Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 18 stycznia 2020
Kianto Velux okna Grybów

Miasto Grybów: kolejnych pięć dróg miejskich do remontu!

mIMG_9790

Blisko dwa kilometry dróg miejskich zostanie wyremontowanych jeszcze w tym roku dzięki pozyskanym przez Miasto Grybów środkom finansowym z budżetu Państwa. Promesę o wartości 1,4 mln złotych wręczył dzisiaj burmistrzowi Pawłowi Fydzie, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Uroczystość wręczenia dokumentów potwierdzających uzyskanie promes odbyła się dzisiaj, 30 maja br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

– Jesteśmy jednym Państwem – powiedział Krzysztof Kozłowski w wywiadzie dla naszego portalu. – Jest rząd, są samorządy ale wszyscy musimy działać na rzecz dobra mieszkańców Polski, na rzecz poszczególnych gmin i powiatów. Stąd decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o uruchomieniu specjalnych, dedykowanych środków, dzieki którym poszczególne jednostki samorządu terytorialnego będą mogły usuwać skutki klęsk żywiołowych, będą mogły również  budować infrastrukturę, która zabezpiecza gminy przed ewentualnymi powodziami czy klęskami. Ten pomysł zrodził się z pewnej konieczności, chęci współpracy z samorządem terytorialnym oraz pewnego zrozumienia tego faktu, że niektóre z gmin czy powiatów w ramach własnego budżetu nie zawsze są wstanie naprawić skutki klęsk żywiołowych. W tym zakresie rząd, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków i chce być za to bezpieczeństwo odpowiedzialny bierze sprawy w swoje ręce uruchamiając specjalne środki na infrastrukturę przeciwpowodziową jak również drogową, która odbędzie teraz w Małopolsce odbudowywana.  

W ramach obecnej transzy do samorządów terytorialnych województwa Małopolskiego trafiło ponad 18,6 mln złotych na odbudowę infrastruktury komunalnej oraz ponad 1,5 mln na stabilizację osuwisk. Ogółem gminy i powiaty Małopolski na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały z budżetu Państwa w bieżącym roku aż 87,8 mln złotych.

– Uzyskanie promesy o tak dużej wartości, przypomnę, że jest to 1 mln 400 tysięcy złotych, to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców – mówił tuż po wręczeniu promes Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Do tej pory ze środków pochodzących z budżetu Państwa, przez okres ostatnich trzech lat, udało się wyremontować kilkanaście odcinków dróg miejskich, na których położono nowe nawierzchnie asfaltowe. Dzisiejsza promesa to przede wszystkim gwarancja remontu kolejnych pięciu odcinków dróg. Prace remontowe, zostaną wykonane jeszcze w tym roku, a już za kilkanaście dni rozpoczniemy procedurę przetargową. Przy tej okazji bardzo serdecznie chciałem podziękować Panu Ministrowi oraz Panu Wojewodzie za przyznane środki finansowe dla naszego miasta. Nasza radość jest tym większa, że wszystkie z pięciu zgłoszonych przez nas zadań zostało ocenionych pozytywnie.

Otrzymane dzisiaj środki finansowe z MSWiA pozwolą na remont następujących odcinków dróg miejskich:
– ul. Topolowa (nr drogi K290761) w km 0+000 – 0+300
– osiedle Biała Wyżna (nr drogi K290820) w km 0+000 – 0+310
– osiedle Śródmieście 2 (nr drogi K290782) w km 0+000 – 0+210
– osiedle Sośnie Górne (nr drogi K290795) w km 0+500 – 1+175
– ul. Kochanowskiego (nr drogi K290744) w km 0+000 – 0+200

Promesa to środki finansowe gwarantujące pokrycie kosztów 80% wartości wskazanego zadania, pozostałe 20% są natomiast wkładem własnym miasta. Koszt remontów wszystkich pięciu odcinków dróg szacuje się na ok. 1,75mln złotych.

Warto dodać, że promesa uzyskana przez miasto Grybów była jedną z większych kwot jakie minister MSWiA przyznał małopolskim samorządom. Oprócz miasta Grybowa środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z terenu subregionu gorlicko-sądeckiego otrzymała gmina Łososina Dolna, gmina Korzenna, gmina Ropa oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Gorlicach. Tym samym miasto Grybów znalazło się w nielicznej grupie samorządów, do których trafiły promesy.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznanieniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.


Partnerzy i reklamodawcy: