Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Ministerstwo Sprawiedliwości hojne dla grybowskich strażaków (TV)

Burmistrz Grybowa podpisał umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego w ramach Fudnuszu Sprawiedliwości. Gratuluje Mikołaj Pawlak.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu burmistrza Pawła Fydy, pracowników UM w Grybowie oraz prezesa jednostki Waldemara Kroka, druhowie OSP Grybów-Biała zostaną wkrótce doposażeni w torbę ratowniczą, zestaw poduszek wysokociśnieniowych oraz zestaw hydrauliczny.

Zakup wyposażenia o wartości około trzydziestu tysięcy złotych jest możliwy w ramach pozyskanych przez miasto środków z Ministerstwa Sprawiedliwości a dokładniej Funduszu Sprawiedliwości. Miasto Grybów jako jeden z nielicznych samorządów otrzymało wsparcie Ministerstwa wynoszące ponad 80% wnioskowanej kwoty. Dodatkowo udział własny miasta w dofinansowanie został wniesiony poprzez wkład rzeczowy czyli pracę.

– To kolejna dobra wiadomość dla jednostki samorządu terytorialnego jaką jest miasto Grybów – mówił Paweł Fyda, burmistrz Grybowa. – W dniu dzisiejszym została popisana umowa na dofinansowanie sprzętu ratowniczego dla jednostki OSP w Grybowie. Sprzęt zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, a jego wartość to około trzydzieści tysięcy złotych. Sprzęt, który zostanie zakupiony to przede wszystkim to wyposażenie wysokiej klasy, poduszki ciśnieniowe, sprzęt hydrauliczny oraz torba medyczna. Nie kryję zadowolenia, że mogliśmy uczestniczyć w tym programie i uzyskaliśmy tak wysokie dofinansowanie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta oraz druhów strażaków. Pragnę podkreślić, że strażacy ochotnicy z naszej jednostki działają prężnie i jest to bardzo dobra jednostka. Posiadają wyspecjalizowany sprzęt oraz dobrze wyszkoloną kadrę strażaków. Uczestniczy w bardzo dużej ilości akcji, stąd też sprzęt bardzo się przyda. Do końca roku ten sprzęt zostanie już przekazany strażakom. 

O programie wsparcia strażaków ochotników mówi Mikołaj Pawlak, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich, który odpowiedzialny jest za rozdysponowane środków w ramach Funduszu Sprawiedliwości: – Są to nowe zadania realizowane z Funduszu Sprawiedliwości, który po reformie z lata bieżącego roku ma możliwość dysponowania pieniędzy, które pochodzą od przestępców i zasądzane są w wyrokach karnych. Ma możliwość dysponowania również na jednostki sektora finansów publicznych. Pan minister Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości podjął decyzję aby te pieniądze trafiły również do gmin a za ich pośrednictwem do ochotniczych straży pożarnych, gdyż uważamy, że strażacy ochotnicy są jednymi z pierwszych, którzy kontaktują się z osobami pokrzywdzonymi przestępstwami w tym przestępstwami drogowymi. Wiadomo przecież, że większość wypadków drogowych są to przestępstwa z działu kodeksu karnego przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W związku z tym, jako że strażacy pierwsi ratują życie, pierwsi ratują przed tym aby nie trzeba było rehabilitacji, wyciągają ludzi z opresji należy ich wspomóc. Dlaczego przez gminy? Dlatego, że jest to zadanie, które wynika z ustawy o bezpieczeństwie pożarowym czyli m.in. wyposażenie przez gminy jednostek OSP. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, po dokonanej analizie statystyk dotyczących wypadków drogowych oraz konsultacjach, doszedł do wniosku, że Małopolska będzie tym regionem, od którego zaczniemy w tym roku takie dotacje. Do programu zgłosiło się 175 gmin, dotacja będzie udzielona dla 145 gmin. Szacunkowo wspomożemy zakup ponad 600 toreb ratowniczych,  ponad 200 defibrylatorów oraz 14 pojazdów ratownictwa drogowego, technicznego dla strażaków ochotników z Małopolski.

Obejrzyj materiał filmowy z podpisania umów w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie:

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: