Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 29 marca 2020

Wybieramy napęd do bramy wjazdowej

fb9002f37e9b797f6b680364d9f42f03

Napęd do bramy wjazdowej na posesję to bardzo komfortowe rozwiązanie. Wszak o wiele wygodniej jest otwierać ją nie wysiadając z samochodu, niż musieć to robić podczas niesprzyjającej aury. Wybranie odpowiedniego napędu, który zapewni nam wspomniany komfort i wygodę, wymaga oczywiście pewnego rozeznania. Na co więc zwrócić uwagę wybierając napęd?

Popularne napędy do bram skrzydłowych

Wybierając napęd do bramy wjazdowej – jedno- lub dwuskrzydłowej zastanów się, który jego rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy. Popularne i dość tanie są napędy śrubowe. Są one proste w montażu a do tego bardzo wytrzymałe. Możesz je stosować w bramach otwieranych do wewnątrz, osadzonych na słupach o szerokości mniejszej niż 40 cm. Napęd ten poradzi sobie ze skrzydłem o wadze do 500 kg.

Z podobną wagą skrzydła upora się także napęd z ramieniem łamanym. Powinieneś go wybrać przede wszystkim wtedy, kiedy Twoja brama musi otwierać się na zewnątrz. W przeciwieństwie do napędu śrubowego, napęd z ramieniem łamanym możesz zamontować w bramie, która została osadzona na słupach o dużych wymiarach, większych niż 40 cm.

Uniwersalne i komfortowe napędy

Brama skrzydłowa może otwierać się także przy zastosowaniu siłowników elektrohydraulicznych, które z powodzeniem zastępują napęd śrubowy. Rozwiązanie to jest dużo droższe, ale za to bardzo trwałe. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie napęd do bramy wjazdowej będzie używany intensywnie, przez co wymagana jest jego wysoka jakość oraz długa żywotność.

Równie dobrym rozwiązaniem dla bram skrzydłowych jest zastosowanie napędu podziemnego, którego działanie zbliżone jest do napędu z ramieniem łamanym. Jego zastosowanie umożliwia otwieranie bramy zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mechanika tego napędu schowana jest w ziemi, a jej jedynym elementem widocznym na powierzchni jest ramię, połączone z krawędzią bramy.

Napęd do bramy wjazdowej przesuwnej

Bramy skrzydłowe do pełnego otwarcia potrzebują dużo przestrzeni (jednoskrzydłowe więcej niż dwuskrzydłowe). Jeśli jednak nie dysponujesz nią na swojej posesji (np. ze względu na zabudowę), powinieneś pomyśleć o równie funkcjonalnej (i niewymagającej wolnej przestrzeni) bramie przesuwnej. Jest ona polecana także wtedy, gdy waga skrzydła przekracza 500 kg.

Mechanizm działania tej bramy jest dość prosty. Polega on na przesuwaniu się jej skrzydła wzdłuż ogrodzenia od jego wewnętrznej strony. Czynność tą umożliwiają rolki oraz suwnica napędzana kółkiem zębatym. Pamiętaj, że najważniejszym parametrem przy wyborze napędu jest wartość siły, którą on generuje. Im dłuższą i cięższą bramę chcesz kupić, tym mocniejszy napęd musisz wybrać.

Gwarancja bezpieczeństwa

Oprócz wspomnianej mocy napędu, powinieneś zwrócić uwagę na inne parametry, które będą świadczyć o jego funkcjonalności. Przede wszystkim sprawdź, w jakie dodatkowe funkcje jest wyposażony. Warto wybrać taki model, który posiada mechanizmy wyciszające pracę napędu i gwarantujące bezpieczeństwo w czasie zamykania bramy, na przykład poprzez obecność fotokomórek.

Ważne jest także, aby posiadał on funkcję oszczędzania energii oraz delikatnego domykania bramy, (czyli spowalniał jej pracę przed samym zamknięciem). Wybierz także taki napęd, który ma możliwość awaryjnego otwierania bramy w przypadku problemów z zasilaniem.

Ważne parametry

Zanim kupisz napęd do bramy wjazdowej zwróć uwagę, jak często będziesz z niego korzystać, czyli ile razy w ciągu doby będzie on otwierać i zamykać skrzydło bramy. Różne napędy przystosowane są bowiem do różnej intensywności ich użytkowania. Najczęściej wynosi ona od 6 do 10 cykli na dobę.

Istotna jest także jakość samego urządzenia. Dowiedz się więc, czy producent napędu daje na niego gwarancję z dostępem do autoryzowanego serwisu. Lepiej też, abyś wybrał produkt renomowanej marki, która cieszy się zaufaniem i dobrą opinią na rynku. Tylko wtedy zyskasz pewność, ze wybrałeś sprzęt dobrej jakości, który posłuży Ci przez lata.

fot. nadesłane

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: