Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
poniedziałek 05 grudnia 2022

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie otwiera swoje podwoje (TV)

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie to szkoła z tradycjami i to aż 125-letnimi. Placówka ta co roku przygotowuje dla nowych uczniów ciekawe propozycje związane z naborem. Tegoroczną ofertę gimnazjaliści mogli poznać dzięki dniom otwartym szkoły zorganizowanym 24 i 25 lutego.

Grybowski Zespół Szkół Zawodowych jest jedną z najstarszych szkół w Polsce a mimo to idzie z duchem czasu. Szkoła w ostatnim czasie zyskała nowoczesne pracownie techniczne za ponad 3 mln złotych. O tym, że szkoła ma świetne wyposażenie mogli przekonać się uczniowie klas trzecich gimnazjum podczas dni otwartych. Zmodernizowane pracownie, przyciągają nie tylko stroną zewnętrzną ale przede wszystkim profesjonalnym sprzętem do zajęć praktycznych. To właśnie on, obok wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej jest jednym z czynników, które pozwalają szkole efektywnie realizować bogatą ofertę dydaktyczną.

Szkoła w Grybowie proponuje kształcenie w takich zawodach, jak: stolarz, mechanik monter maszyn i urządzeń, sprzedawca i kucharz. Dla osób wybierających naukę w technikum, również przygotowano ciekawe propozycje m.in.: technik ekonomista, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia, technik kelner oraz nowość jaką jest technik chłodnictwa i klimatyzacji, który jest odpowiedzią za zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy.

– Proponujemy również absolwentom naszych szkół, zwłaszcza szkół zasadniczych kształcenie w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, które tworzymy. Od września będzie u nas działało Centrum Kształcenia Ustawicznego – to jest taki ośrodek, który kształci i szkoli nie tylko w tych zawodach, które są u nas na terenie szkoły, ale również w innych. Jest to także propozycja dla ogółu ludności z terenu miasta i gminy Grybowa – mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie.

Do korzystania z szerokiego zaplecza naukowego ZSZ w Grybowie zachęca starosta powiatu nowosądeckiego, Marek Pławiak: – Zachęcam przyszłych uczniów do skorzystania z oferty naszej szkoły zawodowej w Grybowie. Wyróżnia się ona przede wszystkim wysoką jakością zaplecza, które niedawno właśnie powstało. Są to jedne najnowocześniejszych warsztatów w regionie. Wydaliśmy ponad 3 mln złotych na to, aby te warsztaty miały nowoczesną formę, aby mogły zapewnić kształcenie na najwyższym poziomie. (…) Nie ma lepszej szkoły zawodowej w powiecie”.

Dobrą rekomendację grybowskiemu „Sztaszicowi” udziela jednej z jej absolwentów, Wiktor Durlak – obecnie radny powiatu nowosądeckiego: „Bardzo pozytywnie wspominam czas nauki, lata szkolne to dla mnie najlepsze lata. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich uczniów gimnazjum, by przyszli tutaj się uczyć, gdyż ta szkoła daje szanse na późniejszą karierę zawodową. Jest tutaj świetna kadra dydaktyczna, są świetne warunki, które sprzyjają temu, by później w życiu coś osiągnąć”.

W pierwszym dniu otwartym w ZSZ w Grybowie przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi. Udział w niej wzięło 55 osób i zebrano aż 24,7 l krwi. Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło kilkanaście grup gimnazjalistów z całego regionu, którzy z zainteresowaniem przyglądali się przygotowanym pokazom poszczególnych pracowni. Potencjalnych kandydatów oprowadzali po szkole starsi koledzy z Zespołu Szkół Zawodowych.

Warto dodać, że już niebawem, 12 marca br. szkoła obchodzić będzie 125-rocznicę powstania Zespołu. Z tej okazji zaplanowano oficjalne otwarcie zmodernizowanych pracowni z udziałem władz samorządowych. Uroczystości rozpocznie Msza Święta w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie o godzinie 10. Następnie dalszy program będzie realizowany w budynku szkoły przy ul. Armii Krajowej 19.

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów, obecnych i przyszłych uczniów, a także lokalną społeczność do wzięcia udziału w obchodach.

Relację z dni otwartych a także pełną treść wywiadów można obejrzeć w poniższym materiale filmowym.


 

Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: