Linia warszawskiego metra M2 była długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta Warszawy. Obecne 13 stacji, które już funkcjonują od marca 2015 roku jest rozbudowywane o kolejnych osiem. Prace związane z ich budową powinny zakończyć w 2023 roku, jednak pandemia może spowodować opóźnienia.
Drugi z etapów realizowanego odcinka wschodnio-północnego II linii metra w Warszawie, zlokalizowany jest na terenie dzielnicy Targówek. Generalnym wykonawcą tej inwestycji o wartości blisko 1,4 mld złotych jest konsorcjum firm Astaldi i Gulermak. Prace związane z obiektami i konstrukcjami żelbetonowymi jako podwykonawca konsorcjum realizuje AF Konstrukcje – Andrzej Fillipowicz, której siedziba znajduje się na terenie Miasta Grybowa.
Aktualnie prace skupiają się wokół stacji metra o tymczasowej nazwie Zacisze (C-19). Jedna z maszyn drążących – tarcza Maria początkiem października przebiła się już do stacji, drążąc tunel od stacji C-20 (ul. Kondratowicza). Tym samym pokonała blisko 1,3 kilometra. Druga z tarcz, wykonująca równoległy tunel – TBM Anna jest w połowie odcinka między stacjami. Stacja C19 Zacisze, zlokalizowana pod ul. Figara przy skrzyżowaniu z ulicami Codzienna, Rolanda i Spójni. Średni poziom główki szyn pod poziomem terenu to ok. 11,5 metra. Warto wiedzieć, że średnica tarczy to 6,3 metra, długość około 100 metrów a waga to około 650 ton.
– Najwięcej prac, które wykonują nasi pracownicy realizowanych jest na stacji Zacisze – mówi Andrzej Filipowicz właściciel firmy AF Konstrukcje. – Jest to stosunkowo niewielka stacja, której długość szacuje się na około 175 metrów. W naszym zakresie jest wykonanie wszelkich obiektów żelbetowych, m.in. słupów, ścian.
Firma AF Konstrukcje Andrzej Filipowicz istnieje od 2007 roku. Realizuje obiekty żelbetowe na terenie całego kraju. Ogromnym atutem wykwalifikowanej załogi jest specjalizacja w deskowaniu oraz betonowaniu fundamentów czy konstrukcji.
Osoby, które chciałaby znaleźć zatrudnienie mogą sprawdzić aktualny nabór pod numerem telefonu: 507-063-375.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej i fotograficznej z aktualnych postępów prac.
fot. M.Książkiewicz