Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 17 kwietnia 2021
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Auto Detailing Grybów

W Łużnej życie napisało najlepszy scenariusz teatralny !

m30-IMG_2531

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej dobiegła końca realizacja projektu pn. „Świat jest teatrem, aktorami ludzie – cykl działań związanych z teatrem dla społeczności gminy Łużna”, którego celem było uatrakcyjnienie oraz poszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy, a także, poprzez wspólne działania aktywizacja i integracja młodzieży z osobami w wieku senioralnym.

Pomimo ogromnych trudności związanych z panującym stanem epidemii udało się w zasadzie zrealizować wszystkie elementy zadania.

Już od wiosny realizowane były warsztaty teatralne w których udział wzięła młodzież, dorośli oraz grupa seniorów z łużańskiego Klubu Seniora. Początkowo były to warsztaty z zakresu ogólnej wiedzy o teatrze, a także o pracy aktora. Podczas zajęć odbywały się zabawy słowem oraz próby wykonywania małych scenek teatralnych. Rezultatem tych spotkań było wyłonienie grupy osób szczególnie uzdolnionych aktorsko, z którymi instruktor prowadzący podjął próby mające na celu przygotowaniem sztuki teatralnej. Działania te zaowocowały wystawieniem spektaklu pt. „Casting”. Niestety z uwagi na panujące ograniczenia epidemiczne premiera sztuki odbyła się bez udziału publiczności. Jednakże spektakl został nagrany w formie filmu wideo i w najbliższym czasie zostanie udostępniony na stronie Gminnego Ośrodka kultury w Łużnej: www.gok.luzna.pl, stronie internetowej Gminy Łużna : www.luzna.pl oraz na kanale Youtube.

Równocześnie dla uczestników projektu zorganizowano warsztaty krawieckie z zakresu projektowania i szycia strojów scenicznych. Uczestnicy własnoręcznie tworzyli kreacje postaci według własnych pomysłów. Efektem warsztatów było uszycie kostiumów teatralnych, które zostały wykorzystane w spektaklu teatralnym pt. „Casting”.

Dla osób zainteresowanych techniką sceniczną oraz efektami specjalnymi używanymi podczas koncertów, widowisk i spektakli zorganizowano warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznali się z teorią wykorzystania różnego rodzaju techniki jako elementu widowisk, a także mogli praktycznie uczestniczyć w realizacji spektaklu Casting. Ponadto uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowali scenografię z użyciem efektów specjalnych widowiska pt. „Droga do wolności”, które zostało przygotowane na uroczystości z ok. Narodowego Święta Niepodległości.

Jednym z elementów projektu było zorganizowanie wyjazdu do teatru Słowackiego w Krakowie oraz spotkanie z aktorami. Niestety z powodu ograniczeń epidemicznych działalność teatrów została zawieszona. W związku z tym tego elementu zadania nie udało się zrealizować w zaplanowanym czasie, natomiast wyjazd taki zostanie zorganizowany już poza projektem w najbliższym, możliwym terminie.

Na zakończenie Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu: pani Małgorzacie Tarsa – instruktor prowadzącej warsztaty teatralne, która równocześnie wyreżyserowała przedstawienie, wszystkim uczestnikom i prowadzącym zajęcia warsztatowe, aktorom, a także panu Mariuszowi Tarsie – Wójtowi Gminy Łużna, pracownikom łużańskiego Ośrodka Kultury, pani Annie Górskiej, Klubowi Seniora w Łużnej z jego koordynatorką panią Agnieszką Szymczyk oraz druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej. Szczególne podziękowania pragniemy skierować na ręce pana Piotra Glińskiego – Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za otrzymane dofinansowanie bez którego realizacja zadania byłaby niemożliwa.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć. Mamy nadzieję, że również w przyszłości wezmą udział w podobnych projektach, a realizując swoje pasje jednocześnie przyczynią się do rozwoju ruchu kulturalnego w gminie Łużna.

logo_mkidn

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

fot. Daniel Tulicki


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: