Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 01 kwietnia 2020

Uchwalony budżet oraz wręczone podziękowania (TV)

m34-IMG_6118

W ubiegłym tygodniu, we wtorek 22 grudnia br. odbyła się XVII Sesja Rady Miejskiej w Grybowie. Spotkanie radnych oraz zaproszonych gości było okazją do wręczenia nagród dla osób zasłużonych dla miasta. Rajcy przyjęli także jednogłośnie uchwałę budżetową.

Zwołaną na godzinę 14.00 sesję otworzył przewodniczący Rady Józef Góra. Tuż po nim głos zabrała młodzież z gimnazjum w Grybowie, która zaprezentowała krótki program świąteczny obejmujący recytacje wierszy oraz śpiew kolęd.

Wśród gości na sali byli m.in. były poseł RP Andrzej Romanek, radni powiatowi Antoni Koszyk i Antoni Poręba, Marzena Rumel dyrektor DPS w Klęczanach, Irena Szkaradek kierownik OPS w Grybowie, Edward Kubarek, Teresa Hala, Zofia Podwika, dyrektorzy szkół Barbara Tarsek i Marceli Stanisz, Marcin Koszyk komendant OSP Grybów-Biała, komendant Komisariatu w Grybowie podinsp. Dariusz Kotala.

Podczas sprawozdania burmistrza usłyszeliśmy: – Szanowni Państwo, rok bieżący to jubileusz 675 rocznicy nadania praw miejskich dla naszego miasta. Z tej okazji podczas całego roku podziękowano i uhonorowano pamiątkowymi medalami zasłużonych obywateli naszego miasta, ludzi którzy swoją pracą przyczyniali się do jego rozwoju, oraz mieli pozytywny wpływ na budowanie jego wizerunku. Również i dzisiaj pragniemy podziękować mieszkańcom naszego miasta – podziękować za działalność na rzecz jego rozwoju.

Pierwsze podziękowania kierujemy do Edwarda Kubarka – nauczyciela Szkoły Podstawowej w Grybowie, który w latach 1972 – 1980 pełnił funkcję Dyrektora tejże szkoły. Od 1980 do 2000 roku pracował jako Wizytator i Dyrektor Wydziału Oświaty Kuratorium w NOWYM SĄCZU. Przez okres 10 lat wykładowca Państwowej Szkoły Zawodowej w NOWYM SĄCZU, aktywny uczestnik NOWOSĄDECKIEGO EKSPERYMENTU KULTURALNEGO – PRZEWODNICZĄCY RADY KULTURY. Animator kultury na terenie Miasta i Gminy Grybów, organizator i przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy kulturalnej, która w tym roku powróciła do tradycji a jest nią impreza pn. „JESIEŃ GRYBOWSKA”

Drugie podziękowanie kierujemy do pani Teresy Hali, która urodziła się 10 października 1953r. w Nowym Sączu jako córka Janiny i Stanisława. Do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego uczęszczała w Grybowie, a w Wysokiej k/Łańcuta w czasie zatrudnienia ukończyła Policealne Studium Ekonomiczne o kierunku: ekonomika i rachunkowość przedsiębiorstw rolnych. Pracę rozpoczęła 01.08.1972r. w Kółku Rolniczym w Siołkowej, które następnie 01.01.1976r. zostało włączone do utworzonej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Grybowie. Po prawie 28 latach pracy 2000r. przeszła na zasłużoną emeryturę. W 2002r. wstąpiła do Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów koło nr 1 w Grybowie. Od 2005r. pełniła w Związku funkcję sekretarza, a po wyborach w 2007r. została przewodniczącą koła. W 2012r. została ponownie wybrana na drugą pięcioletnią kadencję.

Trzecie podziękowanie kierujemy do pani Zofii Podwiki urodzonej w 1962r. Posiada wykształcenie wyższe mgr w zakresie nauczania początkowego. Pracę nauczyciela rozpoczęła od 1 września 1984r w Szkole Podstawowej w Białej Wyżnej. Od 1 września 1986r została powołana na stanowisko dyrektora szkoły niepełnej(kl. I-IV) w Białej Wyżnej natomiast od 1 września 2000r została dyrektorem szkoły nr 2 w Grybowie. Funkcję dyrektora sprawuje do dnia dzisiejszego. Pani Dyrektor wzorowo dba o właściwe stosunki interpersonalne w szkole, tworzy właściwą atmosferę pracy. W szkole istnieje odpowiedni klimat wychowawczy i opiekuńczy, klimat wzajemnego zaufania, który procentuje poczuciem bezpieczeństwa i przychylności dla uczniów i rodziców. Posiada duże zdolności organizacyjne, umie pozyskać sponsorów dla realizacji zadań. Na wyróżnienia zasługują przedsięwzięcia, które jako dyrektor podejmowała na rzecz poprawy bazy lokalowej i wyposażenia szkoły. Szkoła pod Jej kierownictwem notuje wiele sukcesów, do których należy zaliczyć m.in. sprawne kierowanie i zarządzanie szkołą, promowanie szkoły w środowisku lokalnym poprzez przygotowanie programów artystycznych na spotkania okolicznościowe, zaangażowanie nauczycieli w rożne formy pracy pozalekcyjnej, udział dzieci i młodzieży w różnych konkursach pozaszkolnych (gminnych, wojewódzkich, krajowych a nawet międzynarodowych).

Czwarte podziękowanie zostanie wręczone w domu pana Stanisław Kasztelewicza, człowieka szczególnie zaangażowanego w działalność kulturalną regionu. Jest on niestrudzonym organizatorem i współorganizatorem imprez dla mieszkańców Ziemi Grybowskiej i Powiatu Nowosądeckiego. Pan Stanisław Kasztelewicz założył w roku 1972 Ligę Obrony Kraju na terenie Miasta Grybów i okolicy. Od 1979 roku do 2006 był prezesem Zarządu Miejsko – Gminnego LOK w Grybowie oraz Wiceprezesem Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Sączu a od 2008 roku jest Honorowym Prezesem Klubu LOK. Jego praca miała bardzo duży wpływ na poszerzenie się szeregów LOK i osiągnięcia organizacji. Pan Stanisław Kasztelewicz od lat prowadził zawody strzeleckie dla członków LOK, młodzieży i mieszkańców Miasta Grybowa w ramach zawodów miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Corocznie organizował zawody strzeleckie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka a w ramach Akcji Lato zapewniał zdobywanie przez dzieci odznaki sprawnościowej i obronnej (OSO).

Okolicznościowe medale oraz grawertony wręczyli burmistrz Paweł Fyda w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Góry oraz wiceprzewodniczącej Stanisławy Blicharz.  Za współpracę podziękowano również byłemu posłowi RP Andrzejowi Romankowi oraz Marzenie Rumell.

Radni podjęli następujące uchwały:
– wyrażenia zgody na wydzierżawienie w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowych i budynkowych z przeznaczeniem pod świadczenie usług zdrowotnych na rzecz Samodzielnego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „BOMED” Sp z o.o. w Grybowie.
– wyrażenia zgody na dzierżawę oraz najem w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowych i lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Grybowa.
– Uchwały Budżetowej miasta Grybowa na 2016 rok.
– w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Grybów na lata 2016-2021

Interpelacje złożyli:
Krzysztof Chronowski (interpelacja do radnych powiatowych) – w sprawie drogi na „Górkach” aby wykonać tam chodnik, ponieważ jest tam bardzo niebezpieczny odcinek

W wolnych wnioskach głos zabrała Barbara Tarasek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie, która podziękowała za inwestycje wykonane w placówce w czasie minionego roku.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: