Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 24 kwietnia 2019
 Skok Kwiatkowskiego Grybów

Uchwalony budżet oraz wręczone podziękowania (TV)

m34-IMG_6118

W ubiegłym tygodniu, we wtorek 22 grudnia br. odbyła się XVII Sesja Rady Miejskiej w Grybowie. Spotkanie radnych oraz zaproszonych gości było okazją do wręczenia nagród dla osób zasłużonych dla miasta. Rajcy przyjęli także jednogłośnie uchwałę budżetową.

Zwołaną na godzinę 14.00 sesję otworzył przewodniczący Rady Józef Góra. Tuż po nim głos zabrała młodzież z gimnazjum w Grybowie, która zaprezentowała krótki program świąteczny obejmujący recytacje wierszy oraz śpiew kolęd.

Wśród gości na sali byli m.in. były poseł RP Andrzej Romanek, radni powiatowi Antoni Koszyk i Antoni Poręba, Marzena Rumel dyrektor DPS w Klęczanach, Irena Szkaradek kierownik OPS w Grybowie, Edward Kubarek, Teresa Hala, Zofia Podwika, dyrektorzy szkół Barbara Tarsek i Marceli Stanisz, Marcin Koszyk komendant OSP Grybów-Biała, komendant Komisariatu w Grybowie podinsp. Dariusz Kotala.

Podczas sprawozdania burmistrza usłyszeliśmy: – Szanowni Państwo, rok bieżący to jubileusz 675 rocznicy nadania praw miejskich dla naszego miasta. Z tej okazji podczas całego roku podziękowano i uhonorowano pamiątkowymi medalami zasłużonych obywateli naszego miasta, ludzi którzy swoją pracą przyczyniali się do jego rozwoju, oraz mieli pozytywny wpływ na budowanie jego wizerunku. Również i dzisiaj pragniemy podziękować mieszkańcom naszego miasta – podziękować za działalność na rzecz jego rozwoju.

Pierwsze podziękowania kierujemy do Edwarda Kubarka – nauczyciela Szkoły Podstawowej w Grybowie, który w latach 1972 – 1980 pełnił funkcję Dyrektora tejże szkoły. Od 1980 do 2000 roku pracował jako Wizytator i Dyrektor Wydziału Oświaty Kuratorium w NOWYM SĄCZU. Przez okres 10 lat wykładowca Państwowej Szkoły Zawodowej w NOWYM SĄCZU, aktywny uczestnik NOWOSĄDECKIEGO EKSPERYMENTU KULTURALNEGO – PRZEWODNICZĄCY RADY KULTURY. Animator kultury na terenie Miasta i Gminy Grybów, organizator i przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy kulturalnej, która w tym roku powróciła do tradycji a jest nią impreza pn. „JESIEŃ GRYBOWSKA”

Drugie podziękowanie kierujemy do pani Teresy Hali, która urodziła się 10 października 1953r. w Nowym Sączu jako córka Janiny i Stanisława. Do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego uczęszczała w Grybowie, a w Wysokiej k/Łańcuta w czasie zatrudnienia ukończyła Policealne Studium Ekonomiczne o kierunku: ekonomika i rachunkowość przedsiębiorstw rolnych. Pracę rozpoczęła 01.08.1972r. w Kółku Rolniczym w Siołkowej, które następnie 01.01.1976r. zostało włączone do utworzonej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Grybowie. Po prawie 28 latach pracy 2000r. przeszła na zasłużoną emeryturę. W 2002r. wstąpiła do Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów koło nr 1 w Grybowie. Od 2005r. pełniła w Związku funkcję sekretarza, a po wyborach w 2007r. została przewodniczącą koła. W 2012r. została ponownie wybrana na drugą pięcioletnią kadencję.

Trzecie podziękowanie kierujemy do pani Zofii Podwiki urodzonej w 1962r. Posiada wykształcenie wyższe mgr w zakresie nauczania początkowego. Pracę nauczyciela rozpoczęła od 1 września 1984r w Szkole Podstawowej w Białej Wyżnej. Od 1 września 1986r została powołana na stanowisko dyrektora szkoły niepełnej(kl. I-IV) w Białej Wyżnej natomiast od 1 września 2000r została dyrektorem szkoły nr 2 w Grybowie. Funkcję dyrektora sprawuje do dnia dzisiejszego. Pani Dyrektor wzorowo dba o właściwe stosunki interpersonalne w szkole, tworzy właściwą atmosferę pracy. W szkole istnieje odpowiedni klimat wychowawczy i opiekuńczy, klimat wzajemnego zaufania, który procentuje poczuciem bezpieczeństwa i przychylności dla uczniów i rodziców. Posiada duże zdolności organizacyjne, umie pozyskać sponsorów dla realizacji zadań. Na wyróżnienia zasługują przedsięwzięcia, które jako dyrektor podejmowała na rzecz poprawy bazy lokalowej i wyposażenia szkoły. Szkoła pod Jej kierownictwem notuje wiele sukcesów, do których należy zaliczyć m.in. sprawne kierowanie i zarządzanie szkołą, promowanie szkoły w środowisku lokalnym poprzez przygotowanie programów artystycznych na spotkania okolicznościowe, zaangażowanie nauczycieli w rożne formy pracy pozalekcyjnej, udział dzieci i młodzieży w różnych konkursach pozaszkolnych (gminnych, wojewódzkich, krajowych a nawet międzynarodowych).

Czwarte podziękowanie zostanie wręczone w domu pana Stanisław Kasztelewicza, człowieka szczególnie zaangażowanego w działalność kulturalną regionu. Jest on niestrudzonym organizatorem i współorganizatorem imprez dla mieszkańców Ziemi Grybowskiej i Powiatu Nowosądeckiego. Pan Stanisław Kasztelewicz założył w roku 1972 Ligę Obrony Kraju na terenie Miasta Grybów i okolicy. Od 1979 roku do 2006 był prezesem Zarządu Miejsko – Gminnego LOK w Grybowie oraz Wiceprezesem Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Sączu a od 2008 roku jest Honorowym Prezesem Klubu LOK. Jego praca miała bardzo duży wpływ na poszerzenie się szeregów LOK i osiągnięcia organizacji. Pan Stanisław Kasztelewicz od lat prowadził zawody strzeleckie dla członków LOK, młodzieży i mieszkańców Miasta Grybowa w ramach zawodów miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Corocznie organizował zawody strzeleckie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka a w ramach Akcji Lato zapewniał zdobywanie przez dzieci odznaki sprawnościowej i obronnej (OSO).

Okolicznościowe medale oraz grawertony wręczyli burmistrz Paweł Fyda w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Góry oraz wiceprzewodniczącej Stanisławy Blicharz.  Za współpracę podziękowano również byłemu posłowi RP Andrzejowi Romankowi oraz Marzenie Rumell.

Radni podjęli następujące uchwały:
– wyrażenia zgody na wydzierżawienie w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowych i budynkowych z przeznaczeniem pod świadczenie usług zdrowotnych na rzecz Samodzielnego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „BOMED” Sp z o.o. w Grybowie.
– wyrażenia zgody na dzierżawę oraz najem w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowych i lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Grybowa.
– Uchwały Budżetowej miasta Grybowa na 2016 rok.
– w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Grybów na lata 2016-2021

Interpelacje złożyli:
Krzysztof Chronowski (interpelacja do radnych powiatowych) – w sprawie drogi na „Górkach” aby wykonać tam chodnik, ponieważ jest tam bardzo niebezpieczny odcinek

W wolnych wnioskach głos zabrała Barbara Tarasek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie, która podziękowała za inwestycje wykonane w placówce w czasie minionego roku.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Nocleg w Krynicy Zdrój – uzdrowisku pośród pięknych terenów, które warto odkryć

5459e80bc83280e84a8dec82e48a6f2d

Krynica Zdrój to urocze, choć niewielkie miasteczko na południu Polski. Mimo swoich skromnych rozmiarów ma jednak wiele do zaoferowania każdemu turyście, który zawędruje w te okolice.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


Solid Finanse Grybów

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: