Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 19 kwietnia 2024

Lody Tradycyjne u Gucwów mają już 25 lat!

Ile lat liczą sobie lody tradycyjne, których kosztować można na grybowskim rynku oraz lodziarni Państwa Gucwów w Stróżach? W tym roku minęło 25 lat od kiedy mieszkańcy gminy Grybów a także przybyli do niej goście mogą zajadać się wykonywanymi według oryginalnej receptury lodami.

Powiedzmy sobie szczerze, tak dobrych lodów w okolicy szukać na próżno. W przypadku afrykańskich upałów jakie występowały w Polsce każdy sposób na ochłodę jest dobry. Jednak lód lodowi nie jest równy. W sklepie znajdziemy wyłącznie przemysłowe, które z prawdziwymi lodami mają mało wspólnego. Duże znane sieciówki, które sprzedają na gałki niejednokrotnie używają wszelkich ulepszaczy, past czy mleka w proszku. Co innego jeśli trafimy do lodziarni Państwa Gucwów w Bobowej, Grybowie czy Stróżach, wtedy możemy mówić o prawdziwym szczęściu. Możemy skosztować tradycyjnych lodach wytworzonych wyłącznie z naturalnych, wysokojakościowych produktów.

– Kiedy otwieraliśmy bobowską lodziarnię, nie za bardzo znałem się na lodach – opowiada o początkach Józef Gucwa, właściciel marki. Pierwszą recepturę, a właściwie pomysł na nią otrzymałem od pana Czernika z Gorlic, który był znanym wtenczas lodziarzem. To dzięki jego radom i sugestiom wyprodukowaliśmy pierwsze lody śmietankowe. Pamiętam, że rozdaliśmy je wśród dzieci i znajomych. Z każdym kolejnym wyrobem nabierałem własnego doświadczenia, ulepszając recepturę. Całkowita jej zmiana na autorską nastąpiła w około 10 lat temu, kiedy razem z synem opracowaliśmy własną, zbilansowaną recepturę. Lody produkowane są jedynie z naturalnych składników tj.: śmietana 30%, mleko płynne, jajka, cukier a do tego oczywiście owoce – truskawki, banany, jagody leśne. Nie dodajemy żadnych sztucznych komponentów czy barwników. O ich smaku decyduje natomiast świeżość i jakość składników. U nas lody wytwarza się często w małych ilościach, na tyle ile wskazuje zapotrzebowanie. To ma bardzo duży wpływ na ich jakość. Nad odpowiednią ilością każdego smaku w lodziarni czuwa autorski system, który opracował mój syn – kończy Pan Józef.

W czym tkwi sekret lodów tradycyjnych Gucwa? Odpowiada syn Pana Józefa, Tomasz Gucwa: – Wychodzimy z założenia, że im bliżej nas produkt, tym lepszy jest jakościowo. Jesteśmy bowiem w stanie zweryfikować wtedy skąd pochodzi surowiec oraz mamy gwarancję świeżości. Dużą wagę przywiązujemy również do regionalizmu, stąd też wszystkie produkty potrzebne do wyrobu naszych lodów pochodzą od lokalnych producentów.

Lody tradycyjne można zjeść nie tylko na miejscu w lodziarniach znajdujących się w Bobowej, Grybowie czy Stróżach ale można zamówić także na wynos.

– Obecnie planujemy wprowadzenie do naszej oferty torty lodowe, które mogłyby uatrakcyjnić imprezy okolicznościowe – dodaje Tomasz Gucwa.

Dobremu klimatowi lodziarni w Grybowie czy Stróżach sprzyja regionalny wygląd. W Stróżach nie brak symboli naszej kultury czy pamiątek z przeszłości. Zawsze uśmiechnięte ekspedientki powodują, że i nam milej spędzić czas w królestwie Gucwów.

Właściciele marki wśród planów na najbliższą przyszłość mają wprowadzenie możliwości zwiedzania zakładu produkcyjnego przez dzieci ze szkół i przedszkoli. Maluchy nie tylko mogłyby zaspokoić ciekawość jak powstają lody ale także nauczyć się jak wybierać dobre, pozbawione chemii produkty. Lodziarnie prowadzone są obecnie sezonowo, sprzedaż lodów rozpoczyna się wraz z pierwszymi upałami i kończy jesienią. Produkty państwa Gucwów przyciągają już nie tylko okolicznych ale także mieszkańców Gorlic, czy osoby spod Nowego Sącza.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmowej – lody tradycyjne Gucwa

 


Komentarze:

Turystyka

Gut-Mostowy: Jest szansa dla turystyki! (TV)

W dniach od 26 do 28 września w Zakopanem odbywał się drugi Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Trzydniowe wydarzenie w całości poświęcone tematom sportowym i turystycznym było świetną okazją do rozmów, dyskusji oraz podsumowań, chociażby niedawnych Igrzysk Europejskich. W Zakopanem zapowiedziano także, dwa ważne wydarzenia, które mogą wpłynąć na polską turystykę!

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: