Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 22 września 2021
Światłowód Orange Grybów, Krużlowa, Binczarowa, Polna
PWSZ oferta edukacyjna

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny? Zalety i wady konsolidacji

20210709092301_pexels-photo-5550904.jpeg

Kredyt samochodowy, pożyczka hipoteczna na mieszkanie, karty kredytowe w kilku bankach… Coraz ciężej jest nam poradzić sobie z terminową spłatą zobowiązań. Aby się w tym wszystkim nie pogubić, warto zawnioskować o konsolidację kredytów, które mamy do spłacenia. Jak połączyć kilka pożyczek w jeden kredyt? Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny i jakie kroki należy podjąć? Jak wygląda konsolidacja kredytów? W tym artykule wyjaśniamy, jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną.

Czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny? konsolidacja

Jest to kredyt gotówkowy, którego udziela nam bank, jeśli nie mamy za co spłacić naszych poprzednich zobowiązań finansowych, jak np. pożyczki czy raty za mieszkanie. Wygodnym rozwiązaniem jest to, że klient nie musi opłacać rat, chodząc do różnych instytucji, lecz płacąc jednorazowo w banku. Środki finansowe nie zostają przelane na konto klienta, lecz wszystkim zajmuje się bezpośrednio bank. Warto podkreślić, że konsolidacja nie musi dotyczyć wszystkich naszych pożyczek i rat – możemy samodzielnie wybrać, które chcemy spłacić z pomocą kredytu konsolidacyjnego.

Na co zwrócić uwagę w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, ile będzie wynosić miesięczna rata z wliczonymi w nią odsetkami. Najlepiej, by była ona niższa od sumy rat wszystkich naszych finansowych zobowiązań. Należy ponadto zapytać o okres, w jakim kredyt musi zostać spłacony. Powinien być on jak najkrótszy, jednak należy pamiętać, że nie ma możliwości jego jednoczesnego skrócenia i zmniejszenia raty. Należy wybrać opcję, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Warto zwrócić też uwagę na to, jaka jest całkowita kwota do zapłaty – należy pamiętać, że zawsze przewyższa ona kwotę wszystkich naszych finansowych zobowiązań. Warto porównać RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, w różnych bankach. Przedstawia ona, który bank może nam udzielić kredytu konsolidacyjnego. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania powinna być możliwie jak najniższa.

Jeszcze mała rada: jeżeli często popadasz w długi, nie decyduj się na kredyty konsolidacyjne.

Kto może uzyskać kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Kredytem konsolidacyjnym powinny być zainteresowane osoby zadłużone, które zdecydowały się spłacać kilka zobowiązań finansowych. Należy posiadać zdolność kredytową. Na jej ocenę wpływ mają m.in. wiek kredytobiorcy, wykonywany zawód, wykształcenie oraz miesięczne dochody. Bank musi ocenić, czy będziemy w stanie później spłacić taki kredyt oraz czy jesteśmy osobą popadającą w długi. Warto w niego zainwestować, gdy pojawiają się nam problemy ze spłacaniem zobowiązań w określonym czasie.

Zalety i wady konsolidacji

Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu takiego kredytu, musimy poznać jego dobre i złe strony. Kredyt konsolidacyjny pozwala na przekształcenie kilku naszych długów w jeden, który można dłużej spłacać. Kolejnym plusem takiego kredytu jest niższa rata miesięczna – jest ona mniejsza niż suma rat wszystkich naszych długów. Jest to także forma dodatkowego kapitału i możliwość wzięcia dodatkowych ubezpieczeń. Jak wszystko, kredyt konsolidacyjny ma również swoje wady. Pierwszą z nich jest fakt, że są one dość drogie – może to oznaczać wyższe miesięczne spłaty kredytu. Ponadto wymaga on wysokiej zdolności kredytowej.

Gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny? konsolidacja

Koniecznie trzeba porównać oferty kilku banków – tylko w ten sposób będziemy w stanie wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny. Polecamy internetowe porównywarki kredytów i kalkulator kredytu konsolidacyjnego www.totalmoney.pl i https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.Wystarczy wskazać kwotę, jakiej potrzebujemy na spłatę naszych zobowiązań, oraz okres, w jakim będziemy w stanie spłacić kredyt konsolidacyjny. Oferty kredytów zawsze ułożone są od najtańszego do najdroższego. Mimo że różnice między ofertami zwykle nie są duże, znaczenie może mieć tu obecność dodatkowego ubezpieczenia. Wniosek o kredyt można złożyć przez internet, bez konieczności osobistego stawienia się w banku.

Źródło: pexels.com

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Najładniejszy widok na Ptaszkową jest z parku linowego! (TV)

m38-park-linowy-Ptaszkowa-nowy-sacz-3W8A9470

Od dzisiaj, tj. 20 kwietnia można korzystać z oferty parku linowego w Ptaszkowej znajdującego się na terenie Centrum Sportów Zimowych. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii SARS-CoV-2 obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Warto skorzystać z uroków tego niezwykłego miejsca!

Reklama2

Centrum sportów zimowych Ptaszkowa Grybów - noclegi, park linowy, trasy biegowe

Wydarzenia

Dom Wczasowy Szczyt
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: