Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 20 kwietnia 2018

Ministerstwo Sprawiedliwości hojne dla grybowskich strażaków (TV)

Burmistrz Grybowa podpisał umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego w ramach Fudnuszu Sprawiedliwości. Gratuluje Mikołaj Pawlak.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu burmistrza Pawła Fydy, pracowników UM w Grybowie oraz prezesa jednostki Waldemara Kroka, druhowie OSP Grybów-Biała zostaną wkrótce doposażeni w torbę ratowniczą, zestaw poduszek wysokociśnieniowych oraz zestaw hydrauliczny.

Zakup wyposażenia o wartości około trzydziestu tysięcy złotych jest możliwy w ramach pozyskanych przez miasto środków z Ministerstwa Sprawiedliwości a dokładniej Funduszu Sprawiedliwości. Miasto Grybów jako jeden z nielicznych samorządów otrzymało wsparcie Ministerstwa wynoszące ponad 80% wnioskowanej kwoty. Dodatkowo udział własny miasta w dofinansowanie został wniesiony poprzez wkład rzeczowy czyli pracę.

– To kolejna dobra wiadomość dla jednostki samorządu terytorialnego jaką jest miasto Grybów – mówił Paweł Fyda, burmistrz Grybowa. – W dniu dzisiejszym została popisana umowa na dofinansowanie sprzętu ratowniczego dla jednostki OSP w Grybowie. Sprzęt zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, a jego wartość to około trzydzieści tysięcy złotych. Sprzęt, który zostanie zakupiony to przede wszystkim to wyposażenie wysokiej klasy, poduszki ciśnieniowe, sprzęt hydrauliczny oraz torba medyczna. Nie kryję zadowolenia, że mogliśmy uczestniczyć w tym programie i uzyskaliśmy tak wysokie dofinansowanie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta oraz druhów strażaków. Pragnę podkreślić, że strażacy ochotnicy z naszej jednostki działają prężnie i jest to bardzo dobra jednostka. Posiadają wyspecjalizowany sprzęt oraz dobrze wyszkoloną kadrę strażaków. Uczestniczy w bardzo dużej ilości akcji, stąd też sprzęt bardzo się przyda. Do końca roku ten sprzęt zostanie już przekazany strażakom. 

O programie wsparcia strażaków ochotników mówi Mikołaj Pawlak, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich, który odpowiedzialny jest za rozdysponowane środków w ramach Funduszu Sprawiedliwości: – Są to nowe zadania realizowane z Funduszu Sprawiedliwości, który po reformie z lata bieżącego roku ma możliwość dysponowania pieniędzy, które pochodzą od przestępców i zasądzane są w wyrokach karnych. Ma możliwość dysponowania również na jednostki sektora finansów publicznych. Pan minister Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości podjął decyzję aby te pieniądze trafiły również do gmin a za ich pośrednictwem do ochotniczych straży pożarnych, gdyż uważamy, że strażacy ochotnicy są jednymi z pierwszych, którzy kontaktują się z osobami pokrzywdzonymi przestępstwami w tym przestępstwami drogowymi. Wiadomo przecież, że większość wypadków drogowych są to przestępstwa z działu kodeksu karnego przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W związku z tym, jako że strażacy pierwsi ratują życie, pierwsi ratują przed tym aby nie trzeba było rehabilitacji, wyciągają ludzi z opresji należy ich wspomóc. Dlaczego przez gminy? Dlatego, że jest to zadanie, które wynika z ustawy o bezpieczeństwie pożarowym czyli m.in. wyposażenie przez gminy jednostek OSP. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, po dokonanej analizie statystyk dotyczących wypadków drogowych oraz konsultacjach, doszedł do wniosku, że Małopolska będzie tym regionem, od którego zaczniemy w tym roku takie dotacje. Do programu zgłosiło się 175 gmin, dotacja będzie udzielona dla 145 gmin. Szacunkowo wspomożemy zakup ponad 600 toreb ratowniczych,  ponad 200 defibrylatorów oraz 14 pojazdów ratownictwa drogowego, technicznego dla strażaków ochotników z Małopolski.

Obejrzyj materiał filmowy z podpisania umów w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie:

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:
 • Slavko

  W naszej gminie jest ponad 16 jednostek które tez działają i biorą udział w akcjach ratowniczych one też potrzebują sprzęt nie zapominajmy o nich. Bogu na chwałę ludziom na ratunek!


Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.

mIMG_7495

WYNAJMĘ: lokal użytkowy przy głównej ulicy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 58 m2, wraz z łazienką  przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 – 320 

ziemia

Przyjmę ziemię

Przyjmę ziemię (nie gruz) na działkę w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, niedaleko remizy OSP). Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 519 177 720 lub 506 533 800.

mIMG_1136

Sprzedam atrakcyjną działkę!

Na sprzedaż atrakcyjna 10-arowa działka w kształcie prostokąta zlokalizowana w Bobowej przy ulicy Słonecznej, dojazd drogą asfaltową. Działka posiada wszelkie media, roztacza się z niej bardzo ładny widok na pasmo Pogórza. Okazyjna cena!

Flag_of_France

Korepetycje z języka francuskiego

Witam, jestem absolwentką filologii romańskiej o profilu pedagogicznym i tłumaczeniowym. Bardzo chętnie udzielę korepetycji z języka francuskiego, we wszystkich grupach wiekowych, i z różnym profilem. Posiadam doświadczenie w tej dziedzinie, mnóstwo materiałów i indywidualne podejście. Serdecznie zapraszam! Numer telefonu: 517 807 064 (Dominika)


Partnerzy i reklamodawcy: