Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 20 października 2019
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro

Fundusz Sprawiedliwości hojny dla druhów Gminy Grybów (TV)

42-IMG_3930

Do strażaków ochotników z terenu gminy Grybów trafi do końca roku sprzęt o wartości ponad 600 tysięcy złotych. Zakup dodatkowego wyposażenia był możliwy dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości pozostającego w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości, a o które aplikowała Gmina Grybów.

Uroczyste wręczenie promes na zakup sprzętu ratującego życie i mienie nastąpiło w minioną środę, 25 września br. w sali konferencyjnej Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Dokumenty gwarantujące otrzymanie dofinansowania przekazali druhom ochotnikom z terenu Gminy Grybów: Poseł na Sejm RP Edward Siarka, który jednocześnie pełni funkcję prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie, wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Grybowie dh Paweł Fyda oraz Komendant Miejsko-Gminny dh Piotr Wysowski.

– Składam gratulacje dla wszystkich druhów reprezentujących jednostki, które dzisiaj otrzymały promesy na zakup sprzętu ratującego życie i mienie – mówił podczas rozdania wójt Gminy Grybów Jacek Migacz.. – To ogromne wsparcie jakie otrzymaliśmy z Ministerstwa Sprawiedliwości, nie byłoby możliwe bez pomocy i życzliwości Pana Posła Edwarda Siarki. Pan Poseł, mimo iż nie jest z naszych stron, ponieważ pochodzi z okolic Nowego Targu nie zapomniał o naszej gminie Grybów, o naszych ochotnikach.

– Jesteśmy tutaj w wyjątkowym gronie prezesów oraz działaczy ochotniczych straży pożarnych – powiedział do zebranych Poseł na Sejm RP Edward Siarka, który jednocześnie pełni funkcję prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie. – Przy tej okazji pragnę pogratulować Wam pozyskania sprzętu, który będzie służył ratowaniu życia mieszkańców, turystów oraz wszystkich potrzebujących na terenie Gminy Grybów. Oby było tych akcji było jak najmniej, jednak jeśli już będzie taka potrzeba, sprzęt, który otrzymacie pozwoli Wam nieść profesjonalną pomoc. Dotychczas strażacy mogli korzystać ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, to były nasze główne środki, samorządowe. Dwa lata temu podczas dyskusji w Ministerstwie Sprawiedliwości o tym jak wykorzystać środki z tzw. Funduszu Sprawiedliwości zaproponowałem aby część tych środków przeznaczyć na coś, co będzie miało wymiar materialny a taką jest niewątpliwie pomoc jaką udzielają strażacy będący często na pierwszej linii, podczas różnych zdarzeń. Niewątpliwie argument o tym, że strażacy są wszędzie udzielając niezbędnej pomocy był najbardziej przekonywujący dla Pana Ministra. Czułem się zobowiązany by pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości trafiły do największej gminy w tym regionie czyli do Was. Pan Wójt operatywnie zadziałał, zgłaszając się do mnie ze strażakami i tak mogłem pomóc w aplikowaniu o wręczane dzisiaj środki na zakup sprzętu. Mam nadziej, że to co otrzymujecie pozwoli Wam jeszcze lepiej nieść pomoc innym.

W ramach Funduszu Sprawiedliwości do szesnastu jednostek OSP z terenu gminy Grybów zakupiono m.in.: 16 defibrylatorów (dla każdej jednostki po jednym), torby medyczne z pełnym wyposażeniem, aparty ochrony górnych dróg oddechowych z całym oprzyrządowaniem, zestawy hydrauliczne, systemy selektywnego wywoływania, kamery termowizyjne, wentylatory oddymiające, lekki samochód ratowniczy (terenowy).

Łącznie do strażaków ochotników z Gminy Grybów trafi jeszcze w tym roku sprzęt za niebagatelną kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z uroczystości wręczenia promes.


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: