Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 09 grudnia 2021
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Jak wybrać radcę prawnego? Na co zwrócić uwagę?

man-5806011_1280

Potrzeba skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej pojawia się nagle i niespodziewanie. Bardzo często, wybierając prawnika, któremu chce się powierzyć swoją sprawę, działamy pod wpływem silnych emocji. Tymczasem warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniego radcę prawnego. Może się bowiem okazać, że to od tej decyzji zależeć będzie, czy dany spór zakończy się dla nas z pozytywnym efektem.

Na wstępie warto wyjaśnić, czym radca prawny różni się od adwokata. Jeszcze kilka lat temu były to pokrewne, jednak całkowicie inne zawody. Tylko adwokat mógł sprawować funkcję obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Ponadto, tej grupie zawodowej przysługiwał przywilej występowania w sprawach rodzinnych. W ciągu ostatnich kilku lat sporo się jednak zmieniło. Dziś radcowie również mają możliwość występować i reprezentować swoich klientów we wspomnianych przypadkach, o ile nie pozostają w stosunku pracy z jakąkolwiek firmą. Jak zatem widać, zakres możliwości radcy prawnego jest spory. Warto mimo wszystko wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się zwrócić do konkretnego prawnika.

Zakres specjalizacji

Absolutną podstawą jest określenie zakresu prawa, w jakim mieści się dana sprawa, a następnie poszukanie radcy, który w takich przypadkach się specjalizuje. Trzeba wiedzieć, że prawnicy działają w konkretnych obszarach obowiązującego prawa. Jeśli zależy nam na tym, by nasza sprawa została możliwie szybko i korzystnie rozwiązana, warto skontaktować się z radcą, który na wylot zna aktualne przepisy oraz panujące realia. Pozwoli mu to precyzyjnie oszacować szanse na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku lub ugody. Zgłoszenie się do radcy, który z danego obszaru prawa nie ma szczegółowej wiedzy, naraża nas po prostu na dalsze kłopoty.

Forma kontaktu

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, by możliwie najwięcej formalności załatwić zdalnie. Duża część radców prawnych oferuje pomoc online lub telefoniczną, a spotkania na żywo organizowane są w szczególnych przypadkach, gdy niezbędne jest dokładne przeanalizowanie oraz przedyskutowanie sprawy. Najlepiej oczywiście, gdy radca działa w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Jeśli jednak w okolicy nie znajdziemy dobrego specjalisty z danego zakresu, dobrze jest poszerzysz teren poszukiwań idealnego radcy i sprawdzić, czy oferuje on zdalną pomoc prawną.

Renoma i doświadczenie

Wybierając odpowiedniego radcę prawnego, należy zwrócić uwagę na jego renomę, dotychczasowe sukcesy oraz doświadczenie. Im bogatsze CV ma prawnik, tym większa szansa na to, że uda nam się rozwiązać sprawę z korzyścią. Gdzie znaleźć takie informacje? Najlepiej w sieci. Sama wizytówka Google potrafi zdradzić sporo informacji. Renomowane kancelarie posiadają również swój strony internetowe, gdzie na pewno znajdziemy informacje o głośnych sprawach doprowadzonych do szczęśliwego końca. Cały czas cennym źródłem informacji są ustnie przekazywane rekomendacje od znajomych. Polecenia z pierwszej ręki pozwalają zaoszczędzić nieco na czasie i dają dużo większy komfort psychiczny.

Koszt

Klienci mają często ograniczony budżet na skorzystanie z pomocy prawnej. Dlatego już podczas pierwszego kontaktu z wybranym radcą, należy upewnić się, ile kosztują świadczone przez niego usługi. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych niedomówień na dalszych etapach prowadzenia sprawy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wybierając radcę prawnego, dobrze jest też sprawdzić, czy znajduje się on na ogólnodostępnej liście specjalistów uprawnionych do świadczenia tego rodzaju usług. Taki prawnik podlega kontroli organów nadzorczych, musi stosować się do zasad etyki swojego zawodu, a także ma obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz dochowania tajemnicy zawodowej.

Wsparcie merytoryczne: Radca Prawny Wrocław Kancelaria AS

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

m6-wiaty-przystankowe-Grybow-Ptaszkowa-3W8A2690

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Centrum sportów zimowych Ptaszkowa Grybów - noclegi, park linowy, trasy biegowe

Wydarzenia

Radca prawny Agnieszka Olszewska-Pokrzyk

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm
studio_ideal

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: