Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 28 maja 2022
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Duet z Grybowa zwycięzcą Dzikich Smaków Sądecczyzny

Duet gastronomiczny Barbara Morańda (4kl. technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz Uznańska Małgorzata (3kl. kucharz) z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie został zwycięzcą I Powiatowego Konkursu Kulinarnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. “Dzikie Smaki Sądecczyzny”.

Kulinarna rywalizacja rozpoczęła się dzisiaj (tj. 18.11.br) o godzinie 13 w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. Organizatorami konkursu był Powiat Nowosądecki, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu oraz Komisja Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Zadaniem uczestników było przygotowanie potraw z dziczyzny a dokładniej w tym roku tematem przewodnim był sam dzik. W gastronomiczne szranki stanęło 7 drużyn, których zmagania oceniało zacne, ośmio-osobowe jury składające się m.in. ze: starosty Marka Pławiaka, przedstawiciela ZOPZŁ, Marka Kwiatkowskiego dyrektora MODR oraz kucharza Hotelu Heron. Zmaganiom uczestników przyglądał się radny powiatowy Wiktor Durlak, który mocno zaciskał pięści za grybowskim duetem.

– Ponieważ tematem przewodnim był w tym roku dzik, przygotowaliśmy roladki konfitowane, marynowane ze schabu z dzika, podawane z sulkami oraz salsą z buraczków ćwikłowych, glazurowanymi borówkami i jeżynami opowiada Wacław Romański, nauczyciel ZSZ w Grybowie, opiekun zwycięskiego duetu. – Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że nasza szkoła kierunki gastronomiczne prowadzi dopiero od około 12 lat a pokonaliśmy placówki edukacyjne uczące gastronomii od 20 czy nawet 30 lat. Cieszymy się, bo był to pierwszy konkurs tego typu w powiecie i to właśnie uczennice naszej szkoły wygrały go, wpisując się tym samym w karty historii naszego regionu. Zwycięstwo kosztowało sporo pracy uczniów jak i mojej, ale naprawdę było warto, młodzież jest bardzo zadowolona. Będzie o naszej szkole jak i mieście Grybowie trochę głośniej, odebraliśmy wiele gratulacji.

Nagrodą dla zwycięzców były nagrody rzeczowe, finansowe oraz miesięczny staż w Hotelu Heron położonym nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego w Siennej.

– Dziewczyny mogą być naprawdę zadowolone z wygranej, oprócz atrakcyjnych nagród otrzymały propozycję pracy w Hotelu Klimek w Muszynie – dopowiada Romański. – Właścicielka Hotelu sama zgłosiła, chcąc zaoferować naszym uczniom posady w swoim obiekcie. 

– Wszyscy uczniowie otrzymali ten sam rodzaj mięsa, mieli te same warunki pracy. Potrawy przez nich przygotowane oceniało jury, w którym byli specjaliści z zakresu gastronomii – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Świeże i przebadane mięso z dzika dostarczył Polski Związek Łowiecki – bardzo dziękuje za współpracę i wsparcie. Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku powiększy się grono uczniów chętnych do startu w tym konkursie, który promuje zarówno zalety dziczyzny, znanej przecież w Polsce od wieków, ale także ma walory edukacyjne. Konkurs jest atrakcyjny dla młodych ludzi ze względu na możliwość pracy z produktami, do których nie mają na co dzień dostępu, ale też ze względu na cenne nagrody finansowe i te dodatkowe – ufundowane przez właścicieli hoteli.

Gratulacje zwycięskiemu duetowi oraz opiekunowi składa za naszym pośrednictwem Wiktor Durlak, radny powiatu nowosądeckiego.

fot. z archiwum Wiktora Durlaka


 

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Dom Wczasowy Szczyt

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: