Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 14 kwietnia 2024

Co znalazło się w budżecie Miasta Grybowa na 2017 rok? (TV)

Można powiedzieć, że nowy 2017 rok już w pełni. Tymczasem warto zajrzeć do uchwały budżetowej Miasta Grybowa aby wiedzieć jakie inwestycje i zadania wyznaczył na najbliższe miesiące miejscowy samorząd. Czego możemy oczekiwać, czego brakuje? Przeczytajcie.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia (dokładnie 20.12.2016r – dop. red.) członkowie Rady Miejskiej w Grybowie przyjęli jednogłośnie uchwałę budżetową Miasta Grybowa na rok 2017. W dokumencie opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego czytamy, że dochody bieżące miasta Grybowa to 24 437 657,80zł (w tym dochody majątkowe to 1 678 104zł, pozostałe to bieżące).

W wydatkach budżetu na rok 2017 warto przytoczyć kwotę 2 155 764zł, którą to miasto Grybów przeznaczy na inwestycje i zakupy inwestycyjne. Według uchwały, różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowaną nadwyżkę budżetu w kwocie prawie 500 tysięcy złotych i zostanie ona przeznaczona na spłatę pożyczek i kredytów zaciągniętych w latach poprzednich. Utworzona rezerwa ogólna budżetu wynosi 103 553,53zł. Jest również rezerwa na inwestycje i zakupy inwestycyjne w kwocie 10 tysięcy złotych.

W planie zadań majątkowych na 2017 rok wymieniane są (w nawiasach planowane nakłady):
– zakup samochodu strażackiego dla OSP Grybów-Biała Wyżna (730 684,00zł)
– rezerwa celowa na inwestycje i zakupy inwestycyjne (10 000,00zł)
– termomodernizacja budynku przy ul. Kościuszki 17 – BOMED (439 570,00zł)
– termomodernizacja budynku Gimnazjum w Grybowie (627 460,00zł)
– prace projektowe związane z termomodernizacją budynku UM w Grybowie (150 000,00zł)
– prace projektowe związane z budową obiektów sportowych oraz parkingu przy SP nr 1 w Grybowie (20 000,00zł)
– prace projektowe związane z budową oraz modernizacją budynku położonego przy ul. Kościuszki 7 w Grybowie (110 000,00zł)
– prace projektowe związane z budową parkingów na terenie miasta Grybowa (25 000,00zł)
– prace projektowe związane z budową chodnika w m. Grybowie przy drodze krajowej nr 28 (43 050,00zł)*
* – wynikające z porozumienia zawartego między miastem a Skarbem Państwa w tym wypadku GDDKiA

Odbywająca się 20 grudnia ub.r. sesja Rady Miejskiej w Grybowie była okazją do wręczenia wyróżnień dla osób, które udzielają się w lokalnej społeczności. Znaleźli się wśród nich działacze, prezesi zarządu oraz zawodnicy klubu LKS Grybovia (Jarosław Rumin, Wiesław Machaczek, Krzysztof Wierzchanowski, Dionizy Poręba, Władysław Sekuła, Stanisław Wiśniowski, Anna Igielska żona zmarłego ś. p. Jana Igielskiego, Maciej Maciejowski, Marek Zagórski). Staraniem burmistrza Grybowa Pawła Fydy, nadane zostały również odznaczenia przez OZPN w Nowym Sączu dla Leszka Demaja, Andrzeja Sarkowicza, Antoniego Przetacznika, Bogdana Gołyźniaka oraz Jana Demaja. Włodarz miasta Grybowa docenił także młodych sportowców Julię Oleksy, Annę Gomółkę, Szymona Górę oraz trenera UKS Gladiator Amadeusza Kwiatkowskiego, którzy w 2016 roku osiągnęli międzynarodowe tytuły.

Podjęcie uchwały budżetowej skomentował dla naszego portalu burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda oraz przewodniczący Rady Miejskiej Józef Góra. Obejrzyjcie film:

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: