Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
piątek 02 czerwca 2023
biuro rachunkowe, obsługa kadrowo-płacowa, ubezpieczenia, Grybów

Nowa seria wyścigów rowerowych na szosie – Tauron Lang Team Race!

Szereg nowych wyścigów szosowych pod nazwą Tauron Lang Team Race przeznaczonych dla cyklistów-amatorów , a także Mistrzostwa Polski kolarstwa szosowego na trasie Sobótka – Strzelin Kondratowice 2015 były tematem przewodnim prezentacji w Centrum Olimpijskim w Warszawie jaka odbyła się 2 kwietnia 2015 roku.

– Tauron Lang Team Race to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa szosowego i coraz większe zapotrzebowanie na nowe imprezy. Po ubiegłorocznych sukcesach polskich zawodników widzimy, że coraz więcej osób jeździ na rowerze, także szosowym. To właśnie dla nich jest Tauron Lang Team Race, zawody, które mają propagować kolarstwo poprzez umożliwienie jak największej liczbie chętnych rywalizacji w profesjonalnych warunkach – powiedział dyrektor generalny Tauron Lang Team Race Czesław Lang.

Pierwsza edycja Tauron Lang Team Race zostanie rozegrana 12 kwietnia podczas tradycyjnego otwarcia sezonu w Sobótce. To jednodniowe kolarskie święto jest organizowane przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. W ramach otwarcia sezonu odbędzie się wyścig dla kolarzy licencjonowanych Ślężański Mnich i inauguracyjne zawody Tauron Lang Team Race.

W tym sezonie nowy cykl wyścigów szosowych będzie się składał z pięciu edycji. Po Sobótce amatorzy będą mogli spróbować sił na trasach w Rzeszowie (31 maja), Gdańsku (14 czerwca), Krokowej (05 lipca) i Bytowie (30 sierpnia). Każda edycja to dwa dystanse – MINI (40-70 km) dla zawodników od 16 roku życia oraz MAXI (80-120 km) dla kolarzy pełnoletnich.

tltr_mapa_2015_3.jpg

– Mamy nadzieję, że uda się zachęcić do startu jak najwięcej kolarzy-amatorów. W Polsce ponad 5 mln osób uprawia ten sport. Inwestują w swoje zdrowie, dobry sprzęt, spędzają w sezonie wiele godzin na rowerze. To grupa, w którą warto inwestować także z komercyjnego punktu widzenia, dlatego zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w kolejny po Tour de Pologne projekt kolarski – Tauron Lang Team Race. Od kilku lat – zgodnie z naszą strategią sponsoringową – staramy się wybierać zawodowe projekty, którym towarzyszy atrakcyjna dla naszych obecnych i przyszłych klientów część amatorska. Wierzę, że pięć tegorocznych wyścigów szosowych będzie takim przedsięwzięciem. Zanosi się na prawdziwe święto kolarstwa amatorskiego – przekonuje Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji rynkowej i PR Tauron Polska Energia.

– Edycje Tauron Lang Team Race zostaną włączone do cyklu Pucharu Polski amatorów w kolarstwie szosowym. Główną nagrodą w tej rywalizacji będzie Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Chcemy, aby oprócz Tauron Lang Team Race w Pucharze Polski znalazły się wyścigi z innych cykli. Liczę na to, że to będzie nowa, ciekawa rywalizacja, która w przyszłości przyniesie następców Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki – powiedział prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul.

Rywalizacja w Tauron Lang Team Race będzie toczyć się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz czterech kategoriach wśród kobiet na obu dystansach – a więc w sumie w 18 kategoriach. Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe. Nagrody finansowe obejmą czołowe trójki zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzca każdej edycji na dystansie MINI otrzyma 350 złotych, a na dystansie MAXI 500 złotych. Natomiast zwycięzca klasyfikacji generalnej na dystansie MINI otrzyma 400 złotych, a na dystansie MAXI 550 złotych. Łączna pula nagród przekroczy 100 tysięcy złotych. Rywalizujący w Tauron Lang Team Race mogą także liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znajdą się zestawy produktów energetycznych Vitarade oraz stroje kolarskie Quest.

Wyjątkowym wydarzeniem tego sezonu będą Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice 2015, które zostaną rozegrane w dniach w dniach 24-28 czerwca i będą wspólnie organizowane przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka.

– Współpraca z Lang Team bardzo motywuje. Jestem przekonany, że pod względem organizacyjnym i promocyjnym ta impreza ma ogromny potencjał. Śmiem twierdzić, że wspólnie z Czesławem Langiem zorganizujemy najlepsze krajowe mistrzostwa na całym świecie – powiedział prezes KS Ślęża Sobótka Przemysław Bednarek. O tym, że będą to najlepsze mistrzostwa przekonany jest także prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul. Poza polskimi kolarzami z zawodowych grup UCI World Teams będą także zawodnicy CCC Sprandi i ActiveJet. Piotr Wadecki i Piotr Kosmala – dyrektorzy sportowi – będą mieli sobie coś do udowodnienia – dodał Skarul.

W ciągu czterech dni mistrzostw zawodnicy i zawodniczki elity, a także z kategorii junior i orlik będą rywalizować na trasach jazdy indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego. Zawody będą szeroko relacjonowane przez Telewizję Polską, a najważniejsze wyścigi – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn (44 km) oraz wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn (234 km) będą transmitowane w TVP 1. – Sztuką jest dobrze zorganizować zawody, ale również dobrze je pokazać. To musi być prawdziwy spektakl dla kibiców i widzów – powiedział Czesław Lang.

Koniec czerwca jest terminem, w którym UCI przewidziała krajowe mistrzostwach we wszystkich państwach. Dzięki temu o krajowy prymat mogą walczyć najlepsi polscy kolarze z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim i zwycięzcą 71. Tour de Pologne Rafałem Majką na czele. Lang Team oraz KS Ślęża Sobótka będą wspólnie organizować Mistrzostwa Polski przez najbliższe cztery lata.

Szczegóły o najbliższym wyścigu, który odbędzie się w Sobótce przeczytacie tutaj… a o całym cyklu Tauron Lang Team Race 2015 na stronie: www.tauronlangteamrace.pl

fot. Mateusz Książkiewicz


Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: