Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 15 grudnia 2018
OK Polska praca ogłoszenie
Kamienne Dywany

Ministerstwo Sprawiedliwości hojne dla grybowskich strażaków (TV)

Burmistrz Grybowa podpisał umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego w ramach Fudnuszu Sprawiedliwości. Gratuluje Mikołaj Pawlak.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu burmistrza Pawła Fydy, pracowników UM w Grybowie oraz prezesa jednostki Waldemara Kroka, druhowie OSP Grybów-Biała zostaną wkrótce doposażeni w torbę ratowniczą, zestaw poduszek wysokociśnieniowych oraz zestaw hydrauliczny.

Zakup wyposażenia o wartości około trzydziestu tysięcy złotych jest możliwy w ramach pozyskanych przez miasto środków z Ministerstwa Sprawiedliwości a dokładniej Funduszu Sprawiedliwości. Miasto Grybów jako jeden z nielicznych samorządów otrzymało wsparcie Ministerstwa wynoszące ponad 80% wnioskowanej kwoty. Dodatkowo udział własny miasta w dofinansowanie został wniesiony poprzez wkład rzeczowy czyli pracę.

– To kolejna dobra wiadomość dla jednostki samorządu terytorialnego jaką jest miasto Grybów – mówił Paweł Fyda, burmistrz Grybowa. – W dniu dzisiejszym została popisana umowa na dofinansowanie sprzętu ratowniczego dla jednostki OSP w Grybowie. Sprzęt zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, a jego wartość to około trzydzieści tysięcy złotych. Sprzęt, który zostanie zakupiony to przede wszystkim to wyposażenie wysokiej klasy, poduszki ciśnieniowe, sprzęt hydrauliczny oraz torba medyczna. Nie kryję zadowolenia, że mogliśmy uczestniczyć w tym programie i uzyskaliśmy tak wysokie dofinansowanie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta oraz druhów strażaków. Pragnę podkreślić, że strażacy ochotnicy z naszej jednostki działają prężnie i jest to bardzo dobra jednostka. Posiadają wyspecjalizowany sprzęt oraz dobrze wyszkoloną kadrę strażaków. Uczestniczy w bardzo dużej ilości akcji, stąd też sprzęt bardzo się przyda. Do końca roku ten sprzęt zostanie już przekazany strażakom. 

O programie wsparcia strażaków ochotników mówi Mikołaj Pawlak, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich, który odpowiedzialny jest za rozdysponowane środków w ramach Funduszu Sprawiedliwości: – Są to nowe zadania realizowane z Funduszu Sprawiedliwości, który po reformie z lata bieżącego roku ma możliwość dysponowania pieniędzy, które pochodzą od przestępców i zasądzane są w wyrokach karnych. Ma możliwość dysponowania również na jednostki sektora finansów publicznych. Pan minister Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości podjął decyzję aby te pieniądze trafiły również do gmin a za ich pośrednictwem do ochotniczych straży pożarnych, gdyż uważamy, że strażacy ochotnicy są jednymi z pierwszych, którzy kontaktują się z osobami pokrzywdzonymi przestępstwami w tym przestępstwami drogowymi. Wiadomo przecież, że większość wypadków drogowych są to przestępstwa z działu kodeksu karnego przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W związku z tym, jako że strażacy pierwsi ratują życie, pierwsi ratują przed tym aby nie trzeba było rehabilitacji, wyciągają ludzi z opresji należy ich wspomóc. Dlaczego przez gminy? Dlatego, że jest to zadanie, które wynika z ustawy o bezpieczeństwie pożarowym czyli m.in. wyposażenie przez gminy jednostek OSP. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, po dokonanej analizie statystyk dotyczących wypadków drogowych oraz konsultacjach, doszedł do wniosku, że Małopolska będzie tym regionem, od którego zaczniemy w tym roku takie dotacje. Do programu zgłosiło się 175 gmin, dotacja będzie udzielona dla 145 gmin. Szacunkowo wspomożemy zakup ponad 600 toreb ratowniczych,  ponad 200 defibrylatorów oraz 14 pojazdów ratownictwa drogowego, technicznego dla strażaków ochotników z Małopolski.

Obejrzyj materiał filmowy z podpisania umów w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie:

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:
 • Slavko

  W naszej gminie jest ponad 16 jednostek które tez działają i biorą udział w akcjach ratowniczych one też potrzebują sprzęt nie zapominajmy o nich. Bogu na chwałę ludziom na ratunek!


HotNews

Odzyskiwanie danych

Wydarzenia

Reklama2

Informator


Turystyka

Można już się ślizgać na lodowisku w Białej Niżnej (TV)

m20-IMG_8656

W czwartek, 6 grudnia br. nastąpiła inauguracja nowego, kolejnego już sezonu na lodowisku Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. Lodowisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 21 (ostatnie wejście na ślizgawkę o 19:30).

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.


Partnerzy i reklamodawcy: