Dzisiaj (27 października) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krużlowej Wyżnej odbyła się wyjątkowa uroczystość, która od miesięcy była wyczekiwana przez mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. Do użytku zostało bowiem oddane miasteczko rowerowe z prawdziwego zdarzenia.
To pierwsze takie miejsce w gminie Grybów, z które – co istotne – będzie ogólnodostępne. Przyznam szczerze, że praktycznie przy każdej szkole w gminie mamy infrastrukturę sportową wykonaną na wysokim poziomie, dlatego zrodził się pomysł budowy właśnie miasteczka rowerowego – mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów.
W budowie tego typu miejsc chodzi przede wszystkim o to, żeby przez zabawę dzieci poznawały przepisy ruchu drogowego, a potem czuły się pewnie i bezpiecznie na drogach.
Dzisiejsza uroczystość jest bez wątpienia wyjątkowa szczególnie dla dzieci, podopiecznych i wychowanków tej szkoły. Bardzo się cieszę, że takie miasteczko tutaj powstało, bo jest to miejsce, gdzie dzieci od najmłodszych lat będą poznawać podstawowe przepisy, które obowiązują w ruchu drogowym. A wszystkim nam, pracownikom szkoły i nauczycielom, zależy na tym, żeby dzieci były bezpieczne w drodze do szkoły, w samej szkole, ale i wracając do domu ze szkoły – podkreśla Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
I dodaje: Pogratulowałem wójtowi, bo to jest gospodarz całej gminy, panu dyrektorowi, ale przede wszystkim nauczycielom, gronu pedagogicznemu za przykładnie bardzo dużej wagi do nauki przepisów ruchu drogowego, bo wszystkim nam chodzi o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
W wydarzeniu udział wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, pracownicy Urzędu Gminy Grybów oraz wykonawca Andrzej Obrzut. Poświęcenia miasteczka rowerowego dokonał ks. Krzysztof Sapalski, misjonarz na Ukrainie przebywający na urlopie w rodzinnej miejscowości.
Miasteczko powstało dzięki współfinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego w ramach projektu: “Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 230 tysięcy złotych.
fot. M. Książkiewicz