Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

Wielka Sobota, Wielka Noc… (TV)

W sobotni wieczór (26 marca br.) wierni parafii Grybów oraz przybyli do miasta goście udali się na uroczyste rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej połączonej z Procesją Rezurekcyjną.

Sobotnią uroczystość swoim śpiewem uświetnił chór parafialny, chór męski „Siołkowianie” oraz orkiestra dęta z Siołkowej. Podczas eucharystii kazanie wygłosił ks. Janusz Szpilkowski. Mszę zakończyła trzykrotna procesja wokół kościoła, odśpiewano także wspólnie hymn „Boże coś Polskę”, który zaakcentował pamiątkę 1050 rocznicy Chrztu Polski.

– Triduum Paschalne, jak zwykle, począwszy zresztą od Niedzieli Palmowej, poprzez rekolekcje gromadziło bardzo wielkie rzesze wiernych grybowskich parafian, ale także gości, którzy przybywali do naszej bazyliki, aby uczestniczyć w tej przepięknej, podniosłej liturgii – mówił ks. Ryszard Sorota, proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. Wiele osób także z dalszych okolic skorzystało z sakramentu. Każdy z tych dni, zwłaszcza Wielki Czwartek, Wielki Piątek i dzisiejsza Wigilia Paschalna mają znaczenie bardzo szczególne i  bardzo głębokie. Można by długo mówić, ale na pewno jest to centrum życia chrześcijańskiego, liturgicznego, kiedy przeżywamy te najważniejsze wydarzenia. Szczytem oczywiście była dzisiejsza liturgia Wigilii Paschalnej jak również Wielkanoc, bo mszą święta i Procesją Rezurekcyjną rozpoczęliśmy już, właśnie obchód Wielkanocy. Dzwony się rozdzwoniły, ludzie się rozśpiewali, orkiestra mocno grała, wszyscy razem ogłaszaliśmy światu, że Pan Jezus Zmartwychwstał nie tylko Grybowie, czy w Warszawie ale także na całym świecie. Nie zabrakło oczywiście akcentów patriotycznych ze względu na to, że przypadały dzisiaj (w Wielką Sobotę – dop. red.) centralne obchody 1050-lecia chrztu Polski. Dlatego była o tym mowa w kazaniu, odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, a także w odśpiewanym na koniec hymnie „Boże, coś Polskę”. Patrząc na parafian zgromadzonych licznie w bazylice, jak również na zewnątrz można się domyślać, że wszyscy głęboko przeżyli ten czas (…).

Po zakończeniu wszystkich obrzędów oraz procesji ks. Proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do wzbogacenia uroczystości Triduum Paschalnego. Złożył także wszystkim zebranym życzenia Wielkanocne. Swoją obecność podczas Rezurekcji zaznaczyli strażacy ochotnicy z OSP Grybów-Biała i OSP Siołkowa, poczet sztandarowy Koła Pszczelarzy oraz licznie zgromadzona Liturgiczna Służba Ołtarza.

Na koniec warto wyróżnić Grób Pański, jaki został przygotowany w Bazylice. Swoją formą przypominał o jakże ważnej rocznicy w dziejach historii Polski.

fot. Magdalena Radzik / Łukasz Augustyn


tekst

 

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: