Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 02 czerwca 2023
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów

W Grybowie uczczono konstytucję Trzeciego Maja oraz strażaków (TV)

Tegoroczne obchody 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone zostały przez miejski samorząd Grybowa ze świętem Dnia Strażaka. Fakt ten sprawił, że pochód, który wyruszył spod Bazyliki Mniejszej w Grybowie był jeszcze dłuższy i jeszcze piękniejszy.

Na trasie pochodu było wielu mieszkańców słuchających gry orkiestry dętej, podziwiających poczty sztandarowe i oczekujących na przejazd strażackich wozów bojowych, tych mechanicznych i tych konnych. Paradujących obserwowały z ciekawością dzieci oraz starsi, którym na widok konnych wozów strażackich niejednokrotnie zakręciła się łza wzruszenia. Piękny wyraz patriotyzmu dali mieszkańcy miasta Grybowa, licznie dzierżący w rękach chorągiewki w barwach narodowych. Przy oknach wielu domów i mieszkań powiewały biało czerwone flagi. To wszystko sprawiło, że grybowskie uroczystości były wyjątkowe.

Obchody rocznicowe dla miasta i gminy Grybów rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Sprawowaną eucharystię, której przewodniczył ks. Ryszard Sorota – proboszcz parafii uświetniła gra orkiestry dętej przy OSP Florynka. Po błogosławieństwie poczty sztandarowe, orkiestra, strażacy, samorządowcy, mieszkańcy oraz przybyli goście udali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu, znajdujący się w parku miejskim, gdzie nastąpiło złożenie wieńców oraz kwiatów. Wiązanki złożyli m.in. Paweł Fyda burmistrz Grybowa, senator Stanisław Kogut, wójt gminy Grybów Piotr Krok, przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra, przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik, radny powiatu nowosądeckiego Wiktor Durlak, delegacja policjantów, SHP „Składnica”, przedstawiciele PTG Sokół Świat Pracy oddział w Grybowie na czele z dh Tomaszem Matułą, reprezentanci placówek oświatowych oraz jednostek samorządowych z ternu miasta i gminy Grybów.

Po złożeniu hołdu oraz wystąpieniu burmistrza miasta Grybowa Pawła Fydy, zebrani w tym dniu strażacy wraz z pocztami sztandarowymi jednostek OSP z terenu miasta i gminy Grybów udali się na plac przy stadionie miejskim w Grybowie, gdzie nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom oraz przekazanie przez prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie węży strażackim na ręce prezesa jednostki OSP Krużlowa. Burmistrz miasta Grybowa będący jednocześnie prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie złożył wszystkim druhom strażakom szczególne życzenia z okazji ich święta Dnia Strażaka. Do słów tych dołączył st.bryg. Paweł Motyka, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Obejrzyj film dokumentujący to niezwykłe wydarzenie:

fot. Dominik Gębarowski


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: