Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 02 czerwca 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów

Rekordowa akcja krwiodawstwa w Grybowie. Ponad 47 l krwi!

Dnia 23 października 2016 roku (tj. niedziela) w gabinetach lekarskich „Adma” w Grybowie odbyła się już 58 Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Liczba oddanej przez 72 osoby (w tym 26 kobiet) krwi w tym dniu to 32 litry i 400 mililitrów. Bez wątpienia to piękny gest krwiodawców z Grybowa i okolic!

Krótkie podsumowanie przeprowadzonej w niedzielę akcji przedstawił nam Wacław Romański, prezes grybowskiego Klubu HDK przy „Gabinetach ADMA”: – Akcja udała nam się bardzo fajnie z uwagi na to, że krwiodawców było naprawdę sporo, dokładnie 72 osoby oddały 32,4 litrów krwi z czego 26 osób stanowiły kobiety. Była to już pięćdziesiąta ósma Akcja Honorowego Oddawania Krwi od momentu założenia klubu. Oprócz tej akcji, która była w Grybowie krwiodawcy mieli możliwość oddania krwi w Gorlicach, gdzie w dniach od 16 sierpnia do 20 października br. cząstkę siebie ofiarowało 32 osoby (w tym 8 kobiet) co dało 14,850 litra krwi. Reasumując te wyniki razem, to w ostatniej akcji wzięła udział rekordowa ilość osób bo aż 105, a pobranych zostało 47,250 litrów krwi. Ostatni nasz rekord wynosił 94 osoby, teraz udało się go przebić. Stan krwi posiadanej przez klub na dzień dzisiejszy wynosi 1330 litrów. Cieszymy się, ponieważ podczas tylko trzech tegorocznych akcji udało się zebrać znaczną ilość krwi co zawdzięczamy krwiodawcom należącym do naszego klubu. Tym samym, tylko w tym roku, licząc do 24 października br. zebraliśmy 136 litrów krwi. Wielką radość sprawili nam członkowie klubu HDK, którzy oddali krew po 6 razy w ciągu roku, a więc w maksymalnej ilości. Takim ewenementem od 4 lat jest ksiądz Marcin Krępa, który był w Grybowie a teraz pełniąc funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach nadal jest aktywnym członkiem naszego klubu, oddając krew w Gorlicach lub czasem także tutaj w gabinetach „Adma”. Warto dodać, że ks. Marcin jest rekordzistą jeśli chodzi o oddanie krwi w roku.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Grybowie może poszczyć się wieloma osiągnięciami. W najbliższych dniach, aż 15 osób otrzyma odznaki zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi podczas uroczystości w Dworze Karwacjanów w Gorlicach. Wśród tej grupy jest 9 osób, którzy oddali 6 litrów krwi (odznaka 3st), 4 krwiodawcy, którzy oddali 12 litrów krwi (odznaka 2st) oraz 2 osoby otrzymają odznakę najwyższego, pierwszego stopnia za oddanie 18 litrów życiodajnego płynu.

– Chciałbym podziękować całej ekipie obsługi z Gorlic za naprawdę perfekcyjne i bardzo sprawne przeprowadzenie akcji pobierania krwi – dodał Wacław Romański. – Trzeba powiedzieć, że robią to naprawdę doskonale, co podkreślają z resztą sami krwiodawcy. Pragnę podziękować panu doktorowi Jackowi Witkowi z Grybowa, który badał osoby chętne do udziału w akcji. Widać, że walczył z czasem aby krwiodawcy długo nie czekali. Dlatego raz jeszcze składam podziękowania na ręce pani Renaty Załęskiej jak i pana doktora Jacka Witka. Dziękuję również wszystkim krwiodawcom za spontaniczne pokazanie tego, że potrzeba krwi jednoczy nas i powoduje, że wszyscy się skupiamy w jednym miejscu, bez względu na to kim jesteśmy i do jakiej opcji należymy.

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: