Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 19 kwietnia 2024

Jak feniks z popiołów – Sokół w Grybowie

Po wielu latach stagnacji, braku wydarzeń kulturalno-wychowawczo-sportowych w mieście Grybów, sytuacja zaczyna się zmieniać. Jedną z takich inicjatyw, pozytywnych rzecz jasna jest reaktywacja Towarzystwa Gimnastycznego Sokół –Świat Pracy.

Towarzystwo jest nie lada gratką dla osób, które chcą aktywnie spędzić wolny czas a przy okazji chcą integrować się z lokalnym środowiskiem. Reaktywowany w Grybowie “Sokół” ma już na swoim koncie pierwszą zorganizowaną akcję – w dniu rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się  I Rowerowy Rajd Niepodległości. Jego uczestnicy przejechali z płyty rynku w Grybowie pod pomnik Bohaterów Ziemi Grybowskiej na Podchełmiu. Mimo niezbyt zadowalającej aury nie zabrakło chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Na start I rajdu przybyło 20 uczestników o dość dużej rozpiętości wieku.

Osobami odpowiedzialnymi za reaktywację Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – Świat Pracy oddział Grybów są Tomasz Matuła oraz Marta Gruca. Jak sami podkreślają ich celem jest odtworzenie działającego dawniej Towarzystwa, które skupiało mieszkańców miasta i gminy Grybów pod znakiem aktywnego trybu życia poprzez aktywność fizyczną. Swoją pomoc w działalności grupy obiecał burmistrz Grybowa Paweł Fyda. Sekcjami, które są aktualnie rozwijane to sekcja rowerowa oraz konna, która zaprezentowała się w tym roku podczas uroczystych obchodów niepodległościowych.

„Rajd Niepodległości jest naszą pierwszą inicjatywą jako Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Poprzez udział w nim chcieliśmy oddać hołd żołnierzom, którzy walczyli na ziemiach grybowskich, walczyli o wolność ojczyzny i stąd właśnie powstała ta inicjatywa. Z racji tego, że Sokół w naszym mieście został reaktywowany 22 października, więc organizacja była spontaniczna. Mimo to dość spora grupa zebrała się na rynku w Grybowie by wspólnie wyruszyć w kierunku Podchełmia gdzie zostały złożone wiązanki  i znicze. Przypomnieliśmy także krótką historię tego pięknego miejsca. Na koniec mieliśmy mały poczęstunek przygotowany przez druha Krzysztofa. Przed wojenny Sokół nawiązywał do tężyzny duchowej, siły fizycznej oraz po prostu wzmacniania się aby walczyć o niepodległość, kulturę narodową oraz język ojczysty. W tym samym kierunku, my również będziemy zmierza organizując różnego rodzaju rajdy, pielgrzymki. Chcemy współdziałać z miastem oraz gminą Grybów aby łączyć społeczeństwo ziemi grybowskiej, wykorzystując wspólne zainteresowania mieszkańców” – powiedział naszemu portalowi Tomasz Matuła jeden ze współzałożycieli grybowskiego oddziału „ Sokół – Świat Pracy”.

 


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: