Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

Kryte lodowisko w Białej Niżnej oficjalnie otwarte i poświęcone

Dzisiaj o godzinie 10 nastąpiło oficjalne otwarcie wraz z poświęceniem krytego lodowiska wybudowanego przez Gminę Grybów w ramach Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, wójt gminy Grybów Piotr Krok oraz senator Stanisław Kogut.

Obecni byli także radni, sołtysi, wykonawca obiektu a także młodzież wraz z kadrą pedagogiczną. Wszystkich uczestników wydarzenia zebrano początkowo w obiekcie lodowiska, to dam dokonano oficjalnego otwarcia oraz poświęcenia, którego dokonał miejscowy ksiądz proboszcz. Po krótkich przemowach wójta gminy Grybów oraz członka Zarządu Województwa Małopolskiego Leszka Zegzdy, uczestników zaproszono na część artystyczną, która odbyła się w hali sportowej pobliskiego Zespołu Szkół w Białej Niżnej. Uczniowie przygotowali przepiękne kolędy, do których wykonania zaprosili wszystkich przybyłych.

– Od 1999 roku systematycznie co roku samorząd Województwa Małopolskiego przeznacza około 10-15 mln na infrastrukturę sportową, a jeśli chodzi o turystykę trzeba pamiętać, że perspektywa finansowa z lat 2007-2013 pozwoliła na inwestycję w odnowę centrów miejscowości, atrakcje turystyczne, wyciągi narciarskie i całą inną infrastrukturę, i to już trzeba liczyć w setkach milionów –  mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Cała Małopolska została pod tym kątem odnowiona, dzisiaj właściwie nie ma gminy na południu Małopolski, która nie niosłaby jakiś atrakcji turystycznych. Wszędzie są wyciągi, lodowiska, hale sportowe, sale gimnastyczne, boiska, orliki itp. Nie ma gminy, która nie miałaby obiektów umożliwiających na aktywizację społeczną mieszkańców, młodzieży. Cieszę się, że mogłem dzisiaj uczestniczyć w otwarciu tego pięknego i jakże potrzebnego obiektu. Optymistyczne wydają się być słowa wójta gminy, który jak już szacował z obiektu skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. 

Historię powstania obiektu przybliżył naszemu portalowi wójt Gminy Grybów Piotr Krok: – Sukcesem zakończyła się trwają niecały rok budowa krytego lodowiska oraz letnich kortów tenisowych w Białej Niżnej, zwłaszcza, że nie była to łatwa pod kątem technologicznym inwestycja. Nie mieliśmy gdzie podpatrzeć gotowych rozwiązań, jakie moglibyśmy wdrożyć tutaj. Mimo to mieliśmy bardzo dobre założenia, był dobrze wykonany projekt i dzięki temu ta realizacja wypadła pomyślnie. Dzisiaj radosny dzień poświęcenia obiektu, podziękowania wszystkich, którzy byli zaangażowani w projekt za ich wysiłek. Wykonanie inwestycji nie byłoby możliwe, bez sporych środków od marszałka Województwa Małopolskiego na rozwój baz sportowych. W zimie obiekt będzie spełniał funkcję krytego lodowiska natomiast latem, kiedy temperatury są wyższe będą tutaj funkcjonowały korty tenisowe. Atutem tego lodowiska jest właśnie zadaszenie, dzięki czemu niezależenie od panującej wokół aury można z niego korzystać. W tej chwili obsługą obiektu zajmuje się 6 osób, lodowisko jest czynne codziennie od 9 do 21.

Warto dodać, że przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu, w której dostępnych jest aż 150 kompletów łyżew.

– Ogromnie się cieszę, że w mojej rodzinnej miejscowości odbiera się tak wspaniałe inwestycje – mówi senator Stanisław Kogut. – Wracam tutaj z wielkim sentymentem. Ja takich warunków jak tutaj chodziłem do szkoły nie miałem. Teraz młodzież i dzieci z Białej Niżnej ale i okolic mają dobrą bazę sportową, na której mogą rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Cieszę się, że tak wiele osób korzysta z tego lodowiska, bo zawsze gdy przejeżdżam drogą wojewódzką widzę pełny parking samochodów. Dobrze przemyślano aby obiekt, który w zimie jest lodowiskiem, stał się w lecie kortami tenisowymi.

Przypomnijmy lodowisko, swoje otwarło swe podwoje dla chętnych już w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu obiekt tętni życiem niemal codziennie, z małymi wyjątkami na święta. Patrząc po tablicach rejestracyjnych aut na parkingu korzystają z niego mieszkańcy nie tylko powiatu nowosądeckiego ale także gorlickiego a nawet tarnowskiego.

Lodowisko kryte w Białej Niżnej (Centrum Sportów Zimowych) jest czynne codziennie od 9 do 21. Wszelkie aktualne informacje można znaleźć na stronie: http://www.csz.gminagrybow.pl/ do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: