Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 16 lipca 2020

Czy można wziąć kredyt na PESEL?

Dowód osobisty w kieszeni

Czy zaciągnięcie kredytu na PESEL jest możliwe? Instytucje finansowe posiadają w swoich ofertach wiele produktów, które wiążą się z łatwym procesem wnioskowania oraz minimum formalności. Otrzymanie kredytu na PESEL nie jest jednak możliwe. Numer identyfikacyjny danej osoby nie wystarczy do otrzymania zobowiązania finansowego. Jakie produkty finansowe stanowią alternatywę dla kredytu na PESEL?

Czym jest i co zawiera Baza PESEL?

Baza PESEL to miejsce, w którym są gromadzone informacje dotyczące m.in. polskich obywateli. To Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności przechowujący informacje pozwalające na identyfikację tożsamości oraz statusu prawno-administracyjnego Polaków i obcokrajowców mieszkających na terytorium RP. PESEL jest ciągiem składającym się z jedenastu cyfr, który pozwala na identyfikację danej osoby. Baza PESEL gromadzi zatem następujące informacje odnośnie do konkretnego podmiotu:

 • wiek,
 • płeć,
 • miejsce zamieszkania,
 • kraj urodzenia,
 • stan cywilny,
 • imiona i nazwiska rodowe rodziców,
 • data wymeldowania z miejsca stałego adresu zamieszkania.

Powyższe informacje są określane mianem wrażliwych danych, dlatego też dostęp do bazy PESEL mają tylko przedstawiciele władzy, czyli:

 • policja,
 • prokuratura,
 • straż,
 • organy kontroli państwowej.

Czy zaciągniecie kredytu na PESEL jest możliwe?

Instytucje finansowe posiadają w swoich ofertach różne rodzaje pożyczek, na przykład pożyczkę online na raty bez przelewania grosza. Można wyróżnić takie zobowiązania finansowe jak:

 • pożyczka krótkoterminowa, czyli tzw. chwilówka,
 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt hipoteczny,
 • pożyczka ratalna,
 • pożyczka na oświadczenie,
 • pożyczka bez BIK,
 • pożyczka z kurierem.

Instytucje finansowe nie udzielają jednak klientom zobowiązania finansowego pod postacią kredytu na PESEL. Ciąg cyfr pozwalający na identyfikację danej osoby nie wystarczy do wnioskowania o ten rodzaj produktu finansowego. Kredyt na PESEL lub częściej spotykana pożyczka na PESEL to zobowiązanie oferowane przez oszustów. Proponują oni określoną kwotę środków finansowych w zamian za podanie jednej informacji. Jak zatem bezpiecznie i szybko pożyczyć pieniądze? Należy wziąć pod uwagę fakt, iż rzetelni pożyczkodawcy poddają szczegółowej analizie dane z dowodu osobistego klienta wnioskującego o produkt finansowy. Osoba, której celem jest zaciągnięcie zobowiązania nie wiążącego się z przedstawianiem oświadczeń o dochodach, może wnioskować o produkt pod postacią kredytu na dowód.

Kredyt na dowód alternatywą kredytu na PESEL

Kredyt na dowód jest produktem oferowanym przez instytucje finansowe. Wiąże się on z minimum formalności oraz łatwym procesem wnioskowania. Firmy pożyczkowe i banki poddają weryfikacji tożsamość klientów. Ma to zapobiec wyłudzeniu pożyczek lub kredytów na skradzione dane. Analiza danych wnioskodawców odbywa się przy pomocy przelewu groszowego bądź za pośrednictwem alternatywnych usług, takich jak:

 • Instantor,
 • Kontomatik,
 • KontoConnect,
 • GroszConnect.

Instytucje finansowe określają kredyt na dowód również mianem kredytu bez zaświadczeń o dochodach lub kredytu na oświadczenie. Proces wnioskowania o kredyt na dowód wiąże się jedynie z okazaniem dokumentu tożsamości. Niektórzy kredytodawcy mogą również wymagać oświadczenia o dochodach, czyli dokumentu, w którym kredytobiorca umieszcza kwotę swoich miesięcznych dochodów.

Osoby ubiegające się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach powinny wziąć pod uwagę fakt, iż maksymalna kwota kredytu, którą mogą otrzymać, będzie znacznie niższa niż w przypadku kredytów gotówkowych. Kredyt na dowód nie wymaga poręczycieli ani zastawów. Proces wnioskowania odbywa się zazwyczaj w 100 proc. online.

Jak sprawdzić, czy doszło do wyłudzenia danych osobowych

Wyłudzenie danych osobowych to częste sytuacje, których dopuszczają się nieuczciwe osoby bądź firmy pożyczkowe, które nie prowadzą legalnej działalności. Aby temu zapobiec, należy regularnie sprawdzać rejestry dłużników. Do tego celu służy Raport BIK. Każda osoba może go pobrać po założeniu konta na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej.

Raport BIK pozwala danemu podmiotowi na poznanie swojej historii kredytowej. Ułatwia również sprawdzenie informacji dotyczących tego, kto składał zapytanie w BIK-u o dany podmiot. Wygenerowany raport zawiera także scoring punktowy BIK.

Jak się zabezpieczyć przed konsekwencjami wyłudzenia danych?

Dobrym zabezpieczeniem przed wyłudzeniem danych może być Alert BIK. To usługa oferowana przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeżeli w bazie dłużników pojawi się informacja dotycząca tego, iż ktoś usiłował zaciągnąć pożyczkę lub kredyt na daną osobę, zostanie ona natychmiast o tym poinformowana za pośrednictwem wiadomości sms lub email. Ważne! Alerty BIK działają przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Biuro Informacji Kredytowej w celu ochrony danych stworzyło system Bezpieczny PESEL. Pozwala on na bezpłatne zastrzeżenie swojego numeru PESEL. Informacja o zastrzeżeniu danych zostanie przekazana do wszystkich banków oraz firm pożyczkowych. Użytkownicy systemu CreditCheck wejdą wówczas w posiadanie informacji odnośnie do decyzji danego podmiotu. System Bezpieczny PESEL utrudni wyłudzenie zobowiązania finansowego na skradziony bądź zgubiony dowód.

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: