Janusz Kasztelewicz, przez niektórych nazywany nawet “Królem Miodu”, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego “Sądecki Bartnik” ze Stróż będzie gościem znanego kucharza Remigiusza Rączki na antenie TVP3. Panowie przygotują wspólnie wspaniałą ucztę, a to wszystko będą mogli zobaczyć widzowie. Emisja programu “Rączka Gotuje” w sobotę 1 lutego o godz. 18.
Co przygotuje Rączka we współpracy z Panem Januszem Polędwiczki w sosie imbirowo-miodowym, śledzie w musztardzie i miodzie oraz łosoś na makornie z rukolowo-miodowym pesto. Brzmi pysznie.
Wszystko to, jak zapowiada TVP3, zostanie okraszone, by pozostać w kulinarnej tematyce, sporą wiedzą na temat miodu i produktów pszczelich.
Materiał będzie ponadto dostępny na platformach TVP VOD i TVP GO.Program kulinarny “Rączka gotuje” to dzieło Remigiusza Rączki. Ten znany i sympatyczny kucharz ze Śląska regularnie prezentuje widzom przepisy na wyszukane potrawy.
“Sądecki Bartnik” jest firmą rodzinną powstałą w 1973 roku w Stróżach.
– Dla nas pszczelarstwo jest czymś więcej niż zawodem i pracą, jest autentyczną pasją, wynikającą z fascynacji pszczołami – piszą na swojej stronie internetowej założyciele Anna i Janusz Kasztelewiczowie.
Liczą się w Europie. Stawiają na apiterapię
Obecnie „Sądecki Bartnik” należy do grona największych w Polsce firm oferujących miód naturalny oraz produkty pszczele.
Gospodarstwo postawiło sobie za cel narzędny promowanie produktów pszczelich w świetle najnowszych odkryć badawczych uwierzytelnionych przez autorytety naukowe w dziedzinie medycyny.
Firma jest znana i ceniona w Europie oraz wielu krajach świata, a jej pasieki liczą ponad półtora tysiąca pni. Pozyskiwane są tu m.in. delikatne miody wiosenne, późniejsze, niezwykle cenne, szlachetne miody lipowe i spadziowe, najwyższej jakości miody odmianowe, a także inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, wosk, propolis, mleczko pszczele oraz pierzga.
Niezwykle ważną gałęzią rozwoju jest dla “Sądeckiego Bartnika” apiterapia, czyli nurt medycyny naturalnej zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób produktami pszczelimi, co potwierdzono już wieloma publikacjami naukowymi. “Pyłek kwiatowy, pierzga, propolis, mleczko pszczele, larwy pszczół, jad pszczeli, powietrze ulowe i ekstrakt z mola woskowego mają udokumentowane właściwości terapeutyczne w stosunku do ponad 100 jednostek chorobowych udokumentowanych przez wiele ośrodków badawczych na całym świecie” – czytamy na stronie firmy.