Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 06 czerwca 2020
Aplikacje mobilne, strony internetowe
PWSZ oferta edukacyjna

IV sesja Rady Gminy Grybów. Wielu gości i ważne decyzje!

m30-IMG_3720

Radni gminni debatowali dzisiaj, tj. 22 marca br. podczas IV sesji Rady Gminy Grybów. Wśród wielu uchwał, nad którymi się pochylili były zmiany w uchwale budżetowej mającej znaczny wpływ na dalszy rozwój gminy. “Dokonując zmian kierowaliśmy się oczekiwaniami mieszkańców” – argumentował wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Sesja Rady Gminy po raz pierwszy odbywała się w budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Białej Niżnej, bowiem dotychczasowa sala posiedzeń w Urzędzie Gminy przy ul. Jakubowskiego jest w trakcie prac adaptacyjnych pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Gośćmi obrad byli m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, radni powiatu nowosądeckiego – Antoni Poręba, Wiktor Obrzut i Wiktor Durlak, sołtysi oraz dyrektorzy instytucji gminnych.

Tuż po otwarciu sesji, głos zabrali goście a po nich wójt gminy Grybów Jacek Migacz, który przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Można było w nim usłyszeć:  – W okresie między sesyjnym odbyłem zebrania wiejskie we wszystkich sołectwach, dzięki czemu mogłem poznać dokładnie problemy, z którymi borykają się nasi mieszkańcy. Ponadto od przyszłego tygodnia, planuje wizyty robocze w poszczególnych sołectwach gdzie wspólnie z sołtysami chciałbym ustalić plan działań czy inwestycji w każdej z miejscowości. Krótko chciałbym także nawiązać do wielkich wydarzeń w Ptaszkowej, a których mogliśmy być świadkami. Mam tu na myśli wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji 64/XX Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiady Zimowej a także I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych, których byliśmy współorganizatorem wspólnie z miastem Krynica. Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wydarzeń.

Podczas sesji radni głosowali nad:
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVI/357/2018 Rady Gminy Grybów z dnia 12 października 2018 r. w sprawie regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość nagród ze specjalnego funduszu nagród /Dz. Urz. Woj. Małopolskiego poz. 6948 z 2018 r./
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia działek w Wyskitnej na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia działek w Ptaszkowej na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działek położonych w Białej Niżnej z przeznaczeniem pod drogę gminną.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działek położonych w Polnej i Wyskitnej z przeznaczeniem pod drogę gminną.
– uchwałą w sprawie nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działki położonej w Wyskitnej.
– uchwałą w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Grybów w 2019 r.”
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr III/21/2018 Rady Gminy Grybów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.
– uchwałą w sprawie zmian w budżecie Gminy Grybów i uchwale budżetowej na 2019 rok.
– uchwałą w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Grybów na lata 2019-2022.
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr IX/79/2015 Rady Gminy Grybów z dnia 24 września 2015 roku w sprawie zarządzenia poboru podatku rolnego, od nieruchomości, leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
– uchwałą w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Gminy Grybów na 2019 rok.
– przyjęciem sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.
– przyjęciem sprawozdania z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w 2018 roku.
– przyjęciem raportu z wykonania Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2018.

Zmiany w budżecie jak i wieloletniej prognozie finansowej Gminy Grybów na lata 2019-2022 tłumaczył m.in. wójt Gminy Grybów Jacek Migacz: – Wprowadzenie zmian w budżecie było niezbędne dla realizacji wielu nowych inwestycji, wśród których są m.in. rozbudowa szkół w Binczarowej i Polnej. Aby nie stracić ważnych projektów, których ważność się kończy, a które dotyczą gospodarki wodno-ściekowej na ternie miejscowości: Polna, Wyskitna, Biała Niżna oraz Gródek musieliśmy zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie gminy pozwalające na rozpoczęcie tych zadań. Wiadomo są to inwestycje wieloletnie, jednak już dzisiaj musimy być gotowi do rozbudowy jak i ewentualnego sięgnięcia po środki zewnętrzne, chociażby z PROW. Rozważamy również skorzystanie z oferty jaką ma w zakresie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W miniony poniedziałek odbyłem szczegółową rozmowę z prezesem funduszu, na temat możliwości jakie daje fundusz. Pozwoliłoby nam to, na zwiększenie intensywności prac przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej jak i wodociągowej. Zmiana budżetu to także zabezpieczone środki na budowy boisk szkolnych, czy fili Biblioteki Gminnej w Krużlowej. Jak pokazały nam zebrania strażackie niezbędna jest sukcesywna wymiana taboru, którym dysponują strażacy ochotnicy. W bieżącym budżecie zabezpieczyliśmy 160 tys. na zakup wozu bojowego dla OSP Biała Niżna, następna będzie Siołkowa. Myślę że zmiany w budżecie są dobre i prowadzą naszą gminę w oczekiwanym przez mieszkańców kierunku.

Za przyjęciem zmian w budżecie głosowało 19 z 20 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

W czasie obrad swojej prezentacji dokonała nowa sekretarz Gminy Grybów Danuta Krok, przybliżając radnym swoją drogę zawodową, to czym zajmowała się na poprzednim stanowisku w Powiecie Nowosądeckim oraz przedstawiając swoją misję, którą chciałaby zrealizować pełniąc funkcję sekretarza Urzędu Gminy Grybów. Jednym z ostatnich punktów obrad była informacja z analizy oświadczeń majątkowych na zakończenie kadencji 2014-2018 oraz wolne wnioski.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji obrad:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Itnet24 - rozwiązania informatyczne
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: