Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 13 sierpnia 2020
Kianto Velux okna Grybów
Światłowód Orange Grybów, Krużlowa, Binczarowa, Polna

Trzy trasy, ponad 100 uczestników to Grybowski Rajd Rowerowy! (TV)

m59-IMG_3827

Grybowski Rajd Rowerowy 2019 już za nami. Na trzy przygotowane trasy (o różnej skali trudności) wyruszyło ponad 100 uczestników, dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Przygotowana przez Grybowską Grupę Rowerową impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, do Ptaszkowej przybyły nawet osoby z Jasła, Biecza, Gorlic czy Nowego Sącza.

Aktywność sportowa staje się coraz bardziej modna a już zwłaszcza bieganie czy jazda na rowerze. Z inicjatywą Grybowskiego Rajdu Rowerowego wyszła Grybowska Grupa Rowerowa a dokładniej Wiesław Janowski, Grzegorz Gruca, Marzena Grybel oraz Andrzej Matuła. Ich staraniem udało się pozyskać sponsorów oraz instytucje wspierające, wśród których była m.in. Gmina Grybów.

Zgodnie z założeniami uczestnicy rajdu zebrali się pod Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. To właśnie spod mety zlokalizowanej na trasach gminnego ośrodka wyruszyło ponad 100 osób, miłośników jazdy na rowerze. Każdy z uczestników mógł wybrać jedną z trzech tras o różnym stopniu zaawansowania.

Pierwsza, Trasa A (rekreacyjna) prowadziła wokół najwyższego pasma gór grybowskich czyli Jaworza (882 m n.p.m.) i liczyła 15 km. Na trasę tą wyruszyło najwięcej dzieci oraz rodziny. Druga trasa (średnia) była już trudniejsza, uczestnicy, którzy ją wybrali mieli do pokonania około 40 kilometrów. Podobnie jak w przypadku Trasy A, rowerzyści przejechali wschodnim stokiem góry Jaworze w kierunku przełęczy Bacówka, która znajduje się pomiędzy Binczarową a Boguszą. Następnie zjechali w stronę Królowej Górnej skąd “wspięli się” przez Bartyszowiec na Czarną Kępice. Stąd jeszcze zjazd do Kamionki Wielkiej, góra Świętego Krzyża i łąkami do Ptaszkowej. Trasa C czyli zaawansowana liczyła blisko 70km i przez większość jadących nią rowerzystów została okrzyknięta “Grybowskim wyrypem”.  Uczestnicy, którzy wybrali tą trasę musieli mieć naprawdę niezłą kondycję ponieważ suma wszystkich podjazdów to aż 1354m. Najwyższy punkt tej trasy znajdował się na wysokości 757 metrów n.p.m.

Metą dla wszystkich tras był ponownie ośrodek Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Wśród uczestników rajdu rozlosowano nagrody, które wręczył Krzysztof Osmoła radny Gminy Grybów a zarazem Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Grybów. Przybyłych na metę rowerzystów witała także Renata Żarnowska, kierownik Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Ostatnim punktem programu Grybowskiego Rajdu Rowerowego było wspólne grillowanie oraz integracja na terenie rekreacyjnym ośrodka.

Warto podkreślić, że uczestnikami niedzielnego wydarzenia byli nie tylko mieszkańcy gminy Grybów ale także miasta Grybowa, Gorlic, Biecza, Jasła czy też Nowego Sącza. Wszyscy rowerzyści biorący udział w rajdzie podkreślali niezwykle malownicze trasy oraz standard CSZ w Ptaszkowej, z którego gościnności korzystali.

Relacja z Grybowskiego Rajdu Rowerowego powstała dzięki naszym partnerom – firmom: ElektroPartner, Libropol, NextBud, Sądecki Bartnik, Bednarz Budownictwo oraz Hotel i Restauracja Ostoja z Bobowej.

fot: M.Książkiewicz / B.Serafin / J.Kieroński


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: