Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 21 lutego 2024

Drugie miejsce GAUDE podczas Konfrontacji Chórów w Łużnej (TV)

Miejscem na podium zakończył się występ chóru muzycznego „Gaude” podczas I Regionalnych Konfrontacji Chórów i Orkiestr w Łużnej, jakie odbyły się w ostatnią niedzielę, 6 grudnia 2015 roku.

Piękna harmonia sakralnych kompozycji, nienaganna prezencja chórzystów, świetna akustyka łużniańskiej świątyni, całość okraszona gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności – wszystkie te estetyczne doznania stały się udziałem obecnych na I Regionalnych Konfrontacji Chórów i Orkiestr. Zorganizowano je z inicjatywy Towarzystwa Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego, Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Marcina Biskupa oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.

– Tego typu konkursów na tym terenie jest mało. Dlatego cieszę się, że właśnie tutaj zorganizowano konkurs i mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie się on rozrastał, będzie coraz więcej uczestników i coraz wyższy poziom – mówi Anna Cichoń, przewodnicząca jury.

W Konfrontacjach udział wzięły trzy chóry i jeden zespół wokalny z terenu powiatów gorlickiego i nowosądeckiego, w tym dwa z terenu Gminy Łużna. Ocenę poziomu artystycznego wykonywanych utworów oraz wyłonienie zwycięzcy konkursu powierzono Komisji Artystycznej, w skład której weszli;
– Anna Cisoń, wykładowca Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gorlicach, dyrygentka gorlickiego chóru Cantores Carvatiani,
– Henryk Rąpała, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gorlicach,
– Robert Gryzik, dyrektor Szkoły Muzycznej I st.w Bobowej,
– Jan Wypasek, instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.

Podczas obrad Komisji odbył się koncert łużniańskiego Chóru Cantabile pod dyrekcją Jana Wypaska oraz pozakonkursowe występy wykonawców biorących udział w przesłuchaniach. Werdyktem zacnego jury pierwsze miejsce „wyśpiewał” Szalowski Zespół Wokalny (SZeW) prowadzony przez Marię Dziedzic. Kolejne lokaty zajęły:  drugie miejsce ex aequo Chór „GAUDE” z Grybowa oraz Chór „Małopolanie” z Moszczenicy, zaś trzecie miejsce przypadło Chórowi „Cantate Domino” z Lipinek.

Chór „GAUDE”, w którego skład wchodzą nauczyciele ze szkół z terenu gminy Grybów wykonał następujące utwory: „Nieście Chwałę Mocarze”, „Zdrowaś Królewno Wyborna”, „Nie lękajcie się”.

– Poziom prezentacji chóralnych był dosyć wysoki. […] Chóry, które wystąpiły dzisiaj, podczas Konfrontacji, wszystkie zaprezentowały się – według mnie – bardzo dobrze – mówi Anna Cichoń, przewodnicząca Jury.

Dzięki finansowemu wsparciu projektu przez Województwo Małopolskie, miejscom na podium towarzyszyły nagrody pieniężne.

– Wyrażamy radość, że kilka chórów przyjechało na pierwszy taki przegląd do Łużnej i mocno rywalizowały. Bardzo się podobały, o czym świadczą duże brawa, oklaski od wszystkich, którzy słuchali wykonań. To daje pewną nadzieję na przyszłość. […] Uważam, że to trzeba wspierać. Nie lubię rzucać słów na wiatr, jednak niewątpliwie, jeżeli konfrontacje będą kontynuowane, to trzeba je wpisać w kalendarz promocyjny Gminy i w miarę możliwości wspierać tą i podobne inicjatywy – mówi Krzysztof Kotowicz, przewodniczący Rady Gminy Łużna.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy Konfrontacji zostali zaproszeni na poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury przez prowadzącego całe wydarzenie Henryka Waląga, dyrektora GOK-u. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu Szalowskiemu Zespołowi Wokalnemu. Gratulacje składamy również Organizatorom, oczekując zaproszenia na drugie, trzecie i kolejne Regionalne Konfrontacje Chórów i Orkiestr w Łużnej.

– Gaude powstał w jesieni 2011 z inicjatywy pani dyrektor Danuty Suder a związane to było z wyjazdem do miasta Château-Thierry, które podpisywało umowę partnerską z gminą Grybów – mówi Mirosław Ogorzałek, dyrygent chóru GAUDE. – W skład chóru wchodzą nauczyciele uczący na terenie gminy Grybów. Są nawet panie dyrektorki, które chętnie śpiewają i aktywnie włączają się w pracę chóralną. […] Mile będziemy wspominać ten występ w Łużnej. Poziom był bardzo wysoki, jeżeli chodzi o chóry. Pięknie śpiewały wszystkie grupy. Widać to, że na tej ziemi Łużańskiej ten poziom jest dosyć wysoki. Niewątpliwie jest to zasługa szkół muzycznych w Szalowej, Gorlicach gdzie ta młodzież się kształci a następnie uczestniczy w takiej formie pracy. Organizacyjnie pomysł wyszedł bardzo fajnie i myślę ze jak najbardziej potrzebne są takie festiwale i przeglądy aby była możliwość konfrontacji chórów. […] Jest to bardzo fajna inicjatywa – kończy Ogorzałek.
Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

BRAM-TECH

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: