Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 16 lipca 2020

Ponad 3 mld złotych na drogę szybkiego ruchu do Nowego Sącza

m3-IMG_5612

Wyczekiwana przez mieszkańców Nowosądecczyzny droga szybkiego ruchu w kierunku Sącza tzw. “Sądeczanka” staje się coraz bardziej. W ramach Programu Budowy Dróg Krajowych rząd Prawa i Sprawiedliwości zwiększył zarezerwowaną kwotę niezbędną do podjęcia tej inwestycji do wysokości 3,183 mld złotych (poprzednio była to kwota 1,483 mld zł).

Wczoraj, przy pierwszym zjeździe technicznym na budowę mostu w Kurowie odbył się briefing prasowy poświęcony inwestycjom drogowym na Nowosądecczyźnie. Udział w nim wzięli posłowie Jan Duda, Patryk Wicher, Wiesław Janczyk a także samorządowcy: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Iwona Mularczyk Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

– Kiedy pan prezydent Andrzej Duda mówił o wykluczeniu komunikacyjnym, o rozwoju infrastruktury drogowej i kolei w Małopolsce to nie były puste słowa – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. – Dziś spotykamy się na tle imponującej budowy nowego mostu w Kurowie. Wszyscy wiemy, jak ciężko dojechać w obecnej sytuacji w godzinach szczytu z Krakowa do Nowego Sącza – bardzo ważnego ośrodka z punktu widzenia województwa. Zwiększenie środków do ponad 3 183 mln zł pokazuje że inwestycja zmierza w kierunku realizacji. Bardzo ważne jest również to, że inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – jest już na etapie opracowywania stosownych koncepcji i warunków technicznych. W imieniu samorządu Województwa Małopolskiego oraz wszystkich samorządów dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiego, dziękuję Panu Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi  a na końcu dziękuję wszystkim parlamentarzystom tego regionu, którzy wskazywali potrzebę zwiększenia środków niezbędnych do realizacji tej inwestycji. 

– Gdy zostałem posłem marzyłem o tym by Sądeczanka miała pełne finansowanie, nie sądziłem jednak, że nastąpi to tak szybko – dodał Patryk Wicher, Poseł na Sejm RP. – Droga szybkiego ruchu DK 75 nie jest zagrożona od strony finansowej. Słyszałem wielokrotnie od lokalnych samorządowców, po co się śpieszyć, nie ma pełnego finansowania, mamy czas. Teraz trzeba powiedzieć, czas dla Sądeczanki, dla drogi szybkiego ruchu, zaczął biec. Skrócił się czas z korzyścią dla naszego regionu, dla istniejących tutaj firm, dla rozwoju turystyki. Teraz trzeba zadbać o uzgodnienia. Należy jak najszybciej znaleźć porozumienie dla przebiegu tej inwestycji.

Obecnie w Kurowie powstaje jeden z najdłuższych w Polsce mostów nad rzeką Dunajec. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę przeprawy (po jednym pasie ruchu) ale także zmianę przebiegu DK75 na odcinku dwóch kilometrów. Wartość zadania to ponad 190 milionów złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm, którego liderem jest BANIMEX.

fot. B. Serafin


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: