Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 24 września 2023
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów

Samorządowcy także z Grybowa świętowali w Starym Sączu

Burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra wzięli udział w Małopolskim Dniu Samorządowca, który odbył się w piątek 26 maja br. w Starym Sączu. To już trzeci rok z rzędu kiedy władza samorządowa spotyka się w grodzie świętej Kingi – patronki samorządowców.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w intencji zebranych odprawiona przez biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Stanisława Salaterskiego w kościele Sióstr Klarysek. Po eucharystii samorządowcy przeszli do sali kina Sokół przy ulicy Batorego gdzie odbyła się dalsza część programu Małopolskiego Dnia Samorządowca. Wszystkich przybyłych powitał gospodarz miasta Starego Sącza – burmistrz Jacek Lelek, a tuż po nim głos zabrał Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

– Ustanowienie wolnego i autonomicznego samorządu w Polsce oznaczałoby budowę zupełnie nowego Państwa, Państwa o walorach zachodniej jak i wschodniej cywilizacji – mówił do zebranych samorządowców marszałek Jacek Krupa. – Państwa, w którym obywatel dokonuje wyboru swoich przedstawicieli na każdym poziomie. Państwa, w którym obywatel ma wpływ na to co się dzieje w jego najbliższej okolicy czy regionie.

– Jestem dumny z tego, że mogę być samorządowcem – powiedział w Starym Sączu Paweł Fyda burmistrz Grybowa. – Bycie samorządowcem to nie tylko przywilej ale także obowiązek ciągłej służby na rzecz mieszkańców, na rzecz miasta. Bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia. Praca burmistrza czy wójta w dzisiejszych czasach, odbiega zupełnie od stereotypu urzędnika za biurkiem. Osobiście bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z mieszkańcami, staram się nadzorować wszelkie prace podejmowane przez Urząd Miasta czy jednostki mu podległe. Chętnie uczestniczę w wydarzeniach kulturalnych jak i sportowych, które odbywają się na terenie naszego miasta. Często również wyjeżdżam służbowo do Warszawy czy Krakowa, gdzie w różnych instytucjach ubiegam się o środki finansowe dla naszego miasta. W dniu święta samorządu wszystkim koleżankom jak i kolegom samorządowcom życzę dużo zdrowia oraz pomyślności. Jako samorządowcy musimy pamiętać o tym, że od jakości naszej pracy zależy komfort życia mieszkańców.<

Spotkanie tak wielu samorządowców w jednym miejscu było okazją do wręczenia Odznak Honorowych Województwa Małopolskiego – srebrnych oraz złotych Krzyży Małopolski. Odznaczeniami zostało uhonorowane osoby, które aktywnie działają na rzecz lokalnych społeczności i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wręczyli je Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego, Urszula Nowogórska, przewodnicząca sejmiku województwa oraz Stanisław Pasoń, radny sejmiku województwa.

Kolejnym punktem wspólnego święta samorządowców był panel dyskusyjny poświęcony jubileuszowi 18-lecia funkcjonowania samorządu regionalnego w Polsce. Jego moderatorem był Janusz Sepioł, wieloletni samorządowiec a także senator dwóch kadencji.

Na zakończenie wszyscy zaproszenie goście a także samorządowcy udali się pod ołtarz papieski, gdzie wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.


Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: