Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 16 lipca 2020
Kianto Velux okna Grybów

Wpływ alkoholu na organizm człowieka – poznaj wielką moc alkoholu

problemalkoholowy

Alkoholizm to choroba, która całkowicie zmienia nie tylko zachowanie, ale i fizyczne zdrowie człowieka. Uzależnienie od alkoholu powoduje, że nawet osoby świadome swojego nałogu i problemów, jakie powoduje nie są w stanie samodzielnie odstawić nałogu i nad nim zapanować. Zmiany w organizmie i zdrowiu psychicznym postępują, sytuacja życiowa się pogarsza, a jedynym sposobem na poradzenie sobie z chorobą i wyjście z alkoholizmu jest terapia. W jaki sposób alkohol wpływa na organizm człowieka i dlaczego tak ważne jest leczenie alkoholizmu?

Co dzieje się z ciałem człowieka, gdy pijemy alkohol?

Spożywając alkohol okazjonalnie, w niewielkich ilościach, efekty picia odczujemy najczęściej w formie kaca. Reakcja ta jest naturalną odpowiedzią organizmu na zatrucie alkoholem etylowym, którego organizm nie jest w stanie rozłożyć wystarczająco szybko by uniknąć negatywnych skutków picia. Kac może objawiać się bólem głowy, odwodnieniem, nudnościami i generalnie złym samopoczuciem. W przypadku osób, które nadużywają alkoholu i piją nałogowo, efekty kaca mogą z czasem zanikać przez wypracowanie większej tolerancji organizmu, ale też pojawiać się ze zdwojoną siłą, gdy odstawimy alkohol.

alkoholizm

Nadmierne picie alkoholu ma długotrwałe skutki i zaburza pracę wielu narządów w organizmie człowieka. Uszkodzeniu ulega m.in. serce i układ krwionośny – praca serca słabnie, może pojawiać się podwyższone ciśnienie krwi, niedokrwistość oraz problemy z krzepliwością. Alkohol wpływa również negatywnie na pracę płuc, może prowadzić do marskości wątroby, powodować wrzody żołądka, oddziaływać na pracę mózgu, prowadzić do zaników pamięci, przedwczesnego starzenia się skóry i wielu innych problemów.

Alkoholizm a objawy psychiczne – cierpi nie tylko organizm

Wiele osób sięgających po alkohol okazjonalnie robi to, bo po alkoholu człowiek czuje się rozluźniony, zrelaksowany i na chwilę zapomina o swoich codziennych problemach. Jeśli jednak to właśnie chęć zapomnienia i odcięcia się od rzeczywistości jest powodem sięgania po alkohol, drinki wypijane w towarzystwie szybko zamienią się w dyktowanie kolejnych kolejek, a później picie w samotności. Próba radzenia sobie z problemami życiowymi właśnie z pomocą alkoholu to pierwszy krok do alkoholizmu, ale i jeden z jego najważniejszych objawów psychicznych.

alkohol

Alkohol powoduje wiele zmian w obrębie mózgu, wpływając m.in. na pogorszenie się pamięci, pojawienie się urojeń i nieracjonalnych zachowań, rozwój depresji, nerwowość, a często nadpobudliwość i potrzebę przemocy fizycznej. Takie zachowania, w połączeniu z pojawieniem się zachowań autodestrukcyjnych i chęcią całkowitego odcięcia się od życia codziennego czy osób, które chcą alkoholikowi pomóc są najbardziej problematyczne i prowadzą do całkowitej izolacji uzależnionego. Na tym etapie nawet najsilniejsi, ci którzy tłumaczą że mają kontrolę nad nałogiem i mogą w każdej chwili przestać, będą potrzebowali pomocy specjalistów.

rozmowa

Kiedy alkoholik potrzebuje terapii?

Po specjalistyczną pomoc i leczenie alkoholizmu można sięgnąć na każdym etapie rozwoju nałogu i w praktyce szybkie zajęcie się problemem daje znacznie większe szanse na powodzenie. Niestety, wiele osób dość późno zdaje sobie sprawę ze swojego nałogu i przyznaje się do niego przed sobą lub bliskimi. Gdy nałogowe picie zaburza codzienne życie człowieka, niszczy jego relacje z otoczeniem, wpływa na jego życie prywatne i zawodowe, powoduje nieodwracalne zmiany w organizmie i osłabia jego zdolność samodzielnego myślenia, pomoc terapeutów będzie konieczna. Leczenie zawsze rozpoczyna się od całkowitego detoksu organizmu pod kontrolą lekarzy, a później stopniowego wychodzenia z problemów które doprowadziły do rozwoju alkoholizmu. Terapia alkoholowa to długi proces, ale bez niego samodzielne wyjście z nałogu jest właściwie niewykonalne.

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: