Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
wtorek 26 września 2023
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Krakowski Park Technologiczny - strefa inwestycyjna

Krótkoterminowy wynajem samochodu – dostępne segmenty, wstępne koszty i zalety

Jeszcze do niedawna, nikt nie wyobrażał sobie wynajmu samochodu. Każdy traktował taki sprzęt jako swoją indywidualną rzecz i nie udostępniał jej osobom trzecim. Dziś wiemy, że w większych miastach, wynajem jest często korzystniejszy od posiadania własnego pojazdu.

Takie stwierdzenie nie jest oczywiście wymyślone. Dla poparcia można użyć wielu firm, które przez wzgląd na panujące zainteresowanie, otwierają swoje oddziały dotyczące właśnie wypożyczania samochodów. Poniżej opowiemy o tym, dlaczego sama czynność wynajmowania pojazdów jest opłacalna, jakie pojazdy można wynająć w takich firmach, a także ile to kosztuje.

Flota pojazdów w wypożyczalniach

Wielu klientów zadaje pytania odnośnie pojazdów, które można wypożyczyć. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ w tych czasach wybór samochodu ukierunkowany jest przede wszystkim jego wyglądem i przeznaczeniem. Uspokajamy, że w większości wypożyczalni w Krakowie, znajdziemy pojazdy ze wszystkich dostępnych segmentów. Do nich należą:

  • Samochody małe – to zbiór dwóch segmentów, a dokładniej klasy A+ oraz B. Zaletą tych pojazdów jest zdolność do bezproblemowego poruszania się po mieście z niskim spalaniem. Pojazdy klasy B są już w stanie pomieścić nawet pięć osób, jednak ilość miejsca jest wtedy mocno ograniczona.
  • Samochody kompaktowe – zdecydowanie większe jednostki, choć wciąż przeznaczone głównie do jazdy po mieście. Ich wybór jest jednak zalecany w przypadku przewozu większej liczby bagażu. W tej kategorii dostępnymi klasami są C i C+.
  • Samochody rodzinne – W ich skład wchodzi przede wszystkim klasa D. Dokładniej, jest to zbiór pojazdów o charakterze sedana lub kombi. Przeznaczone do codziennego użytku oraz jazdy w dalsze trasy.
  • Samochody premium – to głównie klasy D+ i E. Często bywają to luksusowe limuzyny z możliwością komfortowego ich prowadzenia.
  • Samochody SUV – to pojazdy trochę miejskie, a trochę terenowe. Bardzo wygodne w prowadzeniu podczas dłuższych tras, a także przystosowane do komfortowego i bezpiecznego przewozu pasażerów.

Ile kosztuje wynajem samochodu w Krakowie?

Nieistotne, czy mowa o miastach takich jak Warszawa czy kraków wypożyczalnia samochodów wszędzie oferuje podobne ceny. Są one ukierunkowane w zależności od rodzaju pojazdu. Niemal oczywiste jest, że większe i droższe jednostki wymagają kosztownej eksploatacji i tankowania większej ilości paliwa. Wyższe stawki wynajmu są więc nieuniknione.

Przeważnie, klasę A+ jesteśmy w stanie wypożyczyć już od 100zł za dobę. To uczciwa cena pozwalająca turystom na jedno- bądź kilkudniowe zwiedzenie wszystkich części miasta. W dłuższej perspektywie wychodzi to znacznie taniej od taksówek, za które należy aktualnie sporo zapłacić. Oszczędność jest widoczna również w czasie, który musielibyśmy poświęcić na podróże komunikacją miejską w poszczególne zakątki Krakowa.

Wynajem samochodu jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wyjazdu na wakacje. Każdy klient może bez limitu kilometrów pokonywać różnorakie dystanse, nie martwiąc się o żadną kontrolę ze strony wypożyczalni.

fot. nadesłane przez zleceniodawcę

Komentarze:

Turystyka

Erasmus+ pozwolił im zdobyć zagraniczne doświadczenie

Dwudziestu uczestników z terenu miasta i gminy Grybów uczestniczyło w mobilności zagranicznej w Grecji w ramach programu Erasmus plus. Młodzież odbywała praktykę w przedsiębiorstwach gastronomiczno- hotelarskich w Grecji w mieście Katerini. Partnerem z Grecji była szkoła „Platon”.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole

Reklama

Katalog firm

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: