Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 28 lutego 2021
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Domy studenckie i prywatne akademiki. Wady i zalety mieszkania dla studenta.

domystudenckieiprywatneakademiki.wadyizaletymieszkaniadlastudenta.1

Niedługo zaczyna się nowy semestr studiów. Mamy więc przed sobą mnóstwo kuszących możliwości. Poznawanie nowych osób, także tych z obcych krajów. Nawiązywanie kontaktów i zawieranie przyjaźni – często na całe życie.

Przygody miłosne i romanse. Imprezy w klubach studenckich, pubach i dyskotekach. Wizyty w barach mlecznych lub drogich restauracjach. Jakby nie patrzeć: nowy semestr to dla żyjącego intensywnie studenta, jak cały rozdział życia. Dobrym pomysłem na jego zainaugurowanie może okazać się wybór odpowiedniego miejsca do zamieszkania. Domy studenckie i prywatne akademiki – przeanalizujmy ich wady oraz zalety.

Dlaczego wybór zamieszkania jest tak ważny?

Wybór odpowiedniego zakwaterowania ma dla studenta olbrzymie znaczenie. W tym miejscu spędzać on będzie nie tylko swój wolny czas – będzie się tam też uczyć, jeść, spać, przyjaźnić z sąsiadami, a co dla wielu najważniejsze w studenckim życiu – imprezować. Miejsce, w którym mieszkamy determinuje więc to kim jesteśmy i jak się zachowujemy. A ostatecznie – stajemy się także jego częścią.

Wady i zalety mieszkania w publicznym akademiku

Dobrym przykładem na to, jak miejsce wpływa na to kim jesteśmy, jest zamieszkanie w publicznym akademiku. Towarzyszy temu powtarzający się schemat. Student poddaje się wtedy zazwyczaj powszechnie obowiązującym tam prądom – to znaczy zaczyna dużo pić i imprezować. Dodajmy do tego, że standardy życiowe są tu często bardzo niskie.

Symptomatyczna bywa również sytuacja, kiedy to ceniąca sobie spokój i ciszę studentka trafia do takiego, publicznego akademika. Wtedy siłą rzeczy, będzie się tam męczyć i niekoniecznie cieszyć codziennymi, odbywanymi często na korytarzach, hucznymi imprezami.

Warto jednak podkreślić, że publiczny dom studencki, ma także swoje zalety. Zawsze pozostanie on w oczach absolwenta barwnym miejscem, do którego, z rozrzewnieniem, wracać będzie myślami. Kolejną zaletą zwykłego akademika jest też niska cena, która oscyluje zazwyczaj między 300 a 800 złotych. Dla studenckiej kieszeni będzie to miało niezwykłe znaczenie.

domystudenckieiprywatneakademiki.wadyizaletymieszkaniadlastudenta.2

Źródło: Pixabay

Wady i zalety mieszkania w pokoju na stancji

Inną, wartą przeanalizowania możliwością, są pokoje do wynajęcia dla studentów. Na wielu płaszczyznach jest to zupełna odwrotność publicznego akademika. Jeżeli więc w domu studenckim narażeni będziemy na zupełny brak prywatności, tak w wynajmowanym pokoju będziemy mieć jej aż nadto. Może się to negatywnie odbić na naszych kontaktach towarzyskich, na przykład w postaci tego, że ominie nas akademicka, szalona impreza.

domystudenckieiprywatneakademiki.wadyizaletymieszkaniadlastudenta.3

Źródło: LivinnX

Wady i zalety mieszkania w prywatnym akademiku

Na koniec przedstawiamy trzecią, ostatnią już możliwość. Jest nią zakwaterowanie w prywatnym akademiku. To opcja najbardziej interesująca dla tych wszystkich, którzy cenią sobie znacznie wyższe, niż w miejskim domu studenckim warunki bytowe. Jednocześnie zaś nie chcą, żeby ominęła je akademicka integracja w postaci imprez i poznania mnóstwa nowych przyjaciół.

Reasumując: prywatny akademik oferuje nam o wiele lepsze warunki bytowe, niż jego publiczny odpowiednik. Wiąże się to z zachowaniem większej prywatności. Zazwyczaj liczyć będziemy tu mogli nawet na własny pokój! Podczas ciężkiej sesji przedegzaminacyjnej, kiedy miejsca cichej nauki wypełnione są tłumem – może mieć to dla nas nieocenione znaczenie.

Podsumowanie

Przedstawione trzy formy zakwaterowania, różnią się od siebie znacznie. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Zachęcamy do

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
miniatura_hydro_jack_wojtaczka

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 387

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: