Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 15 kwietnia 2024

Strzelcy ku chwale Konstytucji 3-go Maja

Tegoroczną majówkę niektórzy zdecydowali się spędzić w iście „wystrzałowym” towarzystwie. Umożliwiła to lokalna strzelnica, która co roku z okazji święta Konstytucji 3-go Maja organizuje otwarte zawody strzeleckie.

Strzelnica prowadzona jest przez Ligę Obrony Kraju, której obecnym prezesem jest Andrzej Hala, były nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Chociaż obecnie strzelectwo nie należy do najpopularniejszych dziedzin sportu to dla grupy grybowskiego LOKu jest zamiłowaniem od lat. Pasję tą bowiem zaszczepiła w nich szkoła średnia.

Przez lata swojej działalności strzelcy z Grybowa dorobili się licznych osiągnięć. Wygrywają zawody wojewódzkie, a na poziomie krajowym są zawsze w czołówce. Pochwalić się mogą również tytułem wicemistrza Polski w kategorii Koła Żołnierzy Rezerwy. W zeszłym roku Michalik Edyta zdobyła „podwojne” Mistrzostwo Polski, bowiem raz dokonała tego samodzielnie w zawodach indywidualnych, natomiast drużynowo wraz z koleżankami Chronowską Agnieszką oraz Piszczek Eweliną zajęła również pierwsze miejsce w trójboju obronnym. Chłopcy mogą natomiast pochwalić się dobrym szóstym miejscem. W skali kraju wspólnie obie drużyny zajmują trzecie miejsce.

Aby nie wypaść z formy zarządcy LOKu dbają o to, by organizować również wewnętrzne zawody strzeleckie. Takim jest właśnie m.in. turniej organizowany corocznie w okolicach weekendu majowego. W tym roku miał on miejsce 8 maja.

Dzisiaj odbywają się zawody otwarte dla wszystkich. Są to cykliczne zawody organizowane z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Jak widać frekwencja jest bardzo duża, będzie około 60 osób. Wszyscy świetnie się bawią a pogoda dopisuje. W ciągu roku organizowane są również zawody z okazji 11 listopada, Dnia Wojska Polskiego. Oprócz tego organizujemy stricte lokowskie zawody, czyli treningi. W ten sposób przygotowujemy się do innych zawodów. Strzelamy z broni bojowej, broni centralnego zapłonu i bocznego – mówi Andrzej Hala.

Niestety, mimo tak dużego potencjału strzelnica musi borykać się z codziennymi problemami. Jak podkreśla prezes LOKu: – W każdym roku wkładamy dużo pracy w tą strzelnicę. Trzeba kosić trawę, wycinać krzewy, zawsz jest coś do zrobienia. Wszystko co tutaj jest robimy własnymi rękami. Jest tutaj grupa 6 osób, które są w to zaangażowane. Wszyscy robimy to z pasji.

Jednym z fundatorów nagród, pucharów oraz dyplomów był Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda.

Wyniki zawodów

Seniorzy Drużynowo:

  1. LOK 1 (Maciaszek P., Oleksy A., Oleksy D.)
  2. Grybów II (Maciaszek S., Kamiński J., Serafin R.)
  3. ZSZ 1 (Liszka M., Liszka T., Kruczek M.)

Indywidualnie dziewczęta:

  1. Edyta Michalik
  2. Anna Kamińska
  3. Karolina Maciaszek

Indywidualnie dzieci (podstawówka)

  1. Darek Matusik
  2. Adam Fyda
  3. Jan Fyda

fot. Dominik Gębarowski


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: