Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 18 stycznia 2020

Fundusz Sprawiedliwości hojny dla druhów Gminy Grybów (TV)

42-IMG_3930

Do strażaków ochotników z terenu gminy Grybów trafi do końca roku sprzęt o wartości ponad 600 tysięcy złotych. Zakup dodatkowego wyposażenia był możliwy dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości pozostającego w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości, a o które aplikowała Gmina Grybów.

Uroczyste wręczenie promes na zakup sprzętu ratującego życie i mienie nastąpiło w minioną środę, 25 września br. w sali konferencyjnej Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Dokumenty gwarantujące otrzymanie dofinansowania przekazali druhom ochotnikom z terenu Gminy Grybów: Poseł na Sejm RP Edward Siarka, który jednocześnie pełni funkcję prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie, wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie dh Paweł Fyda oraz Komendant Miejsko-Gminny dh Piotr Wysowski.

– Składam gratulacje dla wszystkich druhów reprezentujących jednostki, które dzisiaj otrzymały promesy na zakup sprzętu ratującego życie i mienie – mówił podczas rozdania wójt Gminy Grybów Jacek Migacz.. – To ogromne wsparcie jakie otrzymaliśmy z Ministerstwa Sprawiedliwości, nie byłoby możliwe bez pomocy i życzliwości Pana Posła Edwarda Siarki. Pan Poseł, mimo iż nie jest z naszych stron, ponieważ pochodzi z okolic Nowego Targu nie zapomniał o naszej gminie Grybów, o naszych ochotnikach.

– Jesteśmy tutaj w wyjątkowym gronie prezesów oraz działaczy ochotniczych straży pożarnych – powiedział do zebranych Poseł na Sejm RP Edward Siarka, który jednocześnie pełni funkcję prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie. – Przy tej okazji pragnę pogratulować Wam pozyskania sprzętu, który będzie służył ratowaniu życia mieszkańców, turystów oraz wszystkich potrzebujących na terenie Gminy Grybów. Oby było tych akcji było jak najmniej, jednak jeśli już będzie taka potrzeba, sprzęt, który otrzymacie pozwoli Wam nieść profesjonalną pomoc. Dotychczas strażacy mogli korzystać ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, to były nasze główne środki, samorządowe. Dwa lata temu podczas dyskusji w Ministerstwie Sprawiedliwości o tym jak wykorzystać środki z tzw. Funduszu Sprawiedliwości zaproponowałem aby część tych środków przeznaczyć na coś, co będzie miało wymiar materialny a taką jest niewątpliwie pomoc jaką udzielają strażacy będący często na pierwszej linii, podczas różnych zdarzeń. Niewątpliwie argument o tym, że strażacy są wszędzie udzielając niezbędnej pomocy był najbardziej przekonywujący dla Pana Ministra. Czułem się zobowiązany by pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości trafiły do największej gminy w tym regionie czyli do Was. Pan Wójt operatywnie zadziałał, zgłaszając się do mnie ze strażakami i tak mogłem pomóc w aplikowaniu o wręczane dzisiaj środki na zakup sprzętu. Mam nadziej, że to co otrzymujecie pozwoli Wam jeszcze lepiej nieść pomoc innym.

W ramach Funduszu Sprawiedliwości do szesnastu jednostek OSP z terenu gminy Grybów zakupiono m.in.: 16 defibrylatorów (dla każdej jednostki po jednym), torby medyczne z pełnym wyposażeniem, aparty ochrony górnych dróg oddechowych z całym oprzyrządowaniem, zestawy hydrauliczne, systemy selektywnego wywoływania, kamery termowizyjne, wentylatory oddymiające, lekki samochód ratowniczy (terenowy).

Łącznie do strażaków ochotników z Gminy Grybów trafi jeszcze w tym roku sprzęt za niebagatelną kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z uroczystości wręczenia promes.


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznanieniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.


Partnerzy i reklamodawcy: