sobota 06 lipca 2024

Polacy powalczą o brąz #VNL2024! Gorzka porażka z Francuzami!

Kilka minut temu zakończył się pierwszy półfinał siatkarskiej Ligi Narodów 2024. W sobotnie popołudnie Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Francji, przegrywając po zaciętym tie-breaku 2:3! Po pewnym zwycięstwie nad Brazylią Polacy zapewnili sobie miejsce w półfinale #VNL2024, gdzie stoczyli zacięty bój z mistrzami olimpijskimi. Gorzka porażka oznacza, że podopieczni Nikoli Grbicia nie obronią tytułu zdobytego w zeszłym roku! Pozostała im walka o brąz. Spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 17:00. Transmisja meczu na antenach Polsatu i Polsatu Sport.

O krok od obrony tytułu! Gorzka porażka Polaków!

Miało być pięknie! Zacięty pojedynek i pewne zwycięstwo w pierwszym secie nie wystarczyło. Sobotnie spotkanie rozegrało się na korzyść trójkolorowych, którzy zagrają o złoto Ligi Narodów. Biało- Czerwonym pozostała walka o brąz!

Blisko 11 tysięcy kibiców wspierało Biało-Czerwonych podczas półfinału siatkarskiej Ligi Narodów w łódzkiej Atlas Arenie. Choć spotkanie zapowiadało się imponująco, nie zabrakło niespodzianek, które ostatecznie przesądziły o porażce Polaków.

Po wyrównanym początku i swobodnej grze w ataku Polacy pewnie zmierzali do zwycięstwa w pierwszym secie. Rzucona piłka i ciągłe błędy Francuzów spowodowały, że wynik na tablicy prezentował się na korzyść Biało-Czerwonych (21:17). Ostatecznie, pierwszy set zakończył się rezultatem 25:22!

Początek drugiego seta to swobodna i wyraźna przewaga Reprezentacji Polski. W końcówce drugiej partii, gdy wydawało się, że Biało-Czerwoni zmierzają po zwycięstwo, nastąpiło przebudzenie trójkolorowych, którzy zakończyli set wynikiem 22:25! Selekcjoner Nikola Gribić dokonał dwóch zmian. Na przyjęcie zobaczyliśmy Bartosza Bendorza, natomiast w roli libero pojawił się doświadczony 34-latek,  Paweł Zatorski.

Przegrana partia, nie pomogła w wejściu w kolejną fazę sobotniego spotkania. Po wyrównanej secie przyszedł czas na dominację mistrzów olimpijskich. Po popisowym asie serwisowym Clevenota rywal stopniowo powiększał przewagę. Polacy ruszyli do odrabiania strat, jednak kluczowy moment spotkania rozegrał się na korzyść trójkolorowych.

Czwarty set, to ważna część gry, która doprowadziła Biało-Czerwonych do tie-breaka. Siatkarska seria Polaków i błędy Francuzów spowodowały, że losy finału zaważyły się w piątej partii.

Tie-break rozpoczął się od przewagi Francuzów. Przy zmianie stron, Biało-Czerwoni prowadzili wynikiem 8:6. W drugiej części piątego seta Polacy utrzymywali prowadzenie, jednak po skutecznym bloku mistrzów olimpijskich, wynik wyrównał się na 12:12. Mimo piłki meczowej na wagę finału Ligi Narodów, Polacy nie zdołali przełamać trójkolorowych. Końcówka tie-breaka to prawdziwa huśtawka emocji dla kibiców. Pięciosetowy bój zakończył się triumfem Francuzów, którzy zameldowali się w wielkim finale siatkarskiej Ligi Narodów. Mimo walki na przewagi i szansy na zwycięstwo, to trójkolorowi zakończyli mecz skutecznym atakiem, zapewniając sobie miejsce w finale.

Porażka oznacza, że podopieczni trenera Nikoli Grbicia nie obronią tytułu wywalczonego przed rokiem w Gdańsku.

Finał siatkarskiej ligi Narodów oraz mecz o brąz odbędą się już w najbliższą niedzielę, 30 czerwca. Biało-Czerwoni zmierzą się z przegranym drugiego półfinału Japonia-Słowenia! Niedzielnego rywala poznamy późnym wieczorem.

Polska – Francja 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:18).