Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 09 grudnia 2021
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Gminne rywalizacje przyrodnicze. Podstawówka z Florynki najlepsza!

mIMG_0584

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbył się IV Gminny Konkurs Przyrodniczy. Tegoroczna tematyka obejmowała polskie góry a fundatorem nagród był Burmistrz Grybowa Paweł Fyda oraz dyrektor szkoły Barbara Tarasek.

Termin w jakim przeprowadzona została rywalizacja tj. 22 kwietnia nie był przypadkowy bowiem tego dnia wypada Światowy Dzień Ziemi. Zgodnie z zasadami ustalonymi przez organizatorki – nauczycielki Annę Romanek i Alinę Polańską do konkursu mogły zgłosić się trzy osobowe drużyny a zmagania zostały podzielone na pięć rund. Uczestnicy z 8 gminnych podstawówek mieli dziewięćdziesiąt minut by wykazać się swoją rozległą wiedzą na temat polskich gór.

– Góry od zawsze fascynowały ludzi swoim pięknem, potęgą i tajemniczością – mówiła podczas rozpoczęcia konkursu dyrektor placówki Barbara Tarasek. – Ich majestat oczarowuje, piękno oszałamia a cisza uspokaja. Niedostępność stanowi wyzwanie a ryzyko wyzwala wszelkie emocje. Za nim jednak wyruszymy na górski szlak warto poznać ich różnorodność, zaczynając od Gór Izerskich na zachodzie, poprzez Bieszczady na wschodzie, sędziwie i łagodne Góry Świętokrzyskie na niebosiężnych Tatrach kończąc. W polskich górach są jeszcze miejsca nietknięte przez cywilizację, w których słowa naturalny nabiera właściwego znaczenia. Ich wielkim miłośnikiem był święta Jan Paweł II, który o górach powiedział że: „Góry pozwalają doświadczyć trudów wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter a kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”. W naszej szkole staramy się krzewić tą miłość do gór, za sprawą działającego od 24 lat koła turystycznego, którego założycielem i opiekunem jest pani Grażyna Orlewicz a wśród grona pedagogicznego są nauczyciele posiadający uprawnienia przewodnika górskiego. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie oraz z tego, że swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Grybowa pan Paweł Fyda, za co bardzo dziękujemy.

W czasie gdy komisja oceniała prace, uczniowie zostali zaproszeni do wysłuchania prelekcji przewodnika górskiego Karola Krokowskiego.

Nagrodzone szkoły:
I miejsce – Szkoła Podstawowa we Florynce
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wyskitnej
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Niżnej

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce – Jan Kaniuk – Szkoła Podstawowa we Florynce
II miejsce – Gryboś Laura – Szkoła Podstawowa w Wyskitnej
III miejsce – Mularska Katarzyna – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Niżnej.

Wręczenia nagród oraz dyplomów dokonali fundatorzy nagród.

W przyrodniczej rywalizacji nie brali udziału uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Z myślą o nich przygotowano konkurs plastyczny, zadaniem jego uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub też makiety. Przy tych ostatnich niejednokrotnie pracowały całe rodziny. W artystyczne szranki zgłosiło się 66 uczniów.

– Konkurs przyrodniczy przyciągnął sporą grupę dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Grybów – mówi z satysfakcją burmistrz Grybowa Paweł Fyda. – Czwarta edycja konkursu skupiła wokół siebie sympatyków górskich szlaków oraz górskich wycieczek. Biorąc pod uwagę fakt, iż jesteśmy mieszkańcami terenów górskich, temat rywalizacji jest na pewno bardzo bliski wszystkim uczestnikom. Organizatorom konkursu: pani Annie Romanek oraz pani Alinie Polańskiej gratuluję pomysłu. Dziękuję za to, że konkurs jest z roku na rok kontynuowany i mam nadzieję, że w przyszłości również tak będzie. Miasto Grybów chętnie wspiera tego typu inicjatywy, które mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój edukacyjny młodzieży z grybowskich ale i okolicznych szkół.

fot. Mateusz Książkiewicz / Łukasz Kieroński


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

m6-wiaty-przystankowe-Grybow-Ptaszkowa-3W8A2690

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Centrum sportów zimowych Ptaszkowa Grybów - noclegi, park linowy, trasy biegowe

Wydarzenia

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm
studio_ideal

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: