Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 26 maja 2024

X Sesja Rady Gminy Grybów

Dnia 25 listopada br. w Urzędzie Gminy Grybów odbyła się X Sesja Rady Gminy, podczas której radni przegłosowali kilka ważnych uchwał. Wśród nich: zmian w budżecie oraz uchwale budżetowej na 2015 rok, nabycia działki w Białej Niżnej, lokalizacji nowego przystanku oraz określenia stawek podatku.

Okres między kolejnymi sesjami był stosunkowo długi ponieważ wcześniejsza sesja odbyła się 24 września br.  W tym czasie gmina Grybów świętowała obchody 650-lecia lokacji wsi Cieniawa. Wójt podkreślił podniosłość wszystkich rocznic jakie odbyły się na terenie gminy. Ich rangę nie jednokrotnie podniosła obecność samorządowców, wysokich hierarchów kościelnych. W organizację włączały się całe społeczności, dzięki czemu miało to także znaczenie integracyjne. Wójt przypomniał że został już przedstawiony projekt budżetu na rok 2016 panu przewodniczącemu Gminy Grybów oraz Okręgowej Izbie Obrachunkowej. W informacji o realizacji zdań w okresie międzysesyjnym gospodarz gminy poruszył także kwestie dotyczące odśnieżania dróg w poszczególnych miejscowościach. Jak dowiedzieliśmy się zostały już podpisane umowy z wszystkimi wygranymi w poszczególnych przetargach firmami. Gmina dąży do tego aby każda miejscowość miała niezależnego wykonawcę usług, jednak zdarzało się, że w pierwszym postępowaniu przetargowym nie było chętnych firm. Wójt zgłosił uwagę dotyczą śmieci w postaci materiałów powyborczych, które można znaleźć jeszcze na terenie gminy.

Podczas sesji żaden z radnych nie wniósł interpelacji, wójt Piotr Krok odpowiedział na poprzednie. W kolejnych punktach harmonogramu przystąpiono do głosowania nad uchwałami dotyczącymi m.in.:

– przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Grybów.
– zmiany uchwały Nr III/16/2014 w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 rok.
– nabycia działki w Białej Niżnej ( dop. red. przeznaczonej na poszerzenie drogi gminnej)
– zmian w budżecie i uchwale budżetowej na 2015 rok.
– zmian w wieloletniej prognozie finansowej.
– wstępnego wskazania miejsca lokalizacji przystanku (dop. red. przy drodze powiatowej w Gródku, na wniosek mieszkańców)
– programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2016 rok.
– określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych (dop. red. zostały utrzymane z poprzedniego roku)
– ustalenia stawek podatku od nieruchomości (dop. red. zostały utrzymane z poprzedniego roku)
– określenia wzoru formularzy informacji i deklaracji podatkowych

Wszystkie przyjęto jednogłośnie. Na zakończenie obrad przedstawiono informacje na temat realizacji zadań oświatowych w minionym roku szkolnym 2014/2015 oraz oświadczeń majątkowych radnych. Warto podkreślić, że gmina Grybów przeznacza znaczną część budżetu na oświatę oraz inwestycje kulturalno-sportowe.

Następna Sesja Rady Gminy Grybów zaplanowana jest na koniec grudnia, to właśnie na niej zostanie przedstawiony szczegółowy budżet samorządu na 2016 rok.


 

Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: