Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 04 sierpnia 2020
Światłowód Orange Grybów, Krużlowa, Binczarowa, Polna

Co łączy Elżbietę Zielińską i PiS ?

60923414_1296266003855922_2745079973021745152_o

Elżbieta Zielińska – poseł na Sejm RP, kandydat do Sejmu w zbliżających się wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości (miejsce 12) udzieliła naszemu portalowi bardzo ciekawego wywiadu. Zapraszamy!

Grybow24.pl: Jakie Pani ma motywacje do kolejnego startu do Sejmu RP? Lista Kukiz’15 zniknęła z kart wyborczych.

To prawda. Do końca samodzielnego istnienia ruchu Kukiz’15 byłam w klubie, do którego poprzednio zostałam wybrana. Decyzja o moim starcie z list Prawa i Sprawiedliwości zapadła po rezygnacji Kukiz’15 z samodzielnego startu i po zarządzeniu nowych wyborów parlamentarnych przez Prezydenta Andrzej Dudę. Mój dalszy wybór wynika przede wszystkim z 2 powodów:

 • konserwatywnego światopoglądu odnośnie rodziny, wartości chrześcijańskich;
 • negatywnej oceny poprzednich rządów, szczególnie w kontekście naszego regionu i całej Małopolski.

Grybow24.pl: Potencjalnie inne ugrupowania też deklaruję te 2 rzeczy.

Im dalej w las tym więcej drzew. W tej kadencji PO karała i zawieszała swoich posłów na głosowanie zgodne z konserwatywnym światopoglądem. Ponadto oficjalnie proponuje związki partnerskie osób homoseksualnych. Proszę się nie łudzić, że to nie jest etap pośredni do małżeństw i adopcji dzieci. Wszelkie inne sprawy – np. odwiedziny w szpitalach, dziedziczenie, można rozwiązać instytucją „osobą zaufania”. Takie rozwiązanie byłoby również korzystne dla osób samotnych i wcale nie wiązałoby się tylko ze sprawami matrymonialnymi.

Grybow24.pl: Są jeszcze inne ugrupowania – PSL i Konfederacja…

Janusz Korwin-Mikke tak często obraża kobiety, dzieci i niepełnosprawnych, że trudno uwierzyć w troskę jego ugrupowania o wartości chrześcijańskie. Z tej listy startuje wielu ludzi o dobrych intencjach. Niestety są wykorzystywani przez faceta, który od 30 lat stara się zabłysnąć poprzez obrażanie wszystkich poza pełnosprawnymi mężczyznami. Dla mnie rola kobiety w rodzinie i społeczeństwie jest bardzo ważna. Koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia prowadzone przez kobiety tworzą niesamowity kapitał kulturowy naszego regionu. Na całą Europę chwalimy się koronką z Bobowej oraz wyrobami spożywczymi, a to tylko nieliczne przykłady dorobku płci pięknej. Kobiety łączą wychowanie kolejnych pokoleń z pracą zawodową, dlatego w tej kadencji składałam projekty ułatwiające łączenie pracy i macierzyństwa. Ponadto od najmłodszych lat podziwiałam troskę, którą okazywano osobom niepełnosprawne w Ośrodku w mojej rodzinnej Kobylance.

Grybow24.pl: A co z ostatnią alternatywą, czyli PSL-em?

Rządy PO-PSL to czas doinwestowania innych regionów niż Małopolska. Tamte gabinety postawiły na skierowanie środków publicznych na Pomorze i Dolny Śląsk. Dr Krzysztof Mazur, kandydat na senatora w Krakowie, wprost mówi o tym, że Małopolska nie pasowała poprzednim rządom. Przede wszystkim dlatego że jesteśmy konserwatywni, a poprzedni premierzy byli związani z innymi regionami. Najlepszym przykładem tego zjawiska był fakt, że w Krakowie (drugim mieście w kraju) nie odbyły się mecze EURO 2012. Taka szansa „trafiła” się we Wrocławiu i Gdańsku. Za tymi decyzjami poszły gigantyczne środki finansowe na infrastrukturę komunikacyjną oraz sportową. Od 2015 r. w Małopolsce stopniowo rozkręcają się kolejne inwestycje , np. w drogi, tory, dworce kolejowe. Potrzebujemy więcej takich decyzji, ale w tym, dobrym kierunku.

Grybow24.pl: W poprzednich wyborach Kukiz’15 miał swoje postulaty, czy któryś z nich przetrwał?

Niczego się nie wypieram, co jest wiadome kierownictwu PiS. Naszym głównym postulatem była zmiana Konstytucji. Nie założyliśmy partii, tylko stowarzyszenie z nazwą „na rzecz nowej Konstytucji”. Ustawa zasadnicza z 1997 r. jest fatalnie napisana, przyjęta przez Sejm z większością lewicy. W wyborach z 1993 r. zostało „zmarnowanych” 34% głosów! Głównie oddanych na prawicę. Następnie Konstytucję przyjęło SLD i PSL, które łącznie dostały ok. 36% głosów…. Dzisiaj tylko jeden lider listy do Sejmu mówi o potrzebie nowej Konstytucji – prezes Jarosław Kaczyński.

Grybow24.pl: Co by Pani chciała zrobić w przyszłej kadencji?

Przede wszystkim chciałabym poprawić współpracę między samorządami z ziemi gorlickiej i sądeckiej z rządem. Kolejne jakiekolwiek wybory będą dopiero za 4 lata. Możemy wspólnie, w zgodzie pracować dla dobra mieszkańców. Mam nadzieję, że wszystkim dałam się poznać jako osoba otwarta na dialog. Po drugie liczę, że tym razem jako przedstawicielka większości, będę mogła dalej walczyć w sprawach dotyczących aktywizacji kobiet oraz wykluczenia transportowego Małopolski. Po trzecie przedstawiciele naszego regionu powinni w parlamencie zajmować zdecydowane stanowisko w sprawach dotyczących rodzin. Jeśli małopolscy posłowie nie będą tego robić to na pewno nie możemy liczyć na inne regiony. Po czwarte premierowi Mateuszowi Morawieckiemu udało się doprowadzić do obniżenia PIT oraz zniesienia opodatkowania pracy młodych. Te działania to pierwsze w historii Polski bardzo dobre kroki w kierunku zmniejszania obciążeń fiskalnych na wynagrodzeniach. Na pewno będę nakłaniała kolejny rząd do kolejnych etapów w tej trudnej drodze.

Grybow24.pl: Bardzo dziękujemy za rozmowę!

70757894_1398690230280165_7166125436995371008_n

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: