
Od wieku leczą czworonożnych przyjaciół. Lecznica Weterynaryjna „Serwin” powstała w 1989 roku i od tamtej pory wyleczyła tysiące zwierząt. Zainteresowanie usługami kliniki sprawiło, że właściciel Maciej Serwin postanowił przenieść siedzibę placówki, by móc nieść pomoc na szerszą skalę. Lecznica mieści się teraz na ul. Młyńskiej 22 w Nowym Sączu. Właśnie tam personel z doświadczeniem korzysta z nowoczesnego sprzętu, w tym z tomografu komputerowego dla zwierząt.
Początkiem kwietnia Lecznica Weterynaryjna „Serwin” zorganizowała uroczyste otwarcie kliniki pod nowym adresem. Na spotkaniu zjawiło się wielu gości, w tym przedstawiciele miasta, rodzina i przyjaciele, klienci z pupilami oraz specjaliści weterynarii z całej Polski: Andrzej Pępiak – właściciel kliniki dla zwierząt w Szczecinie czy Rafał Korta – właściciel największej przychodni weterynaryjnej na południu Polski.
Lecznica Weterynaryjna „Serwin” to miejsce z tradycją
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali znani w regionie weterynarze: właściciel Maciej Serwin wraz ojcem, doktorem Janem Serwinem, po którym odziedziczył fach i zamiłowanie do zwierząt. Mężczyźni nie ukrywali wzruszenia i dumy:
– Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać w takim szczególnym momencie. Przenieśliśmy się do naprawdę fajnego miejsca. Nasza praca weterynaryjna to wiele, wiele lat budowania naszego dorobku, budowania historii naszej lecznicy – przyznał Maciej Serwin.
Zresztą do początków działalności w zawodzie weterynarza nawiązał w swoim przemówieniu jego ojciec. Tradycja leczenia zwierząt w ich rodzinie sięga lat 20. ubiegłego wieku. Najpierw dziadek założyciela kliniki trudnił się leczeniem bydła i koni, potem wuj ukończył studia weterynaryjne i w głównej mierze zajmował się końmi na Podhalu. Następnie pałeczkę przejął Jan Serwin, który w latach 80 postanowił założyć Lecznicę Weterynaryjną „Serwin” – pierwszą w województwie małopolskim prywatną lecznicę dla zwierząt. Chociaż dzisiaj przyjęcia chorych zwierząt odbywają się w jednym z największych zakładów w regionie, początkowo miało to miejsce w pokoju najmłodszego syna:
– On biedny po godzinie 15 musiał się wyprowadzać ze swojego pokoju, żebym miał gabinet do przyjęcia zwierząt. Jednak małymi kroczkami szliśmy uparcie do przodu. Wszystko dzięki zacięciu zawodowemu, uporowi i temu, że weterynaria jest naszą pasją – zdradził Jan Serwin.
Tomograf komputerowy – rzadko spotykany w lokalnych lecznicach
Lecznica Weterynaryjna „Serwin” przy ul. Młyńskiej 22 w Nowym Sączu oferuje specjalistyczne usługi dwunastu wykwalifikowanych lekarzy weterynarii, którzy dbają o pupilów w najdrobniejszych szczegółach. Ułatwia im to nie tylko doświadczenie, lecz także nowoczesna aparatura i sprzęt medyczny. Mowa między innymi o tomografie komputerowym wykonującym prześwietlenie dużego psa już w ciągu 30 sekund. Nowa lokalizacja, a co za tym idzie – większa przestrzeń – pozwoliła na uruchomienie pracowni rehabilitacyjnej. W niej znajdują się: bieżnia wodna, bieżnia sucha, sala do fizjoterapii i sala do ćwiczeń.
Dzięki takiemu pomieszczeniu lecznica może przyjmować czworonożnych pacjentów z chorobami narządów ruchu, pacjentów otyłych, a także po zabiegach ortopedycznych i chirurgicznych, które również są wykonywane w nowej siedzibie lecznicy. Pacjenci Lecznicy Weterynaryjnej „Serwin” mogą skorzystać z różnych form leczenia dostępnych w placówce.
Nowa siedziba dała możliwość zwiększenia liczby stanowisk w tamtejszym szpitalu. Poza tomografem i salą do rehabilitacji lecznica poszerzyła swoje usługi o laboratorium i wydzielony gabinet wyłącznie dla kotów. Takie działania wynikają z przystąpienia kliniki do programu Cat Friendly. Właściciele wzięli pod uwagę nieco inne potrzeby tych futrzaków, dlatego w przyszłości powstanie dla nich nawet osobny szpital.
W trosce o każde stworzenie
W nowej siedzibie przyjmuje więcej specjalistów, dlatego też wydłużyły się godziny otwarcia lecznicy. Na dodatek do dwóch lekarzy można zwrócić się po pomoc bez konieczności umawiania wizyty. Szczegółowe godziny otwarcia lecznicy i godziny dyżurów są dostępne na stronie Lecznicy Weterynaryjnej „Serwin”.