grybowie, którą zwołano na poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku przeprowadzono głosowanie nad uchwałami w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Grybowa za 2017 rok. Jak również udzielenia Burmistrzowi Miasta Grybów absolutorium.

W tzw. sesji absolutoryjnej udział wzięło 12 z 15 radnych. Nim jednak przystąpili do głosowania nad tymi jakże ważnymi w działalności każdego samorządu uchwałami, głos zabrał burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda, który przedstawił obszerne sprawozdanie ze poprzedni – 2017 rok. Spośród wielu ciekawych spraw poruszonych w nim, warto przybliżyć sytuacje finansową miasta Grybowa.

– Po wprowadzonych zmianach budżet  Miasta Grybowa na dzień 31 grudnia 2017 roku zamknął się kwotą 27 283 072,07 zł  po stronie dochodów, zaś po stronie wydatków zamknął się kwotą 27 983 138,55 zł. – czytał w swoim sprawozdaniu za poprzedni rok burmistrz miasta Grybowa, Paweł Fyda. – W trakcie całego roku 2017 dochody zostały wykonane w wysokości 26 165 088, 97 zł a więc na poziomie 95,90% przyjętego planu a po stronie wydatków w wysokości 25 968 343,19 zł czyli na poziomie 92,80% planu budżetu. Na koniec roku 2017 budżet zamknął się nadwyżką budżetową w wysokości  196 745,78 zł przy planowanym deficycie 700 066,48 zł. Od grudnia 2014 roku sukcesywnie zmniejsza się zadłużenie miasta. Zmniejszeniu uległo zadłużenie Miasta Grybów z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek również i w roku 2017. Pragnę przypomnieć iż na dzień 1 grudnia 2014 roku zadłużenie miasta Grybów wynosiło 7 931 202,35 zł. Na dzień 1 stycznia 2016 roku zadłużenie Miasta wynosiło 6 173 520,35 zł natomiast na dzień 31 grudnia 2017 roku wyniosło 5 551 548,44 zł. W stosunku do zrealizowanych dochodów jest to wielkość w skali 21,22 % .

Następnie radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie oddział w Nowym Sączu odczytanej przez Przewodniczącego Rady Józefa Górę oraz opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Grybowie przedstawionej przez jej przewodniczącego, radnego Józefa Kroka. Warto dodać, iż obydwie opinie były pozytywne. Po wysłuchaniu zatem pozytywnych opinii oraz sprawozdania burmistrza za 2017 rok, radni miasta Grybowa jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium dla burmistrza miasta Grybowa z tytułu wykonania budżetu Miasta Grybowa za 2017 rok.

W sesji absolutoryjnej wzięło udział bardzo wielu gości, przedstawicieli jednostek samorządowych takich jak szkoły, przedszkola, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Obecni byli także kierownicy referatów Urzędu Miasta, przewodniczący rad osiedlowych a także komendant Komisariatu Policji w Grybowie.

Pięćdziesiąta trzecia sesja Rady Miejskiej w Grybowie była także okazją do podjęcia uchwały w sprawie przekazania przez Miasto Grybów środków finansowych na rzecz funduszu celowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie “Fundusz Wsparcia Policji”. Radni zagłosowali za tą uchwałą, wobec czego fundusz KWP w Krakowie zostanie wsparty kwotą 7 tysięcy złotych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot. M.Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Borówki z Krużlowej skradną serce niejednego! Słodkie i ekologiczne (FILM)

“Borówki od Jaśka” to hasło jakie funkcjonuje na ustach wielu klientów, chcących kupić ten słodki, ciemnoniebieski owoc w naszym regionie. Tym bardziej, że plantacja borówek znajduje się w Krużlowej Niżnej i prowadzą je osoby, dla których owocowe krzewy to nie tylko biznes ale także marzenia, pasja i życiowe wyzwania. Poznajcie to wyjątkowe miejsce!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: