Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 23 czerwca 2024

“Jedynka” złota jubilatka (TV)

W dniu 15 października br. odbyły się uroczystości związane z obchodami 50 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Grybowie. Na wydarzenie to zostali zaproszeni samorządowcy, obecni i emerytowani nauczyciele, rodzice oraz absolwenci placówki.

W programie uroczystości znalazła się Msza Święta, po której nastąpił przemarsz do szkoły, gdzie zaproszeni goście spotkali się na części artystycznej w wykonaniu uczniów. Historię powstania placówki przypomniał sam burmistrz Grybowa Paweł Fyda:

– Jubileusz 50lecia szkoły jest doskonałą okazją by podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju tej placówki. Mam tutaj na myśli: dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów, absolwentów oraz włodarzy miasta Grybów. Minione 50 lat to piękna historia osób, które były związane z tym miejscem. Słynna jedynka, bo tak wszyscy potocznie ją nazywamy, jest ważnym elementem odgrywającym dużą rolę w życiu naszego miasta. Wybudowana z inicjatywy ówczesnego gospodarza tej miejscowości, św.p. Jerzego Gostwickiego w jednym z najlepszych okresów rozwoju Grybowa. Została oddana do użytku z okazji jubileuszu święta Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim tj. dyrektorom, nauczycielom, pracownikom obsługi- zdrowia, wszelkiej pomyślności i zadowolenia z wykonywanej pracy. Uczniom zaś niezapomnianych chwil z pobytu w tej szkole, jak najlepszych wyników w nauce oraz sukcesów w dążeniu do zamierzonego celu. 

Z okazji uroczystości burmistrz przekazał na rzecz szkoły prezent w postaci czeku na 5000 zł. Barbara Tarasek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Grybowie nie kryła swojej wdzięczności, zapewniając, że pieniądze zostaną spożytkowane w sposób najlepszy dla placówki:

– Nie liczyłam na tak hojny dar. Musimy teraz dobrze przemyśleć na co spożytkować te pieniądze, ale na pewno będziemy chcieli wydać je na to, co w tym momencie jest dla nas najpotrzebniejsze.

Jubileusz jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym, wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dostrzeganie czasu jest więc cudownym darem dojrzałości. Wśród gości biorących udział w jubileuszu znalazł się również Senator Stanisław Kogut, który z sentymentem mówił o starych czasach:

Pamiętam, kiedy rozpoczęła się budowa tej szkoły. Za młodych lat chodziliśmy grać tu w piłkę, kiedy przyjeżdżały kolonie dzieci z Węgier, rozgrywaliśmy ze sobą mecze. Życzyłbym, aby poziom nauczania nigdy się nie zmniejszył, a także by ta placówka wychowywała i kształciła uczniów na dobrych obywateli RP.

Na uroczystości padło wiele ciepłych słów skierowanych do grona pedagogicznego tej szkoły. Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk, a zarazem absolwent “Jedynki” pogratulował ciągłego rozwoju i osiągnięć. W takich momentach trzeba podkreślać, jak ważną rolę pełnią placówki edukacyjne. Mając z nimi do czynienia od najmłodszych lat wywierają największy wpływ na to, jakimi ludźmi będziemy w przyszłości. – Dzięki szkole człowiek poznaje świat – mówił Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego. – Umie odnaleźć się w panującej rzeczywistości, a umiejętność występowania na scenie, zaprezentowania się, jak np. podczas takich jubileuszy umożliwia zdobycie ciekawej pracy. Szkoła oprócz rodziny, to tak na prawdę najważniejsza społeczność, która kształtuje osobowość.

Biorąc pod uwagę zadania, jakie wypełniają szkoły, szczególnego wymiaru nabierają uroczystości takie jak ich jubileusze: –Szkoła, która funkcjonuje już 50 lat ma za sobą ogromne doświadczenie i może zaoferować swoim uczniom mocne podstawy edukacji – powiedział Dariusz Leśniak- dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: