Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 04 sierpnia 2020
Światłowód Orange Grybów, Krużlowa, Binczarowa, Polna

Bosak na drugim miejscu w gminie. Grybów bastionem Konfederacji

bosak-wilk-w-tarnowie

Drugi wynik Krzysztofa Bosaka na terenie gminy Grybów wielu zaskoczył. Przy urnach I tury wyborów prezydenckich, było widać bardzo wiele młodych osób. Czy to oni głosowali w większości w kandydata Konfederacji? Czy dobry wynik Bosaka to efekt aktywnych struktur w tym regionie?

O komentarz do aktualnej sytuacji związanej z wyborami poprosiliśmy wiceprezesa partii KORWiN okręgu 14, liderem Konfederacji w Regionie, Ryszarda Wilka.

Jak Pan ocenia wyniki pierwszej tury wyborów Prezydenckich?

Ryszard Wilk: Patrząc na wyniki krajowe, spektakularnych zwycięzców nie było. Andrzej Duda nie wygrał wyborów w pierwszej turze. Rafał Trzaskowski nie przybliżył się zbytnio do wyniku Andrzeja DUDY. Są natomiast kandydaci, którzy prawdopodobnie są mocno zawiedzeni wynikami wyborów. Mowa tutaj o kandydacie Lewicy Robercie Biedroniu oraz kandydacie PSL, Władysławie Kosiniaku-Kamyszu. Obaj zdobyli po lekko ponad 2 % głosów. To są bardzo słabe wyniki przyrównując do wyników wyborów parlamentarnych gdzie kolejno Lewica i PSL otrzymali 12,5 % oraz 8,5 % głosów.

A jak oceni Pan wynik kandydata Konfederacji?

Ryszard Wilk:  Z wyniku Naszego kandydata, Krzysztofa Bosaka, jesteśmy zadowoleni, mogło być lepiej ale również mogło być gorzej. Otrzymał poparcie 6,78 % , czyli ponad 1 300 000 głosów w skali kraju, to świadczy, że przybyło nam 50 000 sympatyków od jesieni zeszłego roku. W wielu gminach z naszego regionu, mam tu na myśli powiat nowosądecki oraz gorlicki udało się nam wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego oraz Szymona Hołownię (Grybów, Kamionka Wielka, Bobowa, Moszczenica i wiele innych), wynik Naszego regionu jest znacznie wyższy niż ogólnokrajowego. Na moim podwórku czyli w gminie oraz mieście Grybów Krzysztof Bosak dostał ponad 9% głosów. Jestem bardzo zadowolony z tych wyników, tym bardziej, że byłem koordynatorem kampanii wyborczej Krzysztofa Bosaka w gminie Grybów oraz powiecie Gorlickim.

Czym właściwie jest Konfederacja, co proponujecie ludziom że tak chętnie na Was głosują?

Ryszard Wilk:  Konfederacja to partia która jest koalicją środowisk wolnościowych, narodowych oraz katolickich. Dla ścisłości to koalicja partii KORWiN, Ruchu Narodowego oraz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Można Nas śmiało nazwać ideową prawicą. Różnica między Konfederacją a PiS, które wraz z partiami koalicyjnymi nazwało się „Zjednoczoną prawicą” jest jednak ogromna. O ile w kilku aspektach światopoglądowych może znaleźlibyśmy wspólne punkty o tyle w poglądach gospodarczych dzieli Nas przepaść. PiS, PO, Lewica czy PSL mają podobne do siebie programy gospodarcze, wszystkie są mocno socjalne i potrzebują masę podatków na pokrycie obietnic. PiS w dużej mierze realizuje teraz lewicowe rozwiązania gospodarcze. W wielkim skrócie coraz więcej obiecuje i rozdaje ale też coraz więcej zabiera w postaci podatków i para-podatków, od 1 lipca mamy 3 nowe, od napojów słodzonych, VOD czy e-papierosów. Wyborcy mają już dość tego duopolu politycznego który się u nas zainstalował i chcą czegoś innego. Konfederacja zyskuje sympatyków proponując im jedynie święty spokój.
Nie obiecujemy nikomu że mu coś damy, chcemy po prostu mniej zabierać, poprzez obniżenie podatków, odchudzenie administracji państwowej oraz upraszczanie prawa. Podniesienie kwoty wolnej od podatku czy obniżka akcyzy na paliwo to postulaty, które trafiają do coraz szerszej grupy wyborców. Jak to mawiał Churchill: “Wiara, że naród za sprawą podatków może wybić się na dobrobyt, to tak jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, że podniesie się jeśli mocno pociągnie za ucho.”

Po II turze wyborów prezydenckich będzie 3 lata przerwy do następnych wyborów czyli parlamentarnych. Jak zamierzacie wykorzystać ten czas?

Ryszard Wilk:  Patrząc na wyniki wyborów prezydenckich oraz aktualne sondaże wyborcze Konfederacja staje się trzecią siłą polityczną w kraju. Zawdzięczamy to ciężkiej pracy u podstaw, spotkaniom z sympatykami, rozmowami z wyborcami i wiele innych. Będziemy kontynuować tą pracę. Organizować spotkania oraz różne inne wydarzenia, docierając ze swoim programem do jak największej liczby Polaków. W te trzy lata zamierzamy mocno poprawić wyniki. Wszystkich którzy chcą być na bieżąco, gorąco zapraszam do śledzenia naszych profili internetowych gdzie podajemy informacje o nadchodzących wydarzeniach. Ponadto zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi, deklaracje członkowskie znajdują się na stronach naszych koalicjantów tj. Partii KORWiN, Ruchu Narodowego czy Korony Grzegorza Brauna. Czynne członkostwo w Konfederacji to nie tylko polityka, to także spotkania, miła atmosfera,  wartościowi ludzie, praca społeczna, wzajemna pomoc, rozwój i  wiele innych.

WILK_konfederacja

bosak-wilk-w-tarnowie

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: