Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 30 czerwca 2022
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Grybów zagrał dla WOŚP (TV)

O tym, że ludzie lubią i chcą pomagać wiemy od dawna. Ale w dzisiejszych czasach, jak przyznają młodzi ludzie, staje się to trochę niemodne. Lecz na szczęście są organizowane pewne akcje społeczne, które potrafią mimo wszystko obudzić w ludziach gest dzielenia się z innymi, tym co mają.

Jedną z takich akcji jest odbywający się z początkiem każdego roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zbiera środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do polskich szpitali. WOŚP gra zarówno w tych dużych miastach, jak i w tych mniejszych, takich jak Grybów.

W Grybowie, wzorem lat ubiegłych, tworzeniem sztabu WOŚP zajął się Miejski Dom Kultury, kierowany przez Stanisławę Morańda  – dyrektora tamtejszego MDK. Przez cały dzień wolontariusze zbierali pieniądze na terenie miasta i gminy Grybów oraz kwestowali także podczas koncertów odbywających się w Miejskim Domu Kultury w Grybowie. Specjalnie na tę okazję, przygotowany został program kulturalny, który można było oglądać w niedzielne popołudnie.

W ramach wspomnianego programu, na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne takiej jak: Puszap, Derelkt Sun oraz gwiazda wieczoru Rozbujane Betoniary. Każdy kto wówczas przybył do MDK w Grybowie mógł posłuchać dobrej muzyki rockowej w wykonaniu młodych artystów. Podczas koncertu przeprowadzona została również aukcja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez lokalnych sponsorów, w tym pióro burmistrza Grybowa – Pawła Fydy. Z przeprowadzonej aukcji gadżetów udało się dodatkowo uzbierać 590 zł (wynik zdecydowanie większy niż w roku ubiegłym – 345 zł).

Podczas tegorocznego 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało 9 wolontariuszy, którzy uzbierali łącznie 12 641,70 zł, co można uważać za naprawdę dobry wynik (dla przypomnienia w roku ubiegłym uzbierana kwota wynosiła 13 523,61 zł). Oprócz polskich złotówek, w puszkach znalazły się także dary w obcych walutach, a dokładnie 3,18 euro, 1 dolar oraz 1 rial saudyjski. Z informacji uzyskanych z grybowskiego sztabu WOŚP, wolontariuszem rekordzistą okazała się Anna Maślak, do której puszki wrzucono kwotę łącznie 3196,06 zł.

Budującym jest, że mieszkańcy miasta i gminy Grybów potrafią wspierać tak wyjątkowe akcje. Niestety równocześnie smuci fakt braku dialogu wśród pewnych grup społecznych, które negatywnie odnoszą się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i samej osoby Jurka Owsiaka. A to właśnie on zapoczątkował tą wielką akcję 24 lat temu i przyznać należy, że przynosi ona wymierne korzyści dla całego społeczeństwa. Jak dobrze wiemy, życie potrafi być nieprzewidywalnie i nigdy do końca nie wiemy, co może nam się przydarzyć. Być może któregoś dnia, to właśnie nam lub komuś nam bliskiemu sprzęt zakupiony dzięki akcji WOŚP-u uratuje zdrowie czy nawet życie.


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Auto-Complex w Nowym Sączu dealer Kia, Suzuki, Subaru

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: