Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 23 maja 2024

Gucwa słynie nie tylko z lodów ale również z pięknej Warszawy 223K!

Jakiś czas temu odbył się II Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych pn. Old Timers Garage, w którym udział wziął właściciel Lodów Tradycyjnych sprzedawanych na grybowskim rynku – Józef Gucwa wraz z małżonką. Na zlot udali się Warszawą Kombi z 1969 roku a ich samochód zdobył puchar w kategorii Polskie Legendy.

Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych organizuje Teatr i Klub muzyczny Old Timers Garage, który jest jednocześnie muzeum zabytkowej motoryzacji. W swojej kolekcji posiadają ponad 30 unikatowych eksponatów a oglądać je można w siedzibie klubu podczas koncertów i spektakli teatralnych. Raz w roku pojazdy te oraz inne przybyłe na wydarzenie można zobaczyć na ulicach śląskich miast.

Zlot ma charakter imprezy 2-dniowej, a jego celem jest nie tylko podzielenie się z mieszkańcami odwiedzanych przez nas miast wyjątkową pasją uczestników ale również pokazanie uczestnikom zlotu piękna naszego regionu. Właśnie dlatego podczas zlotu uczestnicy odwiedzają ciekawe miejsca na Śląsku, a w każdym z punktów czeka na nich oraz odwiedzających wiele atrakcji takich, jak koncerty, spektakle, performance artystyczne oraz konkursy z nagrodami.

Kilka słów komentarza udzielił nam Józef Gucwa, kolekcjoner z Bobowej uczestnik tego wspaniałego wydarzenia: – Na zlocie byliśmy 23-24 sierpnia – był to II Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych podczas którego pokonaliśmy całą kolumną ponad 100 kilometrów. Byliśmy w Pszczynie, Chorzowie – wesołym miasteczku, Tychach – zwiedzaliśmy browar, Mysłowice – tam obejrzeliśmy wystawę muzeum pożarnictwa.  Na zlocie byłem swoim samochodem – warszawą combi a przebrany byłem za kominiarza. Na dachu miałem przymocowana drabinkę, wyciory no i oczywiście aby reklamowałem rodzinne miasto szyld z napisem: “Usługi kominiarskie Bobowa.”  W Pszczynie wręczane były dwa puchary: pierwszy za samochody od lat 30 do 60, drugi za samochody PRL-u – Polskie Legendy. W tej drugiej kategorii wraz ze swoją Warszawą otrzymałem puchar za najładniejszy samochód, wręczył mi go burmistrz miasta Pszczyna. Otrzymałem także akcesoria motoryzacyjne. Cała uroczystość wręczenia nagród odbyła się na pszczyńskim rynku. Jest to kolejne wyróżnienie, ale niestety w tym roku mało jeździłem. Za rok planuję to nadrobić…

Panu Józefowi wraz z małżonką serdecznie gratulujemy, mamy nadzieje że ostatnie słowa o przyszłym roku w pełni się zrealizują bowiem jest to niesamowita promocja naszego regionu. Warto dodać, że właściciel najładniejszego samochodu PRL-u czyli “Polskiej Legendy” udzielił wywiadu dla TVN Turbo oraz TVP Katowice. Zabytkowa Warszawa cieszyła się tym większą popularnością, gdyż osoby ją podziwiające otrzymywały w prezencie guziki szczęścia.

fot. Mateusz Książkiewicz (postać Pana Józefa oraz puchar)
Józef Gucwa (reportaż ze zlotu)


Komentarze:

Turystyka

Gdzie popływać na wakacjach? Na basenie, pod okiem instruktora!

Zajęcia nauki pływania - Grybów, Stróże, Korzenna

Woda to magnes dla wielu dzieci oraz młodzieży podczas wakacji. Kto nie słyszał: pójdźmy nad rzekę, jedźmy nad jezioro czy skorzystajmy z basenu. I właśnie z tej z ostatniej formy skorzystać najlepiej, bowiem jest to przede wszystkim bezpieczeństwo.  A sama umiejętność pływania przydaje się w różnych sytuacjach. Z ofertą intensywnego kursu pływackiego przychodzi Szkoła Pływania […]

Reklama2

Wydarzenia

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: