Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 22 listopada 2019
Kianto Velux okna Grybów

Poważne zmiany w Urzędzie Gminy! „Najważniejszy jest mieszkaniec”

m2-IMG_0016

Zmiana lokalizacji dziennika podawczego, nowe usytuowanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kącik dla najmłodszych, dodatkowe wejście a także ułatwienia dla niepełnosprawnych to pierwsze kroki podjęte w Urzędzie Gminy Grybów dla zwiększenia dostępności urzędu dla mieszkańców.

– Celem zmian jest przede wszystkim umożliwienie korzystania przez mieszkańców i przedsiębiorców z usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy przy możliwie najmniejszych barierach technicznych i organizacyjnych – mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów. – Dotychczasowa lokalizacja dziennika podawczego na I pietrze znacząco utrudniała dostęp interesantów do Urzędu, zwłaszcza osób z obniżoną funkcjonalnością ze względu na istniejące bariery architektoniczne. Istotne zmiany poczyniliśmy także w zakresie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się obecnie w części gdzie dotychczas była sala obrad Rady Gminy. Wykonaliśmy tam dodatkowe wejście, stworzyliśmy kącik dla dzieci. Wszystko z myślą o naszych mieszkańcach.

Punkt kancelaryjny (tzw. dziennik podawczy) wraz z punktem informacyjnym zlokalizowany jest na parterze na lewo od głównego wejścia (pokój nr 2). Tym samym, każdy mieszkaniec bez większych utrudnień będzie mógł złożyć dokumenty, pobrać wnioski czy też zasięgnąć informacji o sposobie załatwienia danej  sprawy. Zmieniono również szerokość drzwi wejściowych do budynku oraz punktu kancelaryjnego, co umożliwia wjazd osób na wózku inwalidzkim. Dodatkowo na parterze, istniejąca toaleta została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zmiany objęły także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który także przeniesiono na parter. W celu poprawienia komfortu mieszkańców uruchomiono dodatkowe wejście do budynku, z którego bezpośrednio można kierować się do GOPS. Docelowo przy wejściu zostanie również zlikwidowana bariera architektoniczna w postaci krawężnika. Dotychczasową salę konferencyjną zaadaptowano na trzy pokoje biurowe: przy czym jeden z nich będzie służył m.in. do przyjmowania klienta tzw. wrażliwego aby w sposób dyskretny i niedyskryminujący uzyskał właściwą dopasowaną do swojej sytuacji pomoc urzędników.

Dotychczasowe pomieszczenia, które zajmował GOPS, czeka remont. Po jego ukończeniu, zajmą je osoby z zespołu zajmującego się świadczeniami rodzinnymi i opiekuńczymi  tak aby w jednym miejscu klient uzyskał pomoc społeczną czy wsparcie rodziny.

– Pragnę podkreślić, ze wszelkie zmiany organizacyjne maja przyczynić się do poprawy jakości pracy administracji na rzecz mieszkańców Gminy Grybów – dodaje Danuta Krok, sekretarz Gminy Grybów. – Nie udałoby  się jednak tego przeprowadzić bez nakładów inwestycyjnych, który dotychczas wyniosły około 200 tys. złotych, przy czym efekt nie jest jednorazowy. Poprawa standardu obsługi klienta będzie miała długofalowy rezultat. Każda instytucja stara się aby podnosić jakość i standardy funkcjonowania. Uważam  że mieszkańcy Gminy Grybów również zasługują na szacunek i większą kulturę obsługi przez administracje. Jest to moim celem jako sekretarza Gminy i mam nadzieję, ze mieszkańcy odczują poprawę jakości pracy Urzędu Gminy.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

Itnet24 - rozwiązania informatyczne
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.


Partnerzy i reklamodawcy: