Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 24 kwietnia 2019
BramTECH - bramy, ogrodzenia, balustrady
OK Polska praca ogłoszenie

IV sesja Rady Gminy Grybów. Wielu gości i ważne decyzje!

m30-IMG_3720

Radni gminni debatowali dzisiaj, tj. 22 marca br. podczas IV sesji Rady Gminy Grybów. Wśród wielu uchwał, nad którymi się pochylili były zmiany w uchwale budżetowej mającej znaczny wpływ na dalszy rozwój gminy. „Dokonując zmian kierowaliśmy się oczekiwaniami mieszkańców” – argumentował wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Sesja Rady Gminy po raz pierwszy odbywała się w budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Białej Niżnej, bowiem dotychczasowa sala posiedzeń w Urzędzie Gminy przy ul. Jakubowskiego jest w trakcie prac adaptacyjnych pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Gośćmi obrad byli m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, radni powiatu nowosądeckiego – Antoni Poręba, Wiktor Obrzut i Wiktor Durlak, sołtysi oraz dyrektorzy instytucji gminnych.

Tuż po otwarciu sesji, głos zabrali goście a po nich wójt gminy Grybów Jacek Migacz, który przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Można było w nim usłyszeć:  – W okresie między sesyjnym odbyłem zebrania wiejskie we wszystkich sołectwach, dzięki czemu mogłem poznać dokładnie problemy, z którymi borykają się nasi mieszkańcy. Ponadto od przyszłego tygodnia, planuje wizyty robocze w poszczególnych sołectwach gdzie wspólnie z sołtysami chciałbym ustalić plan działań czy inwestycji w każdej z miejscowości. Krótko chciałbym także nawiązać do wielkich wydarzeń w Ptaszkowej, a których mogliśmy być świadkami. Mam tu na myśli wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji 64/XX Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiady Zimowej a także I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych, których byliśmy współorganizatorem wspólnie z miastem Krynica. Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wydarzeń.

Podczas sesji radni głosowali nad:
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVI/357/2018 Rady Gminy Grybów z dnia 12 października 2018 r. w sprawie regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość nagród ze specjalnego funduszu nagród /Dz. Urz. Woj. Małopolskiego poz. 6948 z 2018 r./
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia działek w Wyskitnej na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia działek w Ptaszkowej na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działek położonych w Białej Niżnej z przeznaczeniem pod drogę gminną.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działek położonych w Polnej i Wyskitnej z przeznaczeniem pod drogę gminną.
– uchwałą w sprawie nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działki położonej w Wyskitnej.
– uchwałą w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Grybów w 2019 r.”
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr III/21/2018 Rady Gminy Grybów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.
– uchwałą w sprawie zmian w budżecie Gminy Grybów i uchwale budżetowej na 2019 rok.
– uchwałą w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Grybów na lata 2019-2022.
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr IX/79/2015 Rady Gminy Grybów z dnia 24 września 2015 roku w sprawie zarządzenia poboru podatku rolnego, od nieruchomości, leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
– uchwałą w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Gminy Grybów na 2019 rok.
– przyjęciem sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.
– przyjęciem sprawozdania z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w 2018 roku.
– przyjęciem raportu z wykonania Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2018.

Zmiany w budżecie jak i wieloletniej prognozie finansowej Gminy Grybów na lata 2019-2022 tłumaczył m.in. wójt Gminy Grybów Jacek Migacz: – Wprowadzenie zmian w budżecie było niezbędne dla realizacji wielu nowych inwestycji, wśród których są m.in. rozbudowa szkół w Binczarowej i Polnej. Aby nie stracić ważnych projektów, których ważność się kończy, a które dotyczą gospodarki wodno-ściekowej na ternie miejscowości: Polna, Wyskitna, Biała Niżna oraz Gródek musieliśmy zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie gminy pozwalające na rozpoczęcie tych zadań. Wiadomo są to inwestycje wieloletnie, jednak już dzisiaj musimy być gotowi do rozbudowy jak i ewentualnego sięgnięcia po środki zewnętrzne, chociażby z PROW. Rozważamy również skorzystanie z oferty jaką ma w zakresie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W miniony poniedziałek odbyłem szczegółową rozmowę z prezesem funduszu, na temat możliwości jakie daje fundusz. Pozwoliłoby nam to, na zwiększenie intensywności prac przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej jak i wodociągowej. Zmiana budżetu to także zabezpieczone środki na budowy boisk szkolnych, czy fili Biblioteki Gminnej w Krużlowej. Jak pokazały nam zebrania strażackie niezbędna jest sukcesywna wymiana taboru, którym dysponują strażacy ochotnicy. W bieżącym budżecie zabezpieczyliśmy 160 tys. na zakup wozu bojowego dla OSP Biała Niżna, następna będzie Siołkowa. Myślę że zmiany w budżecie są dobre i prowadzą naszą gminę w oczekiwanym przez mieszkańców kierunku.

Za przyjęciem zmian w budżecie głosowało 19 z 20 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

W czasie obrad swojej prezentacji dokonała nowa sekretarz Gminy Grybów Danuta Krok, przybliżając radnym swoją drogę zawodową, to czym zajmowała się na poprzednim stanowisku w Powiecie Nowosądeckim oraz przedstawiając swoją misję, którą chciałaby zrealizować pełniąc funkcję sekretarza Urzędu Gminy Grybów. Jednym z ostatnich punktów obrad była informacja z analizy oświadczeń majątkowych na zakończenie kadencji 2014-2018 oraz wolne wnioski.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji obrad:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Nocleg w Krynicy Zdrój – uzdrowisku pośród pięknych terenów, które warto odkryć

5459e80bc83280e84a8dec82e48a6f2d

Krynica Zdrój to urocze, choć niewielkie miasteczko na południu Polski. Mimo swoich skromnych rozmiarów ma jednak wiele do zaoferowania każdemu turyście, który zawędruje w te okolice.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: